Uskomatonta suhmurointia tämä Alajärven kaupungin työpaikkojen henkilövalinnat! Valitaan sellainen kuka ei täytä kelpoisuus vaatimuksia vaikka valinnanvaraa olisi ollut useampi pätevyysvaatimukset täyttävää.
Piirii pieni pyörii
35
947
Vastaukset
- Anonyymi00001
Etkö saanu paikkaa?
- Anonyymi00003
Omat koirat eli sukulaiset petti.
- Anonyymi00004
Anonyymi00003 kirjoitti:
Omat koirat eli sukulaiset petti.
No hyvä että saadaan uutta henkilöä kehiin
- Anonyymi00005
Eikö aina valita sopivin eikä suinkaan parasta.
- Anonyymi00006
Paras on myös sopivin.
- Anonyymi00017
Anonyymi00006 kirjoitti:
Paras on myös sopivin.
Ei ole aina noin.
- Anonyymi00007
Pitääkö sopia makuupussiin
- Anonyymi00008
Itkeekö joku jota ei valittu? Ei ihme
- Anonyymi00009
Anonyymi00008 kirjoitti:
Itkeekö joku jota ei valittu? Ei ihme
Aina on väärät valittu ja aina samat valittajat.
- Anonyymi00010
Anonyymi00009 kirjoitti:
Aina on väärät valittu ja aina samat valittajat.
Aina väärä valinta kun ei ole oma valinta
- Anonyymi00011
Anonyymi00010 kirjoitti:
Aina väärä valinta kun ei ole oma valinta
Valnta on väärä jos ei ole vaadittuja kouluja käyty koska oli ehtona, oli kuitenkin kymmeniä muita jotka täytti kriteetit. Kaupungin sivuilta voi lukea tästä.
Se kenen käsipariksi tämä valittu menee oli esteellinen valintatilanteessa, liekö sukulainen hälle. - Anonyymi00013
Anonyymi00011 kirjoitti:
Valnta on väärä jos ei ole vaadittuja kouluja käyty koska oli ehtona, oli kuitenkin kymmeniä muita jotka täytti kriteetit. Kaupungin sivuilta voi lukea tästä.
Se kenen käsipariksi tämä valittu menee oli esteellinen valintatilanteessa, liekö sukulainen hälle.Seliseli, tässäkin kuullaan vain sinun versio asiasta
- Anonyymi00014
Anonyymi00013 kirjoitti:
Seliseli, tässäkin kuullaan vain sinun versio asiasta
Etkö.saanut paikkaa?
- Anonyymi00016
Anonyymi00014 kirjoitti:
Etkö.saanut paikkaa?
Vai menikö tunteisiin?
- Anonyymi00024
Anonyymi00011 kirjoitti:
Valnta on väärä jos ei ole vaadittuja kouluja käyty koska oli ehtona, oli kuitenkin kymmeniä muita jotka täytti kriteetit. Kaupungin sivuilta voi lukea tästä.
Se kenen käsipariksi tämä valittu menee oli esteellinen valintatilanteessa, liekö sukulainen hälle.Itkupotkuraivari kun ei omaa suosikkia valittu
- Anonyymi00015
Kuka valittu ja minne?
- Anonyymi00018
Asiasta en tiedä, mutta kyliltä kuultua että paikallinen mafia.
- Anonyymi00020
Juoruihin vastataan juoruilla
- Anonyymi00022
Radio mafia
- Anonyymi00019
Kysynpä nyt vaan mielenkiinnosta, vaikkei tähän liitykkään, että mistä näkee hakijat tuohon Paavolan koulun rakennusurakkaan liittyen? Oliko hakijoita paljon?
- Anonyymi00023
Hakijoita oli paljon
- Anonyymi00021
Xxxxxxxxn Haaremi toimii
- Anonyymi00025
Alajärvi menettänyt maineensa sisäsiittoisella tominnallaan, nuoriso fiksua ja äänestävät jaloillaan .
- Anonyymi00026
Tominnallaan kirjoitetaan toiminnallaan
- Anonyymi00027
Avaisiko joku mitä tapaus koskee. Julkiselta asialta vaikuttaa eli saa kirjoitella jonkin verran asiallisella tasolla tietysti. Totuuksia saa kertoa ei valheita.
- Anonyymi00028
Juoru mikä juoru
- Anonyymi00029
Anonyymi00028 kirjoitti:
Juoru mikä juoru
Äitees oli naapurinsedän kanssa silleen.
- Anonyymi00030
Mistähän nyt on kyse?
- Anonyymi00032
Oisko sama asia jossa oli valittu teknisen sihteeriksi kymmenien pätevien joukosta sellainen jolla oli koulut kesken siitä olikin tehty oikaisu pyyntö, oli kaupungin sivuilla juttua tästä.
- Anonyymi00033
Voi äitees ku sylettää
- Anonyymi00034
Menikö tunteisiin?
- Anonyymi00035
Mikä on tämän ketjun asia? Mikä virka toimi nyt on kyseessä?
- Anonyymi00036
Ei mikään, kunhan piti saada purkaa pahaa mieltään
- Anonyymi00037
Mikähän julkinen paikka oli auki? Mistä tässä ketjussa oikein on kyse? Julkisia paikkoja ilmeisesti nämä paikka asiat ovat jo lainkin puolesta joten kirjoittakaa selkeästi.
Tuommoinen kommentti menikö tunteisiin on todella lapsellista kommentointia. Milä tuöpaikka on kyseessä joka on täytetty ?- Anonyymi00038
Lapsellinen koko aloitus.
Ei mitään tarkempaa tietoa mistään, spekulointia vaan suolletaan.
Eli summa summarum tuo menikö tunteisiin kommentti on ihan osuva tähän ketjuun.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kansalla on oikeus tietää miksi persut pettävät
Koko kulunut hallituskausi on kysytty persuilta, minkä vuoksi he ovat pettäneet käytännössä jokaisen vaalilupauksen, ain607502Venäjän armeijan evp-upseeri: Armeija surkeassa tilassa, jonka läpäisee kaiken kattava
valehtelu. Venäläiset alkaneet pohtia julkisesti maan todellisia tappioita. Z-bloggari ja 3. luokan kapteeni (evp.) Mak1232936- 1421776
Kansalla on oikeus tietää mikä on SDP:n talousohjelma jolla maan talous
saadaan nousuun? Miksi puolue piilottelee sitä, vai eikö sitä ole? Tähän asti olemme vaan saaneet kuulla hallituksen ha651649Ammattiliitto 900 euroa/vuosi - Työttömyyskassa 72 euroa/vuosi
Ammattiliitosta eroamalla voi säästää jopa 800 euroa vuodessa. Mitä enemmän tienaat, sitä enemmän maksat liitolle. Esim1151458Miten voit olla niin tyhmä
että et tajunnut että sua vedätettiin? Tietäisitpä miten hyvät naurut on saatu. Naiselle1671404- 1311153
- 76849
Kyriake=Kirkko
Kirkko, Kyriake Kirkko-sana tulee kreikankielen sanasta Kyriake=Herran omat, Kristuksen omaksi kastettujen suuri joukko47802- 52745