Miksi Orpo ei ota kantaa Iranin sotaan

Hyväksyykö Orpo sen että Suomen talous menee tämän vuoksi alaspäin?
Onko tämä Orpon mielestä hyvä asia?
290
1Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Ei suomi uskalla ottaa kantaa.
Pelkää että Trump peruu jäänmurtaja tilauksen. Äkkipikainen kun on.

Äänestä

Iranin sota ei vie Suomen taloutta alas lainkaan niin paljon, kuin Kokoomus ja Orpo itse.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Hyväksyykö Orpo sen että Suomen talous menee tämän vuoksi alaspäin?
Onko tämä Orpon mielestä hyvä asia?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu