Bensan hinta nousi silmissä

Ajoin ST1:lle oli 98 oktaaninen1,893 ja kun lähdin 2,069

Kiitos hallituksellemme halvasta bensasta jota edes Iranin konflikti ei haittaa.
18155
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 18

Vanhimmat

Halvalla pörssisähköllä mennään =)

Äänestä
  • Vitun tunari Purra

    Äänestä

  • Anonyymi00004 kirjoitti:

    Vitun tunari Purra

    .

    Äänestä

  • Anonyymi00008 kirjoitti:

    .

    persut huijasi kansaa

    Äänestä

  • Anonyymi00004 kirjoitti:

    Vitun tunari Purra

    On se vain aikamoinen Roope-Täti, kun muuttelee polttoaineen hintoja kuin entinen hallitus muutteli sukupuoli-identiteettejä.

    Äänestä

  • Anonyymi00009 kirjoitti:

    persut huijasi kansaa

    Kun persujen sanaan ei voi luottaa, ehkä luvut mittarissa eivät olekaan totta, Koeta tankata, niin katsotaan.

    Äänestä

Ilmoitus tullut, että hinnat nousseet jo.

Äänestä
  • Niinhän ne nousi aloittajan viestissä

    Äänestä

  • Oih, miksi Suomen hallitus iski Iraniin!?

    Äänestä

Ville Niinistön kommentti kiitos. Bensahan on ihan TURHA asia.

Äänestä
  • Sähköhän on kyllä turhaa, kun käyttää julkisia kulkuneuvoja. Tosin, lipunhintoja pitää ehkä vähän korjata, vaikka HSL käyttääkin pääasiassa sähköisiä kulkupelejä.

    Äänestä

Bensa on parasta autolle

Äänestä
  • Etenkin diesel-sellaisille.

    Äänestä

Näiden tilanteiden varalta kannattaakin omistaa vetyauto.

Äänestä
  • Vety & Atomi - purilainenkin on avuksi, jos ruuanjakelu tökkii.
    Miten olisi vetypommi?

    Äänestä

  • Anonyymi00017 kirjoitti:

    Vety & Atomi - purilainenkin on avuksi, jos ruuanjakelu tökkii.
    Miten olisi vetypommi?

    Niitä voi ostaa Venäjältä. Tritium saattaa olla vanhentunutta, mutta muuten tekniikka on toimivaa neuvostoaikaista.

    Äänestä

Noises nut kaurankin hints? Minulla on Mustang 🐴

Äänestä

Kaikkialle se hallitus kerkeääkin! Ennen vanhaan hallitus vain lauloi ja tanssi. Mitähän se hinta nyt mahtaakaan olla, kun viestin lähettämisestä on jo kaksi tuntia?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Ajoin ST1:lle oli 98 oktaaninen1,893 ja kun lähdin 2,069

Kiitos hallituksellemme halvasta bensasta jota edes Iranin konflikti ei haittaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu