Viimeisen kyselyn perusteella PS on voittaja, sen kannatus on noussut eniten. Sosialistipuolueet romahti. Kansa alkaa heräämään, se ei halua sosialismia, wokea, sensuuria ja pakkovaltaa, johon sdp, sekä muut sosialistipuolueet haluaa kansan alistaa.
Persujen kannatus raketoi ylöspäin ja vassarit uppoaa!!!
Anonyymi-ap
14107
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Ihanaa ihanaa PS!
Mahtavaa perussuomalaiset.
Persut nousi 1,6% ja kok ja kepu tippui yhteensä 2,0%.
Vasemmiston kannatus pysyi kutakuinkin ennallaan.
Halltus 39,5%
Vihervasemmisto 44,2%
Miten on? Onko teidän mielestä hallituksen kannatus noussut?
Oikeisto vain jakaa ääniä keskenään. Kun Kokoomus nousee, laskee Persut ja toisinpäin.
Pääasia on että tämä hallitus on huono! Se pitäisi vaihtaa mahdollisimman pian!
Jää historiaan Suomen huonoimpana ikinä!!
Orpo upottaa parhaillaan myös kokoomuslaivaa.
Pieni nousu yhdessä kannatus kyselyssä, ja persuloinen hehkuttaa kyselyn suorittajaa. Seuraavassa kyselyssä kun persujen kannatus on taas laskussa, persuloinen poraa kuinka kyselyn ovat tehneet "vihervasudemut" : )
Tuo sama asia jaksaa minuakin aina naurattaa.
Aina kun persut putoavat gallupissa, on se muka vihervassujen tekemä valhekysely, joka ei pidä paikkaansa. Näin persut aina öyhöttävät huonosta menestyksestään.
Heti kun kysely näyttää persuille kasvua, se onkin ykskaks ehdottoman tosi ja pitää täysin paikkaansa. Vaikka gallupin tekijä olisi sama.
Kyllä naurattaa persujen tyhmyys.
Persujen raketointi on hiljentänyt tänään kaikki palstakommunistit. Ei tule aloituksia kannatuskyselyistä kun ovat niin järkyttyneitä.
Aamusta asti ollut stondis kun näin uuden gallupin
Minjan näkeminen aiheutti vasurille stondiksen.
Kiitos hyvistä nauruista tollo!
Vai että oikein romahti? Kuitenkin kyselyn mukaan demarit jatkavat ylivoimaisesti suosituimpana puolueena, eikä sen kannatuksessa ollut mitään muutosta. Edelleen sama 25 % kannatus ja yli 10 % suositumpi kuin persut.
Sosialistidemarien kannatus on syöksykierteessä, valheet eivät kanna vaaleihin saakka.
Persujen valheet eivät kanna edes nyt kun demarien kannatuksessa ei ollut mitään muutosta edellisen kyselyn jälkeen.
Edelleen sama 25 % kannatus ja ylivoimainen ykkönen.
Me Persut myymme Ahvenanmaan Ruotsille ja saamme paljon äänestäjiä.