Kansa haluaa ydinaseen ?

Uskon että kansan selvä enemmistö haluaa että Suomi hankki Venäjän uhan varalle ydinaseen. Toivottavasti ydinaseen kanssa käy kuten Naton kanssa että kansa halusi Natoon ja poliitikot totteli.
Nyt galluppeja kehiin mitä kansa haluaa.
29205
1Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 29

Vanhimmat

Me haluamme olla Venäjän uhan alla. Juuri siksihän tässä kiukutellaan, kun ei mitään tapahdu. Senkun vaan leipäjonoissa seisoskellaan ja rahattomina ruikutetaan.

Äänestä
  • Onko Pietarissa vielä pakkasta?

    Äänestä

  • Tiltu tarkoitti varmaankin:

    "Me haluamme olla Putinin vallan alla. Me haluamme, että Putinin hallinto ryövää meiltä miljardeja ja haluamme lisäksi olla jatkuvan sotaan joutumisen uhan alla. Haluamme myös, että suuri Putin sotaseikkailuillaan aiheuttaa maallemme pakotteita ja taloudellisia vaikeuksia. Tykkäämme myös kauppojen tyhjistä hyllyistä ja korkeista polttoaineen hinnoista".

    Äänestä

Yhdellä ydinaseella ei tee mitään pitää ollaa vähintään tuhansia. Pohjoiskorealla on kymmenkunta ja usa sanoi että jos uhoaminen ei lopu niin tulee ensi isku jonka jälkeen pohjoiskoreasta ei jää kiveäkään kiven päälle.

Pitää kyetä ydinaseilla joko tuhoamaan kokonaan vihollinen muutoin ne hyödyttömiä.

Äänestä
  • Kaksi riittää, toinen Moskovaan ja toinen Pietariin, niin loppuu se turha paskanjauhaminen ja uhoaminen.

    Äänestä

  • Anonyymi00008 kirjoitti:

    Kaksi riittää, toinen Moskovaan ja toinen Pietariin, niin loppuu se turha paskanjauhaminen ja uhoaminen.

    Miten Venäjän vastaavat torjutaan?

    1Äänestä

  • Anonyymi00011 kirjoitti:

    Miten Venäjän vastaavat torjutaan?

    Miten siellä Pietarin pakkasissa pärjäillään, kun sähkö katkeilee ja bensa on kallista?

    Äänestä

Älä valehtele. Puhuisit mielummin totta. Vai eikö tosiasioihin tule riittävästi kannaottoja?

Äänestä

Minä uskon että koko Suomi haluaa syödä mustaamakkaraa, mutta Tre mustamakkaramafia lähettää muualle vain tipoittain herkkua ja pitää reseptin tallessa ettei tule kilpailua.

Äänestä

Varmasti nuo olisi tehokkaimmillaan juurikin itärajan tuntumassa. Sinne vaan ja riittävästi . Mitä niitä naapurille "mainostamaan , kertoo sitten tosipaikan tullessa realiteetit .

Äänestä

Ei Suomi mitään omia ydinaseita ole hankkimassa. Kyseessä on Naton kuviot, ja vain ja ainoastaan sijoittelu mahdollisen uhan edessä. On kysyttävä kuka hullu yleensä kuvittelee ydinaseita käytettävän sodassa. Sellaisen lopputulos olisi liki täydellinen joukkotuho ja sivilisaation loppu.

Äänestä

Et sinä reppanaraukka ole ensimmäinen persu joka kuvittelee että persun mielipide on koko kansan mielipide.

Äänestä

Pitää meilläkin olla aseistus kun naapurillakin on.
Työttömät voivat huoltaa ja ylläpitää
ydinasesiiloja niin ovat hyödyksi yhteiskunnalle.

Ryssähän uhkasi tässä taannoin Ruotsia ydinhyökkäyksellä
On ne kauheita ihmisiä.

Äänestä
  • Noi olis kiinnostavia hommia päihdekuntotujille.

    1Äänestä

Anonyymi uskoo, että.....

Äänestä

Suomen kansan järkevä enemmistö ei halua MITÄÄN ydinaseita Suomeen.⚛️☢️☠️
Piste.

1Äänestä
  • Onko siellä Pietarissa hyvä ilma.

    2Äänestä

  • Anonyymi00016 kirjoitti:

    Onko siellä Pietarissa hyvä ilma.

    Haista paska.💩🖕

    Äänestä

  • Anonyymi00016 kirjoitti:

    Onko siellä Pietarissa hyvä ilma.

    Vanha vitsi russofobi.😹👍

    1Äänestä

  • Demokrates kirjoitti:

    Haista paska.💩🖕

    Ai sellaiselta se Pietarin ilma haisee.

    Äänestä

Jep, sellaiset siirrettävät jota ryssä ei tiedä missä ne on !

Alikessu

Äänestä

Gallupissa kysyttäisiin että vaihdetaanko natojäsenyys omaan ydinaseeseen.

Äänestä

Kansa (RIP) kuoli jo muutama vuosi takaperiä päin.

Äänestä

Gallupissa kysyttäisiin.
Venäjä suunnittelee hyökkäystä Suomeen ja moneen muuhun Euroopan maahan. Monet asiantuntijat kokee että Nato ei toisi riittävää turvaa vaan ainoastaan Suomen omat ydinaseet takaisi Suomen koskemattomuuden.
Jos Suomalaiset poliitikot yksissä tuumin parlamentaarisen keskustelun jälkeen tulisi siihen tulokseen että Suomen pitää hankkia omia ydinaseita niin kannatatteko ydinaseen hankkimista.

Äänestä
  • Tämä Suomen ydinasevillitys ei lähtenyt parlamentaarisesta keskustelusta vaan salassa pidetyssä neljän kokoomuksen toimesta.

    1Äänestä

  • Anonyymi00021 kirjoitti:

    Tämä Suomen ydinasevillitys ei lähtenyt parlamentaarisesta keskustelusta vaan salassa pidetyssä neljän kokoomuksen toimesta.

    Eikä kyseessä ollut edes kriisitilanne.

    Äänestä

  • Anonyymi00021 kirjoitti:

    Tämä Suomen ydinasevillitys ei lähtenyt parlamentaarisesta keskustelusta vaan salassa pidetyssä neljän kokoomuksen toimesta.

    Juuri niin ! Jo vuonna 2015 laadittiin salassa Isäntämaasopimus, kuinka Suomen läpi ja poikki voi edetä toiseen maahan. Jääköön nyt sanomatta minne. Tätä sopimusta ei edes käytetty eduskunnassa.
    Sopii kysyä, kuinka kauan itse asiassa Kokoomus on puuhaillut Natoon liittymistä ja ydinasevarustelua.

    1Äänestä

Maailman sivistymättömimmälle kansalle ei kannata joukkotuhoaseita hankkia.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Uskon että kansan selvä enemmistö haluaa että Suomi hankki Venäjän uhan varalle ydinaseen. Toivottavasti ydinaseen kanssa käy kuten Naton kanssa että kansa halusi Natoon ja poliitikot totteli.
Nyt galluppeja kehiin mitä kansa haluaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu