Taistelijoiden ja tienraivaajien jäljessä tulevat aina kylmäveriset hyödyntavoittelijat, jotka korjaavat heidän työnsä hedelmät, taisi Mika Waltari sanoa jotain tähän suuntaan, kuten joku muukin, että "takavasemmalta" tulee porukkaa, ja kaappaa ideologian ja puolueen.
Näin kävi perussuomalaiselle puolueelle. Maassamme ei ole enää räätäli Halmeen ja torpparin poika Koskelan vasemmistoa, eikä myöskään Timo Soinin ja Raimo Vistbackan poliittista oikeistoa. On vain salonkisosialistinen eurovasemmisto ja opportunistinen PersuS, jotka viis veisaavat työväen ja isänmaan asioista.
Kaapattu puolue
5
58
Vastaukset
- Anonyymi00001UUSI
Timo Soini edusti aina loppujen lopuksi vain itseään. "Suojakilveksi" ympärilleen hän kokosi ruskeakielisten, seteliselkäisten poliittisten loikkareiden muodostaman hovin. Tuon hovin tärkeimmät tehtavävät olivat nyökyttely Isä Timolle tarmokkaasti ja kasata mahdollisimman suuret henkilökohtaiset hillotolpat Isä Timon avustuksella. Kuten käytäntö osoitti, Soinin hovin jäsenten poliittinen vakaumus päättyi palkan maksuun.
- Anonyymi00002UUSI
Aloittaja on oikeassa. Esim. persupuolueen kaappasi Hillotolpanmetsästäjät, jotka hölmöjä höynäyttämällä pääsivät ns. rasismilla rikkauksiin.
- Anonyymi00003UUSI
Nyt nämä homorummutuksen myötä valtaan nousseet poliittiset eunukit hillotolppailevat.
Mouhijärvi on hyvä esimerkki totaalisesta persuepäonnistumisesta. Somessa ollaan niin kovaa jätkää,mutta silti palvelut karkasivat vanhojen ja heikkojen ulottumattomiin.
Käärmekielinen känäleuka esikuntineen kun kävi uhoamassa kansalle miten Oulaskangas suljetaan ja tehtyjä sote-säästöpäätöksiä ei peruta. Kemissä Juuso kohtasi kansan vihan...
Samaan aikaan kun hoiva ja hoitopalvelut leikataan PohjoisPohjanmaan ja Lapin alueiden asukkailta Keski-Pohjanmaan rantaruåttalaasten rautarannikolla on kaksi sairaalaa muutaman kymmenen kilometrin päässä toisistaan.
Kuin Vennamon aikaisissa asutuslain pakkomaanotoissa rantaruåttalaisten maihin ja mantuihin ei koskettu.
Tynkkynen pakeni poliittista vastuuta vantaalle,Kangas luopui,Juuso kritisoi, Polvinen joutui pannaan ja loikkasi.
Näyttää siltä että kepun sydänmailta alkanut Persuromahdus leviää keväisen kulopalon lailla kohti etelää.
Säästyykö kantona kaskessa edes Pohjois-Savo tuo Soinin ensimmäinen tukialue eli löytyykö edes sieltä riittävässä määrin pölhökustaita äänestämään kansaa kyykyttäviä hillotolppapersuja??
- Anonyymi00004UUSI
ongelma on persuilla tämä toimiminen kokoomus apu-puolueena.
Ja hyvään kehittymiseen tarvitaan itsenäistä politiikkaa,
mielellään "kansan-omaista" realismi politiikkaa.
Suomen ongelma on jo pitkään ollut uskomus harhailu politiikka.
Ahneus politiikka. Ei itsenäinen politiikka.
Visiona kehitysmaa, pohjolan kongo Suomi.
- ottaako viher vas ja markkina liberalistit nyt monikulttuuri vastuun ? keskittyykö presidentti tähän ongelmaan arvopohjaisesti ? - Anonyymi00005UUSI
voit aina äänestää sinimustaa liikettä jos ei persusuomalaiset ole tarpeeksi radikaali
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Virkamiehille tarvitaan tuntuvat palkankorotukset
Naistenpäivänä on syytä muistuttaa, että virkamiehen euro on vain 80 senttiä. Palkat tulee saattaa samalle tasolle yksi735022Riikka Purran kaudella nousi bensan hinta yli 2 euron
Muistatteko kuinka edellisen vasemmistohallituksen aikana, ns. Marinin aikakaudella, bensiiniä sai 1,3 euron litrahinnal1214727- 804213
Olisipa saanut sinuun
Tutustua paremmin. Harmi että aloin lopulta jännittämään kun näytit tunteesi niin voimakkaasti ja lähestyit niin voimaak1074189Veli Sofia teki urosmehiläisen työn
Paljastaessaan kuinka TPS:ssä ei joukkuehenki toimi sooloilijoiden vuoksi, jonka takia koko seura ei pärjää kilpailussa33338Mitäs nyt sijoittajat?
Pörssit laskevat maailmalla Iranin sodan takia ja muutenkin ovat olleet Trumpin vallan alla epävarmat. Ainoa, mikä on no1253147- 352848
- 282787
- 402783
- 372762