Rajan kiinni pitäminen Venäjänkin etu

Venäjän mielestä Suomessa valtaa pitää natsit. On siis Venäjänkin etu pitää raja kiinni . Venäläisten kannattaa matkailla Iranissa ja Pohjois-Koreassa joissa ihmisoikeuden on yhtä hyvät kuin Venäjällä.
17153
1Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 17

Vanhimmat

Samasta syystä NL halusi 1939 vaihtaa Suomen hallituksen kansanhallitukseksi'.

1Äänestä
  • Mamut täällä valtaa pitää ja niitä tulee lisää.

    Äänestä

Mitä vikaa Venäjän ja Pohjoiskoreaan ihmisoikeuksissa ja yhteisissä arvoissa on ?

Täällä aina mollataan erilaisia maita jostain syystä.

Pohjoiskoreassa on vaihtotalous ihmiset ovat hyvin onnellisia ja tyytyvät hyvin vähään ja Venäjä on menossa samaan se säästää luontoa ja rauhoittaa ihmisten elämää kun se on yksinkertaista sitä on ihmisen helppo elää ja hallita.

Äänestä
  • Huumoria tarvitaan aina, mutta erinäisistä seikoista päätellen tämä oli kirjoitettu haudanvakavalla mielellä. 🚮

    1Äänestä

Venäjän etu on että Suomi näivettyy taloudellisesti, sen saavuttamiseksi ei tarvitse tehdä yhtään mitään.

1Äänestä

Suomen politiikka ihmetyttää kaikkia, jotka ovat sen huomioineet.
Sitä ei kannata järjellisesti selittää, se ei onnistu.

Äänestä
  • Voi muori kulta, kun edelleenkään teidän 0,3 prosenttinne huomioimisilla ei ole minkäänlaista merkitystä. 🚮

    1Äänestä

  • Repe_RuutikaIlo kirjoitti:

    Voi muori kulta, kun edelleenkään teidän 0,3 prosenttinne huomioimisilla ei ole minkäänlaista merkitystä. 🚮

    Sinä taidat olla muissa maailmoissa?
    Oletko huomannut, ettei kansalla ole osaa eikä arpaa, kun maatamme tuhotaan.

    Silti, vaikka aivopesu on huipussa, kansaa ei voida syyttää.

    Äänestä

  • Anonyymi00008 kirjoitti:

    Sinä taidat olla muissa maailmoissa?
    Oletko huomannut, ettei kansalla ole osaa eikä arpaa, kun maatamme tuhotaan.

    Silti, vaikka aivopesu on huipussa, kansaa ei voida syyttää.

    Nyt täytyy sanoa, että en löytänyt tästä sönkötyksestäsi taaskaan järjen häivää.

    Samanlaista omituista höpinää kuin kaikki aiemmatkin taholtasi. 🥱

    Äänestä

Venäjä haukkuu Ukrainaa auttavia maita natsimaiksi. Koska Venäjä on perustellut hyökkäystään Ukrainaan että siellä vallassa olisi natsit.

Äänestä

Itsehän venäläiset sai aikaiseksi sen,että raja piti sulkea.

1Äänestä
  • Kerro, miten ne sen tekivät?

    Äänestä

  • Karvaa riittää

    Äänestä

  • Kekkosta kaivattaisiin taas

    Äänestä

Tämä totta. Putinatsien raivokkaasti sadoissa viesteissään haukkuma raja-aita estää osaltaan natsien pääsyä Venäjälle, joten ehkä he sitten kaipaavat suureen maahansa lisää natseja, kun kerran tilaa siellä on.

1Äänestä
  • Rajan sulkeminen ja sen kiinni pitäminen on isku suomalaisia vastaan, ei venäläisiä.
    DDR-symbooli estää ihmisten normaalit rutiinit ja on laiton...tämä pitäisi olla selvä.

    1Äänestä

  • Anonyymi00009 kirjoitti:

    Rajan sulkeminen ja sen kiinni pitäminen on isku suomalaisia vastaan, ei venäläisiä.
    DDR-symbooli estää ihmisten normaalit rutiinit ja on laiton...tämä pitäisi olla selvä.

    Siitä siten vaan äänestämään raja auki ensi vuoden vaaleissa. Sopivia ehdokkaita tulee riittämään, ja vaikka he useimpien mielestä ovat täysiä pellejä, he kyllä pääsevät Arkadianmäelle ihan siinä missä muutkin jos vain porukka suostuu mokomille viivaa vetämään.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Venäjän mielestä Suomessa valtaa pitää natsit. On siis Venäjänkin etu pitää raja kiinni . Venäläisten kannattaa matkailla Iranissa ja Pohjois-Koreassa joissa ihmisoikeuden on yhtä hyvät kuin Venäjällä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu