Saksassa olisi nyt töitä

Miksei työ kelpaa vai pelkäättekö ettette pärjää kehitysmaista tulleille?
3162
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Miks et mee ite?

Äänestä

Saksa on jo niin sou jestödei!

Mä oon täs harkinnu et jos lähtis vaikka Minnesotaan perustamaan olemattomia lastentarhoja! Siel on kuulemma hurjat ansaintamahdollisuudet moisessa yrittäjyydessä. Esmes jokainen Minnesotan somali joka älys lähtee mukaan tohon bisnekseeen omistaa nykyään jo vähintään 10 Ferraria! :P

Äänestä

Työtä on Saksassa. Useat tekevät kolmeakin eri työtä samalla kertaa ja syy on se, ettei yhden työpaikan tuloilla tule toimeen.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Miksei työ kelpaa vai pelkäättekö ettette pärjää kehitysmaista tulleille?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu