Iran-tsunami seuraavaksi

Anonyymi-ap

Jippii, todetaan vihervasemmalla kukkahattuosastolla. Jatkumo rulettaa.
Ei budjettihuolia. Suomihan kuuluu kaikille.
Ei ole alkanut vielä, mutta alkaa. Lienee turha kuvitella että uusiosuomalaisten tervetulopaketti ainakaan keventyy.

Nyt kaiketi olisi aika ymmärtää, ettävaikka suomi on ”isu maa”, se koskee vain pinta-alaa. Veronmaksajia ei talous-surffaamista maksamaan ole millään tarpeeksi. Tänne jo tulleet eivät auta tilannetta millään tavalla, ollen koko elinkaarensa ajan saamapuolella.
Auttaminen ja inhimillisyys, tottakai, on kunniakasta, mutta kyllä pieni huomio pitäisi suoda kapasiteettiinkin.
Poliitikot suomessa ovat kovin usein ja herkästi mittaansa suurempia.
Erityisesti vasen/ vihersektori on herkästi jakamassa vastikkeetonta hyvinvointia ja tottakai, kuuluvat pääasiallisesti huuhaatukien piiriin itsekin.
Pelolla odotan seuraavaa kurjistusaaltoa seuraamuksineen, enkä luultavasti syyttä ollenkaan.

1

63

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi00001

      " Pelolla odotan seuraavaa kurjistusaaltoa seuraamuksineen, enkä luultavasti syyttä ollenkaan. "

      Tätä ei tunnuta ymmärrettävän vai eikö sitä uskota ja luullaan bluffiksi ?

      Riikan sakset ovat edellisten leikkausten jälkeen vielä iskussa mutta monta kertaa vielä tylstyvät ja vaativat teroitusta ennen kuin urakka valmis.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persujen vaalilupaus oli euron bensa

      Nyt puhutaan jo kolmen euron bensasta. Kyseessä on Suomen historian törkein vaalipetos.
      Maailman menoa
      92
      2127
    2. Vain vasemmistohallitus saa minut menemään töihin

      Änkyräkapitalistien sortaessa kansaa en laita rikkaakaan ristiin. Elän mielummin Kelan tuilla, ja jos niitä leikataan, n
      Maailman menoa
      33
      2070
    3. Maataloustuet perittävä korkojen kera takaisin

      Yrittäjiltä jotka ovat myyneet tuotantoaan ulkomaille. Veronmaksajan kustantama tuki on tarkoitettu elintarvikkeiden hi
      Maataloustuki
      50
      1835
    4. Topi osti Askon

      Hieno mies. Pelastaa työpaikkoja. Kiitokset myös emännälleen, joka pitää isännän virkeänä. https://www.is.fi/taloussan
      Maailman menoa
      75
      1360
    5. Mitä kirjainta kaipaat?

      Pitkästä aikaa tämmöistä. Onko kirjain muuttunut edellisestä. ☺️
      Ikävä
      86
      1251
    6. Kastaa ja upottaa on eri sanat

      Kastaa ja upottaa on eri sanat ja niillä on eri merkitys. Eikä Jeesusta haudattu upottamalla maahan kaivettuun kuoppaan
      Kaste
      219
      1141
    7. Uskomatonta touhua!

      Ei olis uskonut että kateus yrittäjää kohtaan menee noin pitkälle. TTP:ssa irrotettu sähköjohto jäätelöaltaasta. Kaikki
      Haapavesi
      31
      1060
    8. Oliko se oikeasti epäselvää

      sinulle että olin ihastunut sinuun? (Ymmärrän että siitä on aikaa, eikä voi olettaa että kaikkea muistaisi tai että men
      Ikävä
      56
      1003
    9. Miten hän sinua katsoi?

      😊😊😊😊😊😊
      Ikävä
      67
      936
    10. Miksi eduskuntatalon portaille sytyttään tänään 8 645 kynttilää?

      Oikeus elämään ry järjestää lauantaina 21.3.2026 tapahtuman, jossa Eduskuntatalon portaille sytytetään 8 645 kynttilää.
      Luterilaisuus
      282
      895
    Aihe