Raha ei itsestään tule, jota luulevat, jokainen euro pitää tienata myös loisijoille.
Ei kommunistein tarvitse uskoakkaan halllitukseen
12
141
Vastaukset
- Anonyymi00001
Ei moni muukaan usko tähän jallitukseen jotka ovat löytäneet todellisen kultasuonen taikaseinästä
- Anonyymi00008
Kommunisti nyt täällä paasaa kuin hätä olisi. mitä kommusniti toisi talouteen, muuta kuin menoja ja työnlaistamista.
- Anonyymi00009
Anonyymi00008 kirjoitti:
Kommunisti nyt täällä paasaa kuin hätä olisi. mitä kommusniti toisi talouteen, muuta kuin menoja ja työnlaistamista.
Kokkareet vasta tosi kommareita ovat kun kaikki julkiset rahat velkoineen varastavat itselleen. Taidat olla tosi kommari jos et tuota ole huomannut. Expyykkärin kanssa samaa lössiä
- Anonyymi00013
Kyllä moni muu uskoo, Sanan jäliltä tuli 41 miljardia takapakkia, miten se kurotaan, siinäpä pulmaa.
- Anonyymi00002
Kyllä, me kuluttajat elätämme loiset eli yrittäjät!
Yksikään yritys ei pärjää ilman ostajaa. Ellei kadulla kulje ihmisiä joilla on rahaa taskuissaan, kuolee jokainen yritys!
Björn Wahlroos kansakunnan loinen No1. Neuvoo meitä, mutta on itse kasannut rahaa vain käymällä toisten taskuilla!
Kerää kolehtia vakuutuksilla ja pankilla! Jos ihmisillä ei olisi rahaa, ei sitä ole tällä pellellä!
Tämä idiootti hallitus leikkaa niiltä jotka kuluttavat kaikki rahansa. Idiootti hallitus ei tajua, että leikkaus on suoraan myös yrityksiltä!
Tästä syystä yrityksen kassa jää vajaaksi ja potkii pois työvoimaa.
Idiootti hallitus leikkaa työttömiltä, jotta nämä lähtisivät töihin. Mutta koska yritykset potkivat pois jo entisiäkin, ei kukaan näistä työllisty.
Idiootti hallitus on niin idiootti että se ei tajua nyky markkinataloutta. Se ei ymmärrä että markkina on kyllästetty kuluttajien ostovoimalla.
Palvelu Yhteiskunta työllistää noin 70% työvoimasta. Vienti työllistää mutta koska tuonti on aina ollut isompi kuin vienti. Vienti työllistää työvoimaa ulkomaille!
Katsokaa Venäjää, se elää nyt sotavoimista! Hitler ja Mussolini ryhtyivät rakentamaan teitä!
Suomi nousee vain työllä ei työttömyydellä! Tämä hallitus kuvittelee että työttömyys on tie talouteen!!??
Idiootti hallitus!!Et sitten liene koskaan ajatellut sitäkään mistä sinun kukuttajasi saisi kulutukseen varoja elleivät yritykset työllistäisi ja tuottaisi tulosta?
Nykyisen tyylisessä yhteiskunnassa ei ole mitään jos yritykset eivät tuota, Nytkin näet sen jos osaat vain katsoa, kun on matalasuhdanne niin kaikki parkuvat rahapulastaan. Jos loputkin yritykset häviäisivät niin mistä sitten kannattaisi parkua? Ei olisi edes sosiaalista rahan jakoa koska ei olisi mistä jakaa, ei olisi julkisia palveluja, koska ei olisi verovaroja joilla ne kustannetaan!
Jotta saadaan lisää yritystoimintaa, tuottavaa sellaista joka kykenee myös tuottamaan vientiin, niin meidän pitää alkaa ymmärtämään, jotta yritykset ovat se kivijalka jolla talous seisoo ja ay mafiaa pitää suitsia riittävästi, jotta se ei pääse haittaamaan yritysten toimintaa!
- Anonyymi00003
Eliitti on suurin loinen.Sitten nämä eduskunnan loiset.Niille pitää olla parasta pöytään,kalleimmat hotellit ja bisnesluokan lennot,VIP liput,bileitä,ilmaista viinaa ja maksettua seuraa.Ja nöyrä,hölmö kansa maksaa.
- Anonyymi00005
Tulee se sijoituksilla....tyhmä töitä tekee...valtio vielä avustaa kun suunnittelee oikein tehtaansa,,,jne...myy sitten voitolla..
- Anonyymi00007
Kommaritkin on viisaampia kuin riikkapetterit.
- Anonyymi00010
Voi että mikä henkevyys ja suunnaton älykkyys huokuu avaajan viestistä. Pitäiskö meidän kuule mennä yhdessä älykkyysteestiin niin voitais vähän vertailla tuloksia?
- Anonyymi00011
Kommunistit maksoivat Suomen porvarien johtamien hävittyjen sotien sotakorvaukset Neuvostoliitolle.
Mitä sinä olet maksanut . - Anonyymi00012
Suomessa on niin paljon turhia lankkikenkiå että jos perustaisi kenkien lankkausfirman valtion tuella niin sillä elättäisi itsensä..ensin tehtäviin tietenkin laki että kaikki kengät pitää lankata.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse764558Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1093803Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä1493531Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.442004Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575711928Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.891239- 1281078
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.1371003- 57943
Mikä homma?
https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä25857