Eihän näille venäläisten houkutteluyrityksille voi muuta ku nauraa.
https://www.verkkouutiset.fi/a/moskova-varvaa-yliopistojen-opiskelijoita-rintamalle-laajalla-kampanjalla/#e4d9a691
🤣
https://www.verkkouutiset.fi/a/moskova-varvaa-yliopistojen-opiskelijoita-rintamalle-laajalla-kampanjalla/#e4d9a691
🤣
Vastaukset 15
Vanhimmat
Melko korkea koulutus vaaditaan tullakseen kentällä tapetuksi. Onko Venäjä luvannut maksaa opintolainat pois ?
Jos opinnot "etenevät" mallikkaasti rynnäkköjoukoissa, lähiomaisille annetaan sankollinen juureksia ja tivoliliput, joilla pyyhkiä suru pois silmistä.
🤡
Sopimuksen allekirjoittamista puolustusministeriön kanssa esitellään ”merkittävänä alkuna elämälle”.
🤡
Idästä nousee huumori.
Toisilla on pleikkarit ja sotapelit, Venäjä joutuu soveltamaan.
Applied science saa venäjällä ihan uuden merkityksen, kun opiskelijat ylioppilaslakki, kynä ja kumi käsissään intoa täynnä rynnäköivät kaduilla ja kujilla "opinahjoonsa".
Punakynää ei saa unohtaa. Sillä pääsee eturintamaan.
Vissiin ei kuitenkaan pääse parvikkeelta tai ikkunasta ihan tippumaan ?
En menisi vannomaan. Välituntileikit ovat opiskelijoiden välillä joskus rajuja.
Kreml ottaa erikoisoperaation huumorilla. Läppä lentää!
Bunkkerihomo putler tuhonnut jo yhden sukupolven, seuraavan kimppuun vaan.
Putlerin likvidointilista so far:
- rikolliset, tsek
- vähemmistökansat, tsek
- ???
- opiskelijat!
Noin Venäjä tuhoaa oman tulevaisuutensa. Opiskelijat rintamalle lannoittamaan Ukrainan peltoja.
Merkittävä alku lyhyelle loppuelämälle.
Merkittävän lyhyt alku kurjalle loppuelämälle.
Venäjällä ei enää riitä ukkoja rintamalle valtavien tappioiden vuoksi, joten kaikkia keinoja pitää yrittää.
Kalsarimyrkyttäjä ei uskalla tehdä liikekannallepanoa koska pelkää sen seurauksia.
Eihän kukaan välitä kuolleista venäläisistä ja kaikkein vähiten venäläiset itse. Kalsarimyrkyttäjä voi huoletta tapattaa vaikka miljoonia venäläisiä ja silti nämä jatkasivat Putlerinsa palvontaa ja ylistäisivät kiittäen miten tämä on "suojellut" heitä.