Tampereella ei tarvitse maksaa pysäköintisakkoa, ja ratikassa voi ajaa liputta, Turussa maksamattomat hv-alueen laskut perutaan, Espanjassa puoli miljoonaa paperitonta siirtolaista saa oleskeluluvan, kohta voivat tulla Schengen-sopimuksin tänne. Mitä yhteistä? Vasemmisto. Mitä myssyn alla on? Onko mitään?
Demarit tyhjämyssyjä?
Anonyymi-ap
9161
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
No sinähän voit mennä kokeileen? Katsotaan onko sun myssyn alla mitään?
Uhka kuvia tulevaisuudesta eu nato suomessa?
Disinformaatiota ja huuhaata moiset väitteet.
Ihanteellisessa yhteiskunnassa ei tarvitse maksaa mitään, vaan yhteiskunta järjestää kaikki tarvittavat palvelut jäsenilleen.
Tuo pitää olla siis tavoitteena.
Densojen tietotomisto?
Dubaissa ei tarvitse maksaa veroja. Muuta sinne aavikkokaupunkiin niin ei tarvitse nähdä raadollista elämän arkea. Orjaryöläisetkin on siellä siirretty asumaan näkökenttien ulkopuolelle. Pommit saattavat vihua joskus ohi, mutta ne on tarkoitettu muita varten.
Tyhjämyssy, se on oikeeta meininkiä.
PeruS-Suomamalaisten myssyt on myssyjä pullollaan.
55t5
Nähtiin työtön persu. Naurettiin ihan kippurassa kun se joutu jättämään uunilenkin (0,99€) pois kaljaa ja makkaraa ostoksistaan kun ei rahat riittäny.