Jännää ettei demarit mitenkään tee pesäeroa mamuihin

Eivät halua joten islam puolue on totta.
30201
1Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 30

Vanhimmat

Demarit alistaa naisia. Surullinen puolue. Mitään sanomattomien joukko. Ilmeisesti pelkäsivät marinia ja haloskaa ja nyt kostavat kaikille maailman naisille sitä, etteivät aikoinaan näyttäneet näille typeryksille "kaapin paikkaa". Jakavat Suomen rahat mielellään pois ja lisäävät kurjuutta kaikilla rintamilla. Kiimamiehet ja kiimanaiset ahdistelevat alaisiaan ja kieltävät kaiken ja pitävät salaisia kokouksiaan,, jossa yrittävät löytää "kantelijat".

Äänestä
  • dEMUT SYNTYY TAKAPUOLESTA.

    Äänestä

Veikkan että puolueella on ennätys määrä mamu ehdokkaita seuraavissa vaaleissa.

2Äänestä
  • Varmasti.

    2Äänestä

  • Hyvä niin.

    Äänestä

Leikkavat vielä eläkkeitä mamujen eduksi.

3Äänestä

Valehtelevat persu esitti taas persuvalheen.

Äänestä
  • No se kuuluu persujen agentaan. Puhutaan paskaa mitään mistään tietämättä.

    Äänestä

Miksi ihmeessä, Antaa Persujen ja Kepun vääntää matukättä!

❤️ SDP joutuu taas 🐦‍🔥 pelastaan Suomen 🇫🇮

🎉🎉🎉

1Äänestä
  • Totta tämä.

    1Äänestä

  • Miksi sohia ampiaispesää!

    Äänestä

Miksi Purra-Orpo keventää suuryritysten verotusta velkarahalla ja samaan aikaan antaa isot verohelpotukset kaikkein eniten tienaaville ja sekin velkarahalla?
Tuo ei lisää yhtään työpaikkoja, kulutusta tai verotuloja joita Suomi tarvitsee.

1Äänestä
  • No persuakka on sellainen.

    Äänestä

  • Mutta Marinin yrityksille lappaamat +30 kertaa yli Purra-Orpon antama veronkevennys toi!?

    Miks toi Marinin aikana toimi, muttei enää muka toimisikaan?
    Aivan tismalleen sama keino käytännössä.

    Äänestä

  • Kokoomus on aina pitänyt huolen omistaan. Demaritkin piti ennen, mutta ovat nyt puhdas sossupuolue.

    Äänestä

Älä jauha paskaa! Tiedät itsekin ettei tuo ole totta mutta haluat vain katkeruuksissasi ja kateellisuuttasi mustamaalata demareita!

Äänestä

Suomessa asuu paljon maahanmuuttajia jotka ovat Suomen kansalaisia ja osa heistä on jo toista tai kolmatta sukupolvea.
Minkälaista kohtelua sinä toisit itsellesi jos muuttaisit jostain syystä maahan jossa pääosa kansasta on tummahipiäistä? Haluaisitko jonkinlaista rasismia niskaasi, vai haluaisitko, että sinut otettaisiin mukaan vastaavasti kuinka omaa kansaa käsitellään?
Kiintiöpakolaiset ovat ihan oma ryhmänsä ja niitä meidän on otettava EU:n sääntöjen mukaan tietty määrä vuodessa. Muita voimme rajoittaa ja lisätä vaatimuksia, mutta jos siinä mennään liian tiukalle linjalle, niin emme saa tänne niitä tarvitsemiamme osaajia ja tulevaisuudessa raskaan ja "ikävän" työn tekijöitä.
Kovin paljon tuota tummaa väkeä meillä näyttää olevan siivoushommissa ja Volttikuskeina ja muissa paskaduuneissa jotka ei kelpaa kantaloiselle.

Äänestä
  • Osuit oikeaan.on myös erittäin hyvin palkatuista työssä.

    Äänestä

  • Ja Suomessako,on työvoimapula nimenomaan ruokatoimitus-sektorilla, siivousalalla ja "muissa paskaduuneissa", jotta olisi perusteltua tuottaa juuri nimenomaan tätä väkeä maahamme!?

    Vaiko sittenkin sillä kokoomuken kaipaamalla "huippuosaaja" sektorilla?

    Äänestä

Höplöö persu.

Äänestä

Mitähän tuo tarkoittaa?

Äänestä

Demarit tarviivat äänestäjiä, muuta iloa mamuista ei niille ole.

3Äänestä

Suurmoskeijaa helsinkiin pukkaa. Demarit sen hyväksyy.

1Äänestä

Järkevää jättää matut persuille

Äänestä

Älä hölötä joutavia.

Äänestä

Demarit on sellainen "jännä puolue". Tänään tätä ja huomenna tuota. Viis siitä mitä matematiikka ja valtion talousasiantuntijat kertovat. Demarit ovat kuin Donald Trump josta ei oikein saa selkoa, että mitä se milloinkin haluaa.

Äänestä

Demarit tuo äänestäjiä ruotsin malliin kun vanhat kuolee pois eikä uusia tule.

Äänestä

Vasemmistopuolueet elää ja hengittää maahanmuuttajien äänistä.
Jos demarit voittaa vaalit, niin mielenkiintoista nähdä pystyykö demarit antamaan porkkanaa niille ryhmille, mille nykyhallitus on antanut keppiä.
Jos katsotaan moita talouslukuja, niin demarit joutuvat viettämään paljon aikaa omien arvokysymystensä äärellä.

Äänestä

Demarien matumielisyys ei ole sattuma. Moni matu on muslimi. Moni muslimi myös vihaa juutalaisia. Samoin vihaavat demarit. Yhteistä arvopohjaa siis löytyy.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Eivät halua joten islam puolue on totta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu