Jumalan toimintatapa maailmassa

Anonyymi-ap

Rauhaa!

Pyhä toimii aina epäpyhän ja röyhkeän arrogantin sijaisen välityksellä. Sillä lempeys, rakkaus ja sääli eivät saa mitään aikaan paitsi hyväksikäyttöä.

Niin huokui Aineas, joka kastoi Paavalin suurta pyhyyttä, mutta luovutti kaiken siunauksen ja toimeksiannon Paavalille.

Enkeli Pyhä välitti siunauksen ja tehtävän arrogantille ja röyhkeälle Simsonille.

Joskus asia epäonnistuu kun valitaan liian hyvä luonne. Niin tapahtui Saul kuninkaan tapauksessa. Siksi asia piti korjata röyhkeämmällä miehellä eli Daavidilla.

Jumala toimii vain niiden kautta jotka ovat rosoiset ja karkeat. Jos joku kertoo makeaa unelmaa tulevasta Messiaasta niin varmaa on että toinen ottaa tuon Messiaan paikan. Mikään suloinen ja makea ei tässä maailmassa kanna hedelmää vaan sellainen käytetään hyväksi.

0

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

        Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
        Maailman menoa
        73
        4527
      2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

        Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
        Maailman menoa
        105
        3769
      3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

        Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
        Maailman menoa
        139
        3458
      4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

        Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
        Maailman menoa
        37
        1970
      5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

        Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
        Maailman menoa
        69
        1911
      6. Mitä on tullut

        Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
        Haapavesi
        89
        1219
      7. Harmi nainen kun

        olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
        Ikävä
        112
        1027
      8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

        Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
        Vantaa
        127
        934
      9. Minne pyydän sut?

        Jotta saan nähdä 🤨
        Ikävä
        55
        915
      10. Mikä homma?

        https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä
        Saarijärvi
        25
        837
      Aihe