Iltalehti peloittelee: Tämä merkki suussa voi ennustaa lyhyempää elämää

Iltalehti, kauhua, peloittelua, ahdistusta, ankeutta, epätoivoa
16188
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 16

Vanhimmat

Oletko aina katsonut suusta vääriä asioita?

Äänestä

Mitäpä nämä paska vale mätä mediat muuta on osannut kuin valehdella, peloitella joka asiaa nämä nyky ajan toimittelijat ova surkeuden huippu🤫

Äänestä

Siis kuolleisuus on suurempi jos suu on täynnä hoitamattomia ja mätäneviä hammpaita.
Ei olisi varmaan tullut kenellekään mieleen tuo asia yhteys?
Kyllä iltapaskat osaa uutisoida fiksuja asioita ja tehdä älykkäitä juttuja.

Äänestä

Pissaatko aina väärin, ei kannattaisi

Äänestä

Iltalehdellä on tapana levittää kauhua esittelemällä kuolemaan johtavia oireita.

Äänestä

Tuoksuuko pierussasi mämmi, nyt voi olla jo liian myöhäistä

Äänestä
  • Eikös se ole liian aikaista?

    Äänestä

  • Ei mämmit vielä tuoksu, vasta pääsiäisen jälkeen.

    Äänestä

Näitkö tällaista unta? Se voi paljastaa vakavan sairauden

Äänestä

No voi voi. Eikö persuille nyt enää kelpaakaan mainosrahoitteinenkaan media?

Äänestä

Kaikkeahan nykyään väitetään vaaralliseksi.
Media osaa pelotella, etenkin niitä, joita alkaa herkästi pelottamaan.
Eihän nykyään saisi enää syödä, ei juoda, ei sanoa, ei tehdä mitään. Kaikkea väitetään pahaksi, vääräksi ja vaaralliseksi.
Ehkä kuuluisi sanoa, että elämä on vaarallista. Mutta kun se ei ole.
Eläkää ihmiset elämäänne pelkäämättä. Meillä on vain tämä yksi elämä ja se on hyvä elää läpi sillä tavalla, mikä itsestä hyvältä tuntuu, on se sitten joidenkin mielestä vaarallista tai ei. Toki lakeja on hyvä noudattaa, että niiden rajoissa, muuten kyllä alkakaa elämään. Tehkää elämästänne itsenne näköinen.

Äänestä

Kyllä Mustiksen merkki tietää lyhyttä elämää. Varsinkin jos se on kitalaessa.

Äänestä

Aloittaja ja moni muu ketjussa taitaa olla mustahampaisia mätäsuita itse eivätkä kestä kun lehdistö kertoo totuuden.

Äänestä

Sitten ihmetellään kun nuoret naiset on hermoraunioina, vähemmästäkin kuin että iltalehteä lukisi

Äänestä

Sehän hyvä. On tätä elämää nähtykin jo aivan tarpeeksi.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Iltalehti, kauhua, peloittelua, ahdistusta, ankeutta, epätoivoa

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu