"USA sallii väliaikaisesti venäläisen öljyn myynnin"
Mikä vtun oikeus antaa oikeuden jollakin maalle päättää myynnistä?
usa pitäisi hävitää maailmasta, on kaikkien sotien takana takapiruna.
Mikä vtun oikeus antaa oikeuden jollakin maalle päättää myynnistä?
usa pitäisi hävitää maailmasta, on kaikkien sotien takana takapiruna.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Kun et mistään ymmärrä mitään niin ei kannta kirjoittaa ja mainostaa äitisi...
U.S.A on asettanut sanktiot Euroopan ja Ukrainan pyynnöstä.
Jo luolamiehen ajoilta on sääntönä ollut että se määrää jolla on suurin nuija.
Tosinuija ja nuija....
Niin, millä oikeudella tapahtuu sitä ja tätä. Millä oikeudella joku hyökkää itsenäisen maan kimppuun luetellen joukon tekosyitä? No öljyn takia ja hallitakseen muiden tahtoon suostumatonta!
Joku asiantuntija sanoi radiossa, ettei tuolla ollut merkitystä, koska Venäjä voisi muutenkin myydä öljyään.
Kuten olet huomannut (toivon mukaan) herra Trumpin ailahtelevaisuuden, joka on pahentunut huomattavasti sitten ekan kauden, niin ihmetteletkö oikeesti?
Äijä muuttaa vuorokauden aikana mielipidettään parisataa kertaa ja lopun ajan kehuu "saavutuksiaan", verhojaan jne. Kun ihminen on noin pahasti sekaisin, ollessaan tuossa asemassa, niin siitä kärsii kaikki. Parasta on se, että myös hänen kansansa oppii näkemään, minkä idiootin ovat valinneet ja hänen "hovinsa" on samanlaista paskaläjää.
Mikä hurskastelu se nyt alkoi, kun sitä venäläistä öljyä on saanut myydä kymmeniä vuosia?
Ja Suomessakin on ollut NL/venäläisomisteinen huoltamoketjukin ja on edelleenkin.
Tarkoitat Nestettä? Osake yhtiöitä joten kyllä sen venäläiset todennäköisesti omistaa suurimmaksi osaksi pulvaanien kautta. Itsekkin ostan koska tahansa osakkeita venäjän puolesta jos ryssä maksaa riittävästi. Ja kyllähän nesteen pääjohtaja öljynsä tilaa mistä käsketään. Todennäköisesti tapetaan perheineen jos ei näin tee ja koska edelleen elää niin tilannee öljynsä venäjältä.
Miksi ole noin hullu?