valtioista.Heille ei tarvitse antaa rahaa, sosiaalietuuksia eikä niiden tarvitse äänestää.
Heidän aivoituksiaan ja ideoita ei enään tarvita.
Uusi uljas maailma pyörii robotiikan ansiosta ja ainoat ihmiset ovat eliittiä joiden ei tarvitse muuta kuin viihtyä elämässä ja nauttia juhlista.
Suurin osa maapallon ihmisistä tulee olemaan turhia jotka vain saastuttavat ympäristöä ja heidän tieto taitoa ei kaivata koska se on vanhentunutta koska tekoäly hoitaa asiat ja monimutkaiset ongelmat.Ihmiskunta tulee kohtaamaan saman kuin dinosaurukset aikanaan.
Ja se on sukupuuttoon kuoleminen koska ihmisen tie on rajallinen kuin kaikkien elävien.Ihminen toi aikoinaan upeita saavutuksia ja upeita taideteoksia, oivalluksia ja voittoja ihmiskunnan historian polulla mutta nyt on tultu uuteen aikakauteen jossa ihmistä ei enään tarvita koska tarpeet ovat saavutettu.Eräs filosofi sanoi aikoinaan että ihmisen sielu ja tarkoitus kuoli siihen koska ihminen ei ymmärtänyt että Jumala oli ajat sitten kuollut ja kuopattu.
Ainoa muisto joka muistetaan ihmisistä noin kymmennen tuhannen vuoden päästä on se ” kuinka pienellä ja heikolla järjellä” he selvisivät noinkin kauan.
Sadan vuoden kuluttua robotit hallitsevat osia
Anonyymi-ap
0
88
Luetuimmat keskustelut
Joko seuraava hallitus uskaltaa puuttua 7,5 viikon vuosilomiin
Onhan se törkeää eriarvoisuutta ja verovarojen törkeää tuhlausta.134752Kysymys
Pystyisitkö tutustuu kaverina tai alkaa parisuhteeseen skitsofreenikon kanssa? T.Skitosoaffektiivinen (parantunut) Ois197710Kyllä mä tiedän et me kuulutaan yhteen ja se on tähtiin kirjoitettu!!
En vain halua satuttaa sua. Olen aivan perseestä epävakaan ja ADHD oireiluin vuoksi. Ja kun olisi aika "vapauttaa" ne su47657Metsamanin muru kissa kuollut
Nyt siellä surraan muru kissaa päivä tolkulla,vaikka muuten ei oo välittänyt mitenkään siitä,kun joka videolla vaan mars99651Töysä otsikoissa
Töysässä takavarikoitu kaksi luvallista käsiasetta ammuskelun jälkeen!Näin media uutisoi!27641- 61629
- 47580
Mistäkö haaveilen
Tällä hetkellä. Siitä, että kohtaamme, vetovoima on jäljellä ja saisimme olla aivan kahden, ei tarvitsisi välittää mistä29531Tapailtaisko nainen
Meidän kotien puolessavälissä suunnilleen, vähä niinku salaa. Siinä on yks kiva paikka joka sopis hyvin. Mieheltä59525Kuinka hyvin kestäisit?
Oletko miettinyt, että mitä jos olisit pyöreä pullukka ja vielä ruma niin kestäisitkö vai masentuisitko?102520