JEESUKSEN PITI KÄRSIÄ KUOLEMA RISTILLÄ, 🎚️🩸🎚️🩸🩸🎚️
jotta hän voisi sovittaa meidän synnit.
Hän oli sen kaiken etukäteen ilmoittanut!
”Ja hän alkoi opettaa heille, että Ihmisen Pojan piti kärsimän paljon ja joutuman vanhinten ja ylipappien ja kirjanoppineiden hyljittäväksi ja tuleman tapetuksi, ja kolmen päivän perästä nouseman ylös.”
Mark 8:31
JEESUS KÄRSI SYNTIEMME VUOKSI
10
134
Vastaukset 10
- Anonyymi00002
Jeesus potkittiin alas taivaasta maan päälle kärsimään, kun oli tehnyt jotain hirveää. Susi lampaan vaatteissa. Varo eksyttäjää.
- Anonyymi00003
Tietäähän tuon miten siinä käy, kun alkaa vallassa oleville isottelemaan.
Turha siitä on yrittää muita syyllistää, sitä saa mitä tilaa. - Anonyymi00004
Jeesus rakasti meitä niin paljon, että uhrasi itsensä meidän syntiemme takia.
- Anonyymi00005
Kyllä! Ja se ei mennyt hukkaan se!
- Anonyymi00007
Ja sen Hän teki vapaaehtoisesti, rakkaudesta meitä kohtaan.
- Anonyymi00008
Aamen!
- Anonyymi00011
Anonyymi00007 kirjoitti:
Ja sen Hän teki vapaaehtoisesti, rakkaudesta meitä kohtaan.
Jeesus jätti Taivaan ihanuuden ja tuli meitä pelastamaan! 😊
- Anonyymi00006
AAMEN!
- Anonyymi00009
Kyllä!
- Anonyymi00010
Miksi Herra Sebaot loi Saatanaksi muuttuvan arkienkeli Luciferin, vaikka kaikkitietävänä epäilemättä tiesi tästä tulevan vastustajansa ja vajavaiseksi luomansa ihmisen syntiin houkuttajan?
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"
Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va1092280Mitä tapahtuu?
Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???23903- 103896
- 71892
- 48845
Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...
...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha563816- 82718
Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti
Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk76660Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen
Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik24612- 57571