Kokoomuksen märkä uni

388
1Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Orjatyö on Kokoomuksen, persujen ja kristillisten märkä uni. Luokkajako on jo menossa.

3Äänestä
  • Feikkejä kristittyjä kun hyväksyvät orjuuden.

    Äänestä

  • Lienee kaikkien puolueiden haave. Keskustapuolue jopa piti äänestäjänsä aina orjuudessa ilman palkkaa kekkosen ajoista lähtien.Peltotyöt ei kannattaneet ja metsdästä sai vain hikistä työtä.Nyt kaikki puolueet syytävät verorahat ja velat pörssiin jotta talous kohentuisi.Sekin epäonnistuio koska kaikki lopettivat työnteon lopullisesti.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

on tämä https://www.is.fi/taloussanomat/art-2000011865292.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu