Mies on sallinut itselleen kaksinaamaisuutta vain koska naisella on vain sitä.
Miestä synnytti nainen äiti ja poika sai heti alussa ison määrän kaksinaismoralismia.
On yritetty kasvattaa aikuisista miehistä tosi miehiä, jotka LUOPUVAT KAKSINAISMORALISMISTA.
Minkälainen mies on sekin?
Naisten vakuuttelu ei auta, koska mitä enemmän nainen vakuuttaa, vähemmän jää mitään käteen, koska NAISEUTEEN LIITTYY KAKSINAISUUTTA.
Esimerkki nainen vie kahta erilaista päätä samaan aikaan perille kuten musta ja valkoinen.
Naiselle ei ole olemassa pelkkä valkoinen tai pelkkä musta, mutta pakko, jos on olemassa sekä että, viedä molemmat perille jonnekin.
Nainen ei valitse siten maailmassa sen, mikä on jo olemassa.
Nainen ei epäile sen, mikä on olemassa.
Se on toki älyäkin, että ei rupea epäilemään kun kerran on olemassa, toisin kuin mies, joka epäilee ja taistelee vastaan jotakin, mikä on ollut olemassa aina.
Mutta naisen kommunikaatiossa ja toiminnassa on niin isoa ristiriita, että naisen käsittely ei voi sanoa sopivan kaikille, kaikkena aikana, kaikissa asioissa.
Sama nainen, joka voi aivopestä miestä olemaan tosi mies, sama nainen vie tosi mieheltä kaiken uskon totisuuteen.
Miehelle jää vain hyväksyä, että moni asia ja varsinkin nainen on kaksinaismoralistinen, kaksinaamainen ja pettäjä.
Naiset haluavat häivyttää sen, että petos ei ole oikeastaan petosta.
Ja on miehiä, jotka lähtevät vakuuttelun kelkkaan.
Sellainen mies hyväksyy sen, että on ristiriidassa ennen kaikkea itsensä kanssa, puhumattakaan maailman kanssa.
Tosin voi epäillä kuinka hyvin mies jaksaa kantaa naisten kaksipuolisuutta aktiivisesti, koska mies ei pyri luonteessaan kilpailevaan petoksellisuuteen ja kun pyrkii, niin se on mies ämmämäinen, voi sanoa, eikä ole miehen veroinen.
Siten miehen rooli on keskittyä ehkä yhteen puoleen paremmin.
Kuka jaksaa selittää lisää sukupuolieroja tästä eteenpäin?
Kuten.
ehkä mies syntyy pysyvämmäksi joksikin puolustamaan ehkä yhtä asiaa pidemmin kuin toisia, josta akat eivät jaksa aina tietää.
Ehkä syntyy toisenpuolisia miehiä, mutta muualle, että synnytyksen eroavaisuus miehissä on se elämän biodiversiteetti, eikä mentaalisesti miesten harjoittama erilaisuus.
Joten miesten keskuudessa on vastakkainasettelua siis yhteenottoa, koska kukaan edusta toisten mielenlaatuja.
Yrittävätkö naiset siten yhteensaattaa erilaiset miehet toistensa luokse?
Mies keksi, että naiseuteen liittyy kaksinaamaisuus
Anonyymi-ap
0
99
Luetuimmat keskustelut
Haluatko että unohdan sinut kokonaan
Siihen suuntaan ollaan menossa, nyt jo. Ja ehkä parempi näin, niin ei kulu energiaa hukkaan mahdottomuuteen. Ja vaikka j781150- 42814
Pisa-tulokset.....
Tuoreen tutkimuksen mukaan suomalaisten osaaminen on edelleen OECD-maiden keskitasoa parempaa. Kantaväestön oppilaiden234694Haapaveden upea kurvikuningatar
No nyt on kyllä mahtava uutinen että Haapaveden rohkea ja toimelias nainen ja yrittäjä on päässyt finaaliin kurvikuninga52614Meinasi nainen mennä pasmat sekaisin
Rupesin vapisemaan, kun huomasin sinut. Mutta sain sentään juuri ja juuri koottua itseni, etten ihan häpäissyt itseäni.35561- 45538
Uskaltaisitko ihana nuorempi nainen lähettää
WhatsApp -viestiä, jos sulla on mun numero. Olisin ihan haltioitunut... Tykkään ja kaipaan ❤️❤️76526- 23488
- 25464
- 32434