Venäjän keväthyökkäys tulossa

Anonyymi-ap

Sitten keskitytään varsinaiseen pääasiaan eli tulevaan keväthyökkäykseen. Suomalaisessa Iltasanomissa lukee että ovat menettäneet 1,3 miljoonaa miestä, eikö se ole paljon, kysyy Putin kenraaliltaan.

– Se on pelkkää hölinää. Luku on toki oikea mutta ne koostuvat kolmannen maailman köyhistä ja ylikansoitettujen maiden asukeista joita me värväämme kaiken aikaa. Niitä saa tapattaa niin paljon kuin sielu sietää eikä se ole meiltä pois. Varsinaisia venäjänvenäläisiä olemme menettäneet hikiset 186 000 ja nekin pääosin sodan ensikuukausina. Tai siis menee jotain linnakundeja ja yömajoista pestattuja tämä tästä mutta kuka niitä itkee. Se on varsin vähän kun vertaa ukrainalaisten miljoonan miehen tappioihin, toteaa kenraali kuivasti ja jatkaa; – tältä kantilta ukrainalaisilla on kymmenkertaiset tappiot verrattuna meihin, ja ero kasvaa kaiken aikaa, sillä omia kansalaisiamme emme juurikaan käytä.

– Amerikkalaiset ovat varanneet kaikki Tomahawkit Iraniin joten ballistisillamme on avoimet ovet. Ukrainalaiset eivät saa edes perinteisiä aseita ammuksista puhumattakaan sillä koko arabimaailma varustautuu nyt ja maksavat paremmin. Lisäksi ukrainalaisilla ei ole edes rahaa.

EU ei saanut takavarikoitua rahojamme eivätkä ne saaneet avustusrahojakaan kasaan. Lupasivat vain taata 90 miljardin aselastin ja sekin takaus on jäissä – kiitos Unkarin ja Slovakian. Tämä hetkellä jolloin aloitamme suurhyökkäyksen huhtikuun puolella, mikä voisi mennä vikaan, esitelmöi kenraali.

8

99

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi00001

      Jenkit myy aseensa Israeliin ja nekin ovat loppu. USA ei missään vaiheessa Trumpin aikana välittänyt Ukrainasta.

      Siksi hyökkäsi nyt laittomasti Iraniin jo toisen kerran lyhyen ajan sisällä.

      Saa nähdä kun Venäjä laittaa ison vaihteen silmään. Toisaalta miksi lopettaa sota, kun öljyn ja kaasunhinta on tapissa ja rahaa tulee ovista ja ikkunoista. Ja samalla EU köyhtyy.

      Aika widdumaista luettavaa Nato spedeille.

    • Anonyymi00002

      Ukrainasta tulee Palestiina 2?

    • Anonyymi00003

      tiltun epätoivoista trollausta.

    • Anonyymi00004

      Laittaa vanjat auringonkukan siemeniä taskuun. Saatte kauniimman haudan.

      • Anonyymi00005

        Onko ukrainalaisilla tuo konsti käytössä, ainakin facebookissa on ukrainalaisten haudoilla paljon kukkia.


      • Anonyymi00006
        Anonyymi00005 kirjoitti:

        Onko ukrainalaisilla tuo konsti käytössä, ainakin facebookissa on ukrainalaisten haudoilla paljon kukkia.

        Sai muijalta HORSMAN se roiston ruusu on ...


    • Anonyymi00007

      Ukraina hajoaa osiin, kiten Jugoslavia.

      • Niin voi käydä myös Venäjälle.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Päivän Riikka: polttoöljyn hinta räjähti

      Näyttää tuo putinismi ilmenevän persuissa myös Suomen yrittäjien kampittamisena. Polttoöljy on se katalyytti, joka pitää
      Maailman menoa
      38
      2181
    2. Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!

      Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten
      Maailman menoa
      64
      2032
    3. Helsingin yllä valopalloja

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/1508be00-28c9-4156-83dc-0be5e7aa3066 "Helsingin taivaalla lensi lauantaina puolen yön
      Sinkut
      121
      1930
    4. HÄLYYTYS!!

      Ukraina se hyökkää jo Suomen maaperälle. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/645b83ce-e074-4f00-8b99-245d01b38a36
      NATO
      388
      1670
    5. Kovasti on hävittäjiä ilmassa. Nytkö se alkoi?

      Onko nyt sota ?? `Vai harjoituksiako vain? Hävittäjät pörrää kovasti.
      Kouvola
      103
      1641
    6. Helsingin yllä lensi yöllä jotain outoa puolen yön aikaan valopalloja

      Poliisi on saanut tapauksesta yhden havaintoilmoituksen. Valopalloja oli noin parikymmentä ILtalehdessä on video tapah
      Maailman menoa
      124
      1464
    7. Millainen on naisellinen nainen

      Nyt kun taas mennään keikkuen kesään, niin millainen nainen on naisellinen? Pukeutuminen, olemus, puhetapa, jne. Vilma n
      Sinkut
      182
      1092
    8. Raamatullinen kaste

      Seurakunnassamme kastettiin mm eräs muslimi, joka oli tullut uskoon. Hän oli ollut Suomessa viitisen vuotta. Hän oli lu
      Kaste
      53
      967
    9. Mitkä asiat kaivatun ajattelussa

      Ihmetyttävät? Mikä on tullut yllätyksenä?
      Ikävä
      75
      915
    10. Mitkä olisivat kolme tärkeintä

      vihjettä kaivatustasi?
      Ikävä
      27
      899
    Aihe