🎚️🩸🎚️🩸🎚️🩸🎚️🩸🎚️🩸🎚️🩸
Jeesus elää, Herrani!
Kuolemalta murtui valta.
Hän on vapahtajani
kuoleman ja synnin alta.
Jeesus auttaa, pelastaa,
siihen tahdon uskaltaa.
JEESUS ELÄÄ!
12
72
Vastaukset
- Anonyymi00001
Jumalalle kiitos Golgatan ristin voitosta!
- Anonyymi00003
Voi jeesus mitä juttuja.
- Anonyymi00004
Epävarma uskovainen yrittää vahvistaa omaa uskoaan kirjoittamalla itselleen.
- Anonyymi00008UUSI
Sitähän se harrastaa alituiseen, kiittelee ittseään "hienoista" aloituksista ja kommenteista.
- Anonyymi00009UUSI
Anonyymi00008 kirjoitti:
Sitähän se harrastaa alituiseen, kiittelee ittseään "hienoista" aloituksista ja kommenteista.
🎚️🩸🎚️🩸🎚️
Tämä merkkien tuputtaja on vähän kovassa vauhdissa.
Ei pidä yhdistää toisiin kirjoittajiin,
Palsta ei ole tuollaisia merkkitulvia varten. - Anonyymi00010UUSI
Anonyymi00009 kirjoitti:
🎚️🩸🎚️🩸🎚️
Tämä merkkien tuputtaja on vähän kovassa vauhdissa.
Ei pidä yhdistää toisiin kirjoittajiin,
Palsta ei ole tuollaisia merkkitulvia varten.Mikäli vanhat merkit paikkansa pitää, niin elämöintinsä tulee vain kiihtymään kevään kuluessa. Vanha sanonta, että jollakin on "kevättä rinnassa," pitää hänen kohdallaan paikkansa.
- Anonyymi00005UUSI
Ihmiset kuolee perisynnin vuoksi edelleen ihan samalla tavalla kuin ennenkin. Ihmisen on kuolemalla kuoltava ja sitten tulee tuomio tekojen perusteella on edelleen voimassa.
Jeesus voitti kuoleman omalta osaltaan. Sitä se huudahdus tarkoittaa. Kuolema on nielty ja voitto saatu. - Anonyymi00006UUSI
Raamatun mukaan Kuolema ja Tuonela kirjoitetaan isolla alkukirjaimella, koska ne ovat elävien olentojen erisnimiä. Ne voivat liikkua paikasta toiseen. Lopulta nekin tuhotaan kokonaan, mutta siihen on vielä paljon aikaa.
Ilm. 20:12
Näin myös kuolleet, suuret ja pienet, seisomassa valtaistuimen edessä. Kirjat avattiin, avattiin myös elämän kirja, ja kuolleet tuomittiin sen perusteella, mitä kirjoihin oli merkitty, kukin tekojensa mukaan. [Dan. 7:10; Luuk. 10:20+ | Matt. 16:27+]
Ilm. 20:13
Meri antoi kuolleensa, Kuolema ja Tuonela antoivat kuolleensa, ja kaikki heidät tuomittiin tekojensa mukaan. - Anonyymi00007UUSI
aku ankka tulee oletko valmis ?
- Anonyymi00011UUSI
Ei ketään suoraan taivaaseen temmata, kuten lahkot opettaa.
Kaikki joutuu tuomittavaksi tekojensa mukaan.
2. Kor. 5:10
Sillä kaikkien meidän pitää ilmestymän Kristuksen tuomioistuimen eteen, että kukin saisi sen mukaan, kuin hän ruumiissa ollessaan on tehnyt, joko hyvää tai pahaa. - Anonyymi00012UUSI
Gal.5:20..."sillä lihan himot ja teot ovat ilmeiset...ERISEURAT, LAHKOT...eivät peri Jumalan valtakuntaa."
Kristillisestä Kirkosta eronneisiin uskonlahkoihin ei ole viisasta liittyä jäseneksi.- Anonyymi00013UUSI
"Velluihin" on myös syytä pitää selkeä "hajurako."
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse564244SDP:n kansanedustaja Nazima Radmyar uhriutuu somessa saamistaan viesteistä.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011854410.html Miksi Razmyar ei kestä kansan palautetta oikean kansanedustajan tavo2894127Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?
Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv1653650Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky923545Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä853111Korpelanvaara
Korpelanvaaran alle tulee uusi hevosurheilu keskus monen miljoonan investoinnit312477Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?
Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv361875Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575681773Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.161763- 371680