Taas yks mussuttaja laitettu

Kylmiöön Iranissa. Hyvä Israel!
10122
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Puolustusministeri: Israel jatkaa Iranin johtajien "metsästämistä"
Israelin puolustusministeri Israel Katz sanoo Israelin surmanneen viime yön iskuillaan Iranin kansallisen turvallisuuden neuvoston sihteerin Ali Larijanin sekä Iranin vallankumouskaartiin kuuluvan Basij-miliisin komentajan Gholamreza Soleimanin.

- Pääministeri (Benjamin Netanjahu) ja minä olemme ohjeistaneen Israelin asevoimia jatkamaan Iranin terrorin ja sorron hallinnon johdon mestästämistä, Katz sanoo lehdistötilaisuudessa BBC:n mukaan.

- Yhdysvaltain presidentti Trump puhui suuresta vaihtuvuudesta Iranin johdossa, Katz jatkaa.

- Me päivitämme hänelle, että suuri vaihtuvuus jatkuu ja jopa kiihtyy kahden korkea-arvoisimman jäljellä olleen johtajan surmalla.

Äänestä

Israel sanoo surmanneensa toisenkin iranilaisjohtajan
Israelin asevoimat sanoo ilmavoimiensa surmanneen iskullaan Iranin vallankumouskaartiin kuuluvan Basij-miliisin komentajan Gholamreza Soleimanin.

Äänestä
  • Mossadin miehet Teheranissa jäljittävät seuraavaksi pommitettavia pomoja.
    Pidetään peukkuja, jotta saadaan uusia ilouutisia toimistaan.

    Äänestä

Aloittaja tukee alkavaa nälänhätää.
Ilmestyskirjan 6. luku toteutuu, järjestyksessä.

Äänestä
  • en kykene niin pitkälle ajatteleen, olen persu.

    Äänestä

  • Anonyymi00007 kirjoitti:

    en kykene niin pitkälle ajatteleen, olen persu.

    mä arvasin et persuhan se

    Äänestä

  • Tiedätkö mikä on Ilmestyskirjan peto. Lue Ilm. 13:15

    Äänestä

-- on iran ottanut osumaa, mutta jatkaa vielä, kai ?
ja israeli on kärsinyt, esim. meni öljyjalostamo, Suurin lentokenttä ja koneet, kaupungiessa on kansaa kuollut, kun ei ole kunnon pommisuojia, jne.
Us on menettänyt n. 6 laivaa ja lentotukialus sai osuman, aika pahan..
- Että tämä show vaan yktyy..
Onkuin ukrainan gb siirtomaasota....

Koko,uksella on dca sopimus, lähteekö kokomus ministrit eturintamaan ?
Ja Kotimaan asiat täysin hoitamatta !
Suomessa on ollut massa-työttömyys jo 1990- 2026.
Se on osa tulonjako politiikkaa.
Suomea vaivaa jatkuva työpaikkapula ja palkan maksu pula.
Tämä on muiden eturyhmien etu ja valittua, itse tehtyä politiikkaa.
Sos.turva maahanmuutto tulee liian kalliiksi.
Energia kiskonta, sähkö ja sähkön siirto kiskonta vie kilpailukyvyn.
Alv ja muut tasa-verot, maksut tuhoavat kulutuskyvyn...
Terv. hoitoa ajetaan väkisin kiskonnan alle.
Taxi - ja lasten joukko raiskaukset ovat liian yleisiä..
Suomi on kiihtyvästi muuttumassa turvattomaksi kehitysmaaksi.

Järkevän , itsenäisen politiikan tilalla on mm. sota kiihko
ja rahan käyttö suurvalta sotiin.
poliitikkomme ovat työntäneet miljardeja e ukrainaan, globalistien ja naton siirtomaasotaan.. Sekä vanhentuneen ase-teknoligian hankintaan.
- Mutta nyt, ihme kyllä, nato sedille, tädeille ei kelpaa vastaava siirtomaasota lähi-idässä ! - miksi ei ? - kun on dca, niin pitäisi nyt sotia !!
Kyllä yli velka suomi pitäisi olla maailman-poliisina ratkomassa suurvaltasotia,
ja edestaa matkustava poliittinen aasi johdossa, hirnumassa neuvoja..
- hopi hopi nyt toimiin !!!

Äänestä

Miksi tuhlaavat kylmiökapasiteettia?
venäjän ameijan tapaan kuoppaan ja multaa päälle

Äänestä

No mutta missä on Netanjahu? Maailmalla huhutaan että hän olisi kuollut Iranin iskussa. Toinen vahva teoria on, että hän piileksii koska pelkää Iranin yrittävän listiä hänet.

Itse veikkaan että Israelin poliisi on pidättänyt hänet osana järjestäytyneeseen rikollisuuteen kohdistuvaa operaatiota.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Kylmiöön Iranissa. Hyvä Israel!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu