https://www.suomenuutiset.fi/vantaa-on-varoittava-esimerkki-pieleen-menneesta-maahanmuutosta-velkaantuneen-kaupungin-asukkaista-kohta-kolmannes-vieraskielisia/
Väki kasvaa ja samalla verotulot vähenee. Ja menot kasvaa. Velka kasvaa. Rappio lisääntyy.
Väki kasvaa ja samalla verotulot vähenee. Ja menot kasvaa. Velka kasvaa. Rappio lisääntyy.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Suominuorilla on kissaa ja koiraa elämän kumppanina + älytön kännykkä ja lääkekaappi.
Onnea ex-Suomi!
Kamala yhtälö.
Minkäs teet kun kantikset vie kaikki työpaikat. Valkoinen koulujakäymätön päihteilijä otetaan ennemmin kuin afrikkalaisesta korkeakoulusta valmistunut pätevä ja komea musta mies. Suomi on rasistinen junttila.
Niin, en ymmärrä miksi ne korkeasti koulutetut luku- ja kirjoitustaidottomat maahanmuuttajat eivät saa töitä!?!
Jos ei osaa somaliaa lukea eikä kirjoittaa niin miten oppisi Suomea.
Mahdoton yhtälö jonka myös punavihreiden pitäisi tajuta.
Olettaisin että juurisyy moiseen on systeeminen rasismi, ankeat verhot ja apeat asunnot?
Mistä sellaisia löytyy ? Buhahahahahhaaa.
90-luvullla tänne tuli luku- kirjoitustaidottomia "koneinsinöörejä" Somaliasta, joiden toidistukset olivat"kadonneet"..ihme, ettei kukaan koskaan tehnyt päivääkään töitä Suomessa, mutta rahaa ja asunto tuli automaattisesti. Ollaan me rasisteja varmaan.
Kaikki somalien vyöry maahan on virhe.