Poliitikkojen syyttäminen tyhmää

Suomessa on vapaat vaalit joissa kansa valitsee vapaasti uudet kansanedustajat . Kansa tyhmästi valitsee samat huijarit aina uudestaan ja itkee sitten että pettivät taas lupauksensa.
10163
1Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Ihania on osa heistä, kuten moottoriturpa Wirran Sohvi joka papattaa kuin Pappilan papupata.

Äänestä
  • Ja vieläpä asian vierestä.

    Äänestä

  • Persuissa tyhmimmät äänestäjät

    Äänestä

  • Anonyymi00005 kirjoitti:

    Persuissa tyhmimmät äänestäjät

    Veikkaan että populistejs äänestää ensi vaalwissa herkkäuskiisimma ja saavat popukistit valtaan.
    Onnea demareille.

    Äänestä

öh siis kansan edustajathan ne edustaa kansaa, tai pitäis, totta kai niitä pitää kritisoida? Ketä muuta.

Äänestä

Suomessa tänä vuonna ennätys yritysten konkursseja ,helmikuu yli 400 konkurssia ja yli600,000 ylivelkaantunutta konkurssissa ja ainoastaan ylimielisestä stypistä ja lahtari paska hallituksen syy.ei mitään muuta kuin nämä suomen tuhoajat ovat syypäitä näihin ongelmiin ,syy ei ole venäjän vaan suomen hallituksen ja presitenttimme.suomi ajetaan tarkoituksella tähän tilaan usa käskystä ,olette etrintama vihollista vastaan eli venäjää vastaan .eikö lampaat jo tajua aitauksessaan mikä heitä odottaa vielä pahenpi kohta kuin ukrainan olemme suurvallan peli nappula ,eli usa/n🤫

Äänestä
  • Niin väsynyttä, niin väsynyttä, hohhoijaa🫢

    Äänestä

Vähän liiankin vapaat vaalit. Äänestäjällä ei ole mahdollisuutta varmistaa, että oma ääni on laskettu oikein.

Äänestä

Oli mikä tahansa hallitus, kansa huutaa muutosta!

Äänestä

Hallitus hirteen! Maailman paskin hallitus! Suomi ihan perseestä. Suomi paska maa! Suomi haisee! Hallitus on perseestä!. Hallitus pelkkää paskaa.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Suomessa on vapaat vaalit joissa kansa valitsee vapaasti uudet kansanedustajat . Kansa tyhmästi valitsee samat huijarit aina uudestaan ja itkee sitten että pettivät taas lupauksensa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu