Mies on sallinut itselleen kaksinaamaisuutta vain koska naisella on vain sitä.
Miestä synnytti nainen äiti ja poika sai heti alussa ison määrän kaksinaismoralismia.
On yritetty kasvattaa aikuisista miehistä tosi miehiä, jotka LUOPUVAT KAKSINAISMORALISMISTA.
Minkälainen mies on sekin?
Naisten vakuuttelu ei auta, koska mitä enemmän nainen vakuuttaa, vähemmän jää mitään käteen, koska NAISEUTEEN LIITTYY KAKSINAISUUTTA.
Esimerkki nainen vie kahta erilaista päätä samaan aikaan perille kuten musta ja valkoinen.
Naiselle ei ole olemassa pelkkä valkoinen tai pelkkä musta, mutta pakko, jos on olemassa sekä että, viedä molemmat perille jonnekin.
Nainen ei valitse siten maailmassa sen, mikä on jo olemassa.
Nainen ei epäile sen, mikä on olemassa.
Se on toki älyäkin, että ei rupea epäilemään kun kerran on olemassa, toisin kuin mies, joka epäilee ja taistelee vastaan jotakin, mikä on ollut olemassa aina.
Mutta naisen kommunikaatiossa ja toiminnassa on niin isoa ristiriita, että naisen käsittely ei voi sanoa sopivan kaikille, kaikkena aikana, kaikissa asioissa.
Sama nainen, joka voi aivopestä miestä olemaan tosi mies, sama nainen vie tosi mieheltä kaiken uskon totisuuteen.
Miehelle jää vain hyväksyä, että moni asia ja varsinkin nainen on kaksinaismoralistinen, kaksinaamainen ja pettäjä.
Naiset haluavat häivyttää sen, että petos ei ole oikeastaan petosta.
Ja on miehiä, jotka lähtevät vakuuttelun kelkkaan.
Sellainen mies hyväksyy sen, että on ristiriidassa ennen kaikkea itsensä kanssa, puhumattakaan maailman kanssa.
Tosin voi epäillä kuinka hyvin mies jaksaa kantaa naisten kaksipuolisuutta aktiivisesti, koska mies ei pyri luonteessaan kilpailevaan petoksellisuuteen ja kun pyrkii, niin se on mies ämmämäinen, voi sanoa, eikä ole miehen veroinen.
Siten miehen rooli on keskittyä ehkä yhteen puoleen paremmin.
Kuka jaksaa selittää lisää sukupuolieroja tästä eteenpäin?
Kuten.
ehkä mies syntyy pysyvämmäksi joksikin puolustamaan ehkä yhtä asiaa pidemmin kuin toisia, josta akat eivät jaksa aina tietää.
Ehkä syntyy toisenpuolisia miehiä, mutta muualle, että synnytyksen eroavaisuus miehissä on se elämän biodiversiteetti, eikä mentaalisesti miesten harjoittama erilaisuus.
Joten miesten keskuudessa on vastakkainasettelua siis yhteenottoa, koska kukaan edusta toisten mielenlaatuja.
Yrittävätkö naiset siten yhteensaattaa erilaiset miehet toistensa luokse?
Mies keksi, että naiseuteen liittyy kaksinaamaisuus
Anonyymi-ap
0
99
Luetuimmat keskustelut
Venäjä alkaa iskemään Suomen politiikkaan.
Tässä on valtion ja koko länsiliiton päämiehet varoitelleet, että Venäjä alkaa talven aikana taas iskemään hybridisesti.2141291- 89826
Hallituksen järjestämä spektaakkeli tuo vessanpyttykeissi
Että olisi kymmenien kansanedustajien kodeissa käyty ihan tuosta vaan, eikä kukaan kansanedustaja kerro niin käyneen, va226800Muistelen lämmöllä
Se oli vaikein päätös, jonka olen joutunut tekemään. En pidä valehtelusta, mutta näin sait päätöksen asioille. Rakasti48732Sysmän "ilon päivä"
Ja taas palaa hirveä määrä verorahoja, ihan turhaan soopaan. Eikö nämä jotka kuntapolitiikassa valittavat ja tuhoaa vaan54664Uskon, että saataisiin kaikki selvitettyä
Mutta yhteys on jäissä, minä olen jäässä, enkä osaa tai uskalla enää lähestyä. Se vaan on niin. Naiselta Jos ei ole hyvä47661- 81601
- 24585
- 106570
- 39569
- 46560
Vaihdevuodet ja psykoottinen käytös
Estrogeenilla on suora yhteys aivojen välittäjäaineisiin, erityisesti serotoniiniin, joka säätelee mielialaa, impulssiko58549Teinipersu Bergbom lupasi ensimmäisenä euron bensaa
Teinipersu julkaisi Tiktok-videonsa marraskuussa 2021. Videolla Bergbom viittaa bensan hintoja esittelevään kylttiin ja294541Joka ilta mietin
sua❤️Mitä teet, missä meet? Kaipaatko yhtään? Yön tullen toivotan mielessäni sulle hyvää yötä ja aamuisin huomenet. Joka27533Miltä tuntuu vanhempi nainen olla
Pihkassa huomattavasti nuorempaan kolliin joka on uskollinen ja kiltti ja tottelee joka asiaa ja tykkää pussailla ja pan75531Timo Vornanen.
On siinäkin yksi täystampio. Eipä ihme, että persukannattajat sen eduskuntaan äänestikin.45526Onko se loukkaavaa jos pelkkä seksi kiinnostaa?
En tiedä olisiko meillä muuta yhteistä edes. En kyllä oikein osaa nähdä meitä menemässä naimisiin, paitsi ehkä jossain U47514Riitastako pelastaja
Riitta jätti hakemuksen. Hyvä niin. On ainakin yksi mistä ottaa. Pertsa ei taida aikuistua koskaan ja Pekka hoiteli silt33509Jos olen aiheuttanut pahaa, pyydän anteeksi
Jos olen omalla kirjoittelullani aiheuttanut täällä jollekin pahaa mieltä tai sotkenut asioita, niin pyydän sitä anteeks64509Luottamus
Luotan vain siihen mitä tapahtuu IRL. Anonyymipalstan vihjailut eivät merkitse minulle mitään.91473