Hän on kärsinyt ja kuollut sinun tähtesi Golgatan ristillä. Mutta Hän nousi kuolleista, koska Häntä ei voinut kuolema pitää. Hän on synnitön Vapahtaja.
Turvaa Häneen koko sydämestäsi ja luota Hänen uskollisuuteensa.
Tunnusta Hänelle syntisi ja ylpeytesi!
Hän pitää sinusta huolen ja vie sinut iankaikkiseen elämään.
Turvaa Häneen koko sydämestäsi ja luota Hänen uskollisuuteensa.
Tunnusta Hänelle syntisi ja ylpeytesi!
Hän pitää sinusta huolen ja vie sinut iankaikkiseen elämään.
Vastaukset 17
Vanhimmat
Sen hepun Bäst före meni ohi 2000v sitten.
Kun kuollaan niin ei siitä ylös nousta jos on jo kolmas päivä menossa niin on jo mätäneminen alkanut pitkälle. Sitäpaitsi sielu on jo syvällä henkimaailmassa kolmantena päivänä.
Jeesus Kristus on varsinkin uskovien Vapahtaja❣️
Jeesukseen minä turvaan. Hän vie omansa Taivaan kotiin. 😊
Pian se päivä koittaa!
Niin on! 😊
Kyllä!
Jeesus pelastaa!
Muutoin ehkä kävisi, mutta kun Jeesus sanoi henkensä ollessa uhattauna, että joka miekkaan tarttuu, se miekkaan hukkuu.
Pelastus olisi vain siinä että kyseessä käännösvirhe ja olisi tullut selkkaus, jossa Pietarilta olisi isketty pää irti ja Jeesus joukkoineen jäänyt häviölle ja siksi Jeesus joutui ylipappien ja vangitsemaksi kun ei pärjännyt opetuslapsineen tappelussa.
Kiitos Jeesukselle!
Kiitos Jeesukselle!
Jeesukseen turvautuvan käy hyvin! 😊
” Kaikki, minkä Isä antaa minulle, tulee minun tyköni; ja sitä, joka minun tyköni tulee, minä en heitä ulos.”
Joh 6:37
MAAILMAN SUURIN HUPIKIRJA,KERTOO MYÖS ÖLJYMÄEN NARKKAREISTA JOTA JOHTI JOKU LIEHULETTI JA JOTKAC PUHUIVAT"KIELILLÄ" JOTAIN SAATANAN SIANSAKSAA PS MOOSES OLI HOMO😈🥶
Sinulla on näköjään asiat huonosti.
On valtavan suuri armo saada turvautua Jeesukseen. 😊
Heikosti on sullakin asiat.
Tarkasta onko mörkö sängyn alla.
Minä en oikein ymmärrä sitä miksi pitää tunnustaa synnit, kun Jumala tietää ne muutenkin. Ei se armo tulisi jos Jumala ei tietäisi Ihminen tietää synnit sydämessään ja Henki on siellä. Ei tarvitse erikseen tunnustaa Jumala armahtaa. Jos Jumala katsoo ihmisen armon arvoiseksi armo tulee kuin salama kirkkaalta taivaalta. Ensin ääni joka ilmoittaa tahdon ja mitä seuraa. Sitten tuli näky Jumalasta. Täysin odottamatta kirkosta eronneena, niin se meni vaan eipä tätä kukaan usko. Tuli näyt, tuli unen kautta opetus mitkä on armonlahjoja tulee opetusta sanan ymmärtää paremmin, virheettömästi sen mitä Rakkaus on. Mutta, kun ei vastaa toisten oppia. Tajuaa, että opit ei ole Rakkautta ja opeissa on virheitä. Silloin on parasta olla anonyymina, koska tietää sen mikä on tahdon seuraus tulee toteutumaan.
Rakkautta