Lappajärvi on saatava uuteen nousuun. Kaikki lähtee perusasioista. Uudet modernit koulurakennukset kirkonkylälle sekä länsi- ja itärannalle. Nämä ja näiden lisäksi myös laadukas nykyaikainen opetus, jossa hyödynnetään vahvasti tekoälyä ja sen tarjoamia mahdollisuuksia houkuttelevat paikalle lapsiperheitä. Lapsiperheet ovat Lappajärven ainoa mahdollisuus selviytyä myös jatkossa itsenäisenä kuntana.
Vastaukset 12
- Anonyymi00001
Tuota tyhmää unelmointia ei tarvitse kommentoida.
- Anonyymi00002
Itärannalla ja länsirannalla on jo koulurakennukset valmiina. avataan ne uudestaan. Oppilaitakin on kylissä riittävästi vielä ja lisää on odotettavissa. hammaslääkärin meinaavat siirtää Vimpeliin, mutta silloinehan tilaa olisi hammaslääkärille nissin koululla, kun sieltä osa koululapsista siirtyisi pois.
- Anonyymi00003
Missä ne tilat olisi, vaatisi ainakin 500000€ remontin, uudesta aidatusta parkkialueesta lähtien.
- Anonyymi00004
Älkää hyvät ihmiset menkö hammaslääkäriin Vimpeliin.
- Anonyymi00005
Anonyymi00004 kirjoitti:
Älkää hyvät ihmiset menkö hammaslääkäriin Vimpeliin.
Miksi ei, repiikö se kaikki hampaat pois ilman puudutusta?
- Anonyymi00006
Anonyymi00004 kirjoitti:
Älkää hyvät ihmiset menkö hammaslääkäriin Vimpeliin.
Pakko mennä, jos hammaslääkäri Lappajärveltä lopetetaan.
- Anonyymi00009
Anonyymi00006 kirjoitti:
Pakko mennä, jos hammaslääkäri Lappajärveltä lopetetaan.
Ei sitä lääkäriä olla lopettamassa 😁 Vastaanotto vain vaihtuu eri osoitteeseen.
- Anonyymi00012
Anonyymi00009 kirjoitti:
Ei sitä lääkäriä olla lopettamassa 😁 Vastaanotto vain vaihtuu eri osoitteeseen.
Itäkylästä onkin luontevampaa käydä hammaslääkärissä Vimpelissä kuin nississä. Ei haittaa yhtään.
- Anonyymi00007
Maneesin on saatava yksi lisäkerros ja eläkeläisille pomppulinna ja kokoontumistila!
- Anonyymi00008
Sinun pitää jättää esitys kunnahallitukselle, ei täällä kannata viisastella.
- Anonyymi00010
Kaikki koulut kiinni ja oppilaat oppimaan Kauhavan laadukasta opetusta!!!
- Anonyymi00011
Niin notta tauno ja Reinon kans ostettihin vaasa lantian vanha pomppulinna pari vuotta sitten.
Koottihin se taunon tuvan pihalle viime kesänä. Saatihin se melkein täytehen mutta taunon minimanista 90-luvulla ostama kompura hajosi.
Yritettihin vanhalla jalkapumpulla saara linna täytehen mutta kihti vaivaa varpahissa niin jäi hommat tekemättä.
Päätettihin siinä että menöö koko ehtoo pumpates niin lährettihin notta kuuntelemahan urheilurariota ja juomahan oikeen tölkkikaljaa.
Rariosta tuli het tuoretta palloilukierrosta notta superpesis.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 931749
Miksi kumppaniehdokkaan oma elämä on teille ongelma?
Täällä monesti kuulee vaatimuksia siitä, että kumppaniehdokkaalla ei saisi olla lemmikkejä, lapsia, kavereita, eksiä, su4801319- 881173
- 721098
Oikea nainen
On äärimmäisen naisellinen, pienikokoinen, kapeaharteinen, pienet kapeat kasvot, paksut huulet, kauniit hiukset, upeat t1861083Ny se loppuu ( Kuhmo)
Yhtiö on myyty. Notta yyteet meleko äkkiä, notta. Pelastautukoon ken voi. Notta se on tuulista pian.421041- 93927
- 65695
Minä olen käyttänyt mustan magian riittejä ja taikoja aiheuttaakseni epäonnea ja pahaa joillekin
Ne jutut on toimineet. Olen harjoittanut tätä parisenkymmentä vuotta175694Parikymppinen hakkasi nelikymppisen kriittiseen tilaan
Ja ihminen jäi junan alle lautiosaaressa...paljon on taas sattunut ja tapahtunut. Ketähän nämä uhrit mahtaa olla 🤔 htt8687