Ilmoita epäsiististä pihasta!
Häiritseekö lähiympäristössäsi rehottava piha tai sortunut piharakennus? Aiheuttavatko romuautot tai öljysäiliöt huolta ympäristön pilaantumisesta?
Ilmianna osoite kuntaan .
Onko romuja ja muita törkyjä pihoilla
11
747
Vastaukset
- Anonyymi00001
Säähän voit mennä jeesaamaan, jos on vaikka niin iäkkäitä, ettei jaksa enää siivota.
Oliks tää Vesilahdelta? Eikse se ole gestapo-Tampereen nurkilla? Äkkiäpä levisi. Onks teilläkin homoneito johtajana? - Anonyymi00002
Joko ex taksiautoilija on siistinyt tonttiansa vai onko kunta nössö ja antaa anteeksi .
- Anonyymi00003
Maaseudulla sijaitsevan talon pihalle oli kerätty suuria määriä romua ja jätteeksi luokiteltavaa tavaraa. Kunta teki poikkeuksellisen päätöksen pakkosiivoamisesta,mutta mitään ei ole tapahtunut. Samanlaista pelleilyä Vesilahdessakin ,ensin uhataan ja sitten unohdetaan. Kunhan lautakunnan jäsenet saavat jotain päteä kokouspalkkionsa eteen .
- Anonyymi00004
Se ex taksiyrittäjä joka mainosti et se alkuperäinen .:)
- Anonyymi00006
Anonyymi00003 kirjoitti:
Maaseudulla sijaitsevan talon pihalle oli kerätty suuria määriä romua ja jätteeksi luokiteltavaa tavaraa. Kunta teki poikkeuksellisen päätöksen pakkosiivoamisesta,mutta mitään ei ole tapahtunut. Samanlaista pelleilyä Vesilahdessakin ,ensin uhataan ja sitten unohdetaan. Kunhan lautakunnan jäsenet saavat jotain päteä kokouspalkkionsa eteen .
Koskenkylässä?
- Anonyymi00007
Anonyymi00006 kirjoitti:
Koskenkylässä?
Saman huomannut moni.Itse joskus 3 vuotta sitten lahjoitin tavaraa ja näkyy ne menneen hukkaan kun on lojunut sen talon tontilla muiden rojujen seassa siitä asti,siis oli käyttökelpoista ,mutta ei enää. Mutta mistä sen voi tietää kun tavara lähtee mukaan,meneekö se asianmukaiseen käyttöön ,vai jääkö lojumaan kuin p.ska elukan perseestä taas samalle tontille jonne se siirrettiin kun ilmaiseksi saatiin . En enää laita mitään yleiseen jakoon,mielummin vien kaatikselle,niin ei törmää enään samoihin tavaroihin naapurikylässä ja että voi voi tuohon se sitten päätyi ja kukaan ei sitä arvostanutkaan.
- Anonyymi00008
Anonyymi00006 kirjoitti:
Koskenkylässä?
Eiköhän tämä herra asu jossain muualla kuin Koskenkylässä.
- Anonyymi00009
Anonyymi00008 kirjoitti:
Eiköhän tämä herra asu jossain muualla kuin Koskenkylässä.
Siinä tien vieressä ennen kun käännytään Riutton kulman tielle on yksi nähtävyys Koskenkylässä kasaantumassa suuremmaksi ja suuremmaksi. On se Koskenkylässäkin roinankerääjä joka haalii roskalavalta paskoja kasapäin tontillensa. Koskenkylän käyntikortiksi sitä kutsutaan kun saapuu kylälle Viialasta päin. Eikä Kunnan julkisivulautakunta nää sitä,on ne sokeita . Onko jonkun "silmäätekevän " tontti niin saa olla eikä kunta näe kaikkia joihin muualla sivistyneissä kunnissa puututtaisi.
- Anonyymi00005
Roinan haaliminen on vakava sairaus johon pitäisi kunnan puolesta saada hoitoon ohjaus,eikä mitään uhkasakkoja . Ei sairas ihminen siitä ainakaan terveemmäksi muutu jos sakotetaan jostain pulaajalta perintönä saadusta traumasta että kaikki pitää säästää ja lisää haalia .
- Anonyymi00010
Siellähän se kaatopaikka maatuu omassa pihassas
- Anonyymi00011
Taas oli villoja haalimassa kun joku olisi muuten ne vienyt kaatopaikalle,niin löytyi heti ottaja,mitähän rakentaa ja millä luvalla.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kuka oli töllöntyön tekijä?
Ketä on nyt pidätetty? Oliko syy mustasukkaisuus tyttöystävästä tai oliko muita lieventäviä seikkoja? Katuuko tekijä nyt333154Kotikasvatus siitä se lähtee eli missä meni vikaan että lapsesta tuli puukottaja
Ottakaa muut oppia, normaali kotielämä. Ei liikaa edes hengellisyyttä.441569Kun kohtaat jotain ainutlaatuista
ja upeaa, johon rakastut ehkä ensimmäistä kertaa ihan tosissaan. Sitten sähläät kaiken omien epävarmuuksien vuoksi. Eikö19991Mua ahdistaa
Tämä juttu. Miksi nainen torjuit minut vaikka kiinnostuksen merkkejä oli? Eihän tämän jutun olisi tarvinut johtaa sen pi32969- 59943
Ei tämä enää tervettä oo
Sydän pamppaillen oon jo tunnin meinannu laittaa sulle viestiä... Sormi tärisee lähetä kuvakkeen kohdalla.22938Tuli vain mieleen
että etkös sä yritäkin muiden miehiä? Se sun tuttava kertoi. En arvosta tuollaista naista, ihmekös kun oot sinkku. m -37850Perämoottoreiden huolto melkoisen kallista
Minulla on tuollainen keskikokoinen perämoottori ja yleistä merkkiä. Kyselin sille keväthuoltoa paikallisista liikkeistä36803Tanskademarit: ilman risusavottaa ei rahaa!
Näin persuna on pakko ihailla noita Tanskan demareita. Tanskalaisessa sosiaalidemokratiassa ei työtön saa rahaa ellei os173793- 48709