Moni vihaa ja rienaa Jeesuksen sovitusverta 🎚️🩸vaikka siinä on heidän ainoa toivo ja pelastus.
”Sillä Jumala näki hyväksi, että kaikki täyteys hänessä asuisi
ja että hän, tehden rauhan hänen ristinsä veren 🎚️🩸kautta, hänen kauttaan sovittaisi itsensä kanssa kaikki, hänen kauttaan kaikki sekä maan päällä että taivaissa.”
Kol 1:19,20
JEESUKSEN VERI PUHDISTAA
7
163
Vastaukset
- Anonyymi00001
Rienaajia ja Jeesuksen sovitustyön vastustajia on aina ollut, sillä Per-ke-le heitä siihen usuttaa.
Satujeesus ei olemattomuuttaan voinut verta valuttaa, mutta jopa raamattu kertoo että tuon satuolennon kyljestä tuli vedensekaista verta. Ei siis puhdasta verta.
- Anonyymi00002
Inhottaa miettiä sitä Jeesuksen ristinnaulitsemista.
Tässä maailmassa veri vuotaa ja viattomat kuolevat ja sitten pitäisi ajatella parhain päin. Ovat paremmassa paikassa, kaikkien iranilaistyttäjenkin synnit on sovitettu, ne oli pakotettu islamin uskoon, mutta niilläkin on paratiisi! Kaikilla uskonnoilla on. Sen takia tässä ajassa, jonka eletään, on oikein sopivaista tappaa, tappaa ja vuodattaa verta. Loppuupahan kurja elämä aiemmin. Ja miten meidän synnit on sovitettu? Että tehdään mitä kamaluuksia tahansa? Tietoisesti ja tarkoituksella ja sitten otetaan Jeesuksen verta ja ruumista palan painikkeeksi?- Anonyymi00003
Sinulta on tosiaankin jäänyt Jeesuksen Kristuksen sovitustyö ja sen merkitys oivaltamatta. Eikö enää mitään riparilla opeta?
- Anonyymi00004
Anonyymi00003 kirjoitti:
Sinulta on tosiaankin jäänyt Jeesuksen Kristuksen sovitustyö ja sen merkitys oivaltamatta. Eikö enää mitään riparilla opeta?
Suomi on todellakin pakanamaa!
- Anonyymi00005
Anonyymi00004 kirjoitti:
Suomi on todellakin pakanamaa!
Ja jos täällä alkaa kertomaan Jeesuksen sovitustyöstä, niin takuuvarmasti saa viharyöpyn päällensä, jos ei itse aiheesta aina, niin ainakin kirjoitusmerkkien valinnasta. 🎚️🩸😁
- Anonyymi00007
Aamen, kiitos Jeesukselle!
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1271316
- 1001003
Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä
Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait89944Nostetaanpas kissa pöydälle: Onko Kuhmossa työpaikkakiusaamista?
Kuka uskaltaa puhua? Vai uskaltaako kukaan? Naisvaltaisella alalla on kuulemma Kuhmossa ruma tilanne. Mitä aikuiset ede25917Tuleeko Martinasta rouva Muhis
Saako vihdoinkin ne haaveilemansa prinsessa häät Hajjin entinen Muhammad kanssa, 😂 yhteistä heillä on se, että molemmat298798- 95758
- 34658
- 109656
Oletko miettinyt sitä
Että jos meidän persoonat ei sovi yhtään yhteen ;) No onneksi kumpikin on fiksu eikä halua toiselle mitään pahaa.55613Eipä oo näkyny montakkasn etelänvetelää vielä kylällä.
Liekkö tuo pensanhinta vetelille liian kallista, kun ovat jeäneet kesäksi kottiinsa vetelehtimmään. Pärjätään iliman vet140599