MAGA on romahtamaisillaan.

Anonyymi-ap

Trumpin Terrorisminvastaisen yksikön johtaja erosi eilen haukkuen Trumpin ja koko hallintonsa.

Tänään Trumpin ykköskaartista Pam Bondi haastettiin todistamaan kongressille Epstein-tiedostoista. Hän on yksi harvoja joka on nähnyt nekin tiedostot joita ei ole julkaistu. Haaste vaati kongressin republikaaniedustajistosta vähintään 3 taakseen. Sai 5.

Tänään Trumpin entinen uskonnollinen neuvonantaja ja pitkäaikainen MAGA-tukija Prejean Boller ilmoitti Piers Morganin haastattelussa että MAGA on kuollut.

Pitkäaikaiset Trumpin tukijat, eräät jenkkilän tunnetuimmista somekasvoista, Joe Rogan ja äärikonservatiivien somemaailman ykköskasvoja, Megyn Kelly, ovat tehneet lyhyessä ajassa täyskäännöksen Trumpin suhteen, Myös Foxin Trump-ykkösenä pitkään tunnettu Tucker Carlson on liittynyt Trumpin kritisoijiin. Jne jne.

22

191

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi00001

      EU ja Nato antoivat Trumpille pakit tämän vinkuessa heitä siivoamaan hänen ja Netanjahun sotkut Iranissa.

      • Anonyymi00003

        yhy yhy ei USA tartte muiden apuja.


      • Anonyymi00006
        Anonyymi00003 kirjoitti:

        yhy yhy ei USA tartte muiden apuja.

        Miksi Trump sitten pyyteli apuja EU-mailta ja Iso-Britannialta Iraniin jollei apua tarvitse?


    • Anonyymi00002

      Sen eronneen tyypin vasurimuija pakotti eroamaan tai tulee ero?

      • Anonyymi00022

        Siis kenen?


    • Anonyymi00004

      Aivopesua.

    • Anonyymi00005

      Trump aikoi erottaa Yhdysvallat Natosta. Raivostui kun häntä muistutettiin siitä ettei sikäläinen laki anna hänelle siihen mahdollisuutta.

    • Anonyymi00007

      Trumpille kiitos.

      Dieselpolttoaineen hinta maailmanmarkkinoilla on räjähtänyt sitten Hormuzinsalmen sulun peräti 65 prosentilla, kun taas raakaöljyn hinta on noussut samassa ajassa ja bensiinin hinnassa korotus on ollut ”vain” 43–45 prosenttia, kertoo liikennepolttoaineiden ajankohtaista hintatilannetta perusteellisesti selvittänyt Viron yleisradioyhtiö ERR.

      Diesellitran hinta on pompannut Polttoaine.netin keräämien hintatietojen mukaan Suomessa paikoin jo yli 2,30 euron ja bensiinistäkin pitää maksaa nyt jo 1,76–2,08 euron litrahintaa. Hintataso on noussut vastaavalla tavalla myös Virossa, jossa dieselistä sai tiistaina pulittaa 1,90 euroa ja bensiinistä 1,71–1,73 euroa litralta.

      ERR:n haastattelemien öljyalan asiantuntijoiden mukaan helpotusta huomattavan korkeisiin dieselhintoihin ei ole näkyvissä ja nykyinen hintatilanne saattaa jatkua hyvinkin pitkään.

      https://www.is.fi/autot/art-2000011888265.html

    • Anonyymi00008

      Elon Musk kääntyi Trumpia vastaan jo kuukausia sitten. Konservatiivipuoluekin alkaa hiljalleen heräillä oudosta psykoosistaan.

      https://rvat.org/

      RVAT on siis Trumpia vastustavien jenkkikonservatiivien järjestö, jonka jäsenmäärä on viime viikkoina lähtenyt hurjaan nousuun.

    • Anonyymi00009

      Tulsi Gabbard, Trumpin ykkösnaisia, koko maan tiedustelupäällikkö totesi tänään senaatin kuulustelussa ettei Iranilla ole meneillään ydinaseen rakentamiseen tähtäävää toimintaa. Ja sehän oli Trumpin mukaan syy hyökkäykselle Iraniin.

      https://www.savonsanomat.fi/uutissuomalainen/9311442

    • Anonyymi00010

      Millä se iran noita pommituksia tekee vieläkin jos yhtään uskominen rumpin puheita? Kiviäkö ne heittelee niin että ihmisiäkin kuolee?? Taitaa olla iranilaisilla kivilingot käytössä kun rumppi puhunut että asevoimatkin iranissa löyty,ym.? Aika hyvin ne tähtää ja suht pitkälle vielä.

    • Anonyymi00011

      Joskus vuosikymmenten kuluttua jenkit kai itsekin yhä ihmettelevät mitä helevettiä he antoivat tapahtua 2025 kun Trump valittiin toisen kerran.

      • Anonyymi00014

        Eivät ihmettele!

        Trumpin aloittama Iran sota kääntyy ydinsodaksi.


    • Anonyymi00012

      Eilen Trump kertoi haastattelussa puhuneensa "entisen presidentin" kanssa ennen hyökkäystään Iraniin. Kävi vain niin hassusti että lehdistön tiedustellessa asiaa elossa olevilta entisiltä presidenteiltä ja edustajiltaan, kaikki sanoivat ettei moista keskustelua ole käyty. Siis myös Bush nuorempi, ainoa elossa oleva Yhdysvaltain republikaanipresidentti.

    • Anonyymi00013

      Irania moukaroidaan urakalla. Ei voi lopettaa kun vauhtiin on päästy. Iranilta tyhmyyttä kun kostaa iskuja, saa kaikkien vihat niskaansa. Ei mikään maa hyväksy kostoiskuja alueelleen sillä verukkeella, että Trump alotti...

      Suomen pitää äkkiä hyökätä Iraniin! Voidaan treenata aidoissa olosuhteissa.

      • Anonyymi00015

        Suomi julistanee sodan usaa ja venäjää vastaan.

        Näin onnellisuus siis jatkuu!


      • Anonyymi00016

        Kyllä, välittömästi vyöryttään kohti moskeijoita!


      • Anonyymi00021

        Mitä jutustasi jää kun otetaan juutalaisomisteisen median vaikutus pois?


    • Anonyymi00017

      No, valmiiksi kuolleena syntynyt, voi kuollakin pois.

    • Anonyymi00018

      Putinistit levittää propagandaa 🤣

    • Anonyymi00020

      Epsteinin tiedostoissa onkin tutkimista, niitä on miljoonia sivuja ja useita tuhansia mainintoja Trumpistakin niissä.

    • Anonyymi00023

      Jenkit alkavat heräilemään, miten heidän maansa on jo vallattu sisältäpäin:
      https://www.youtube.com/watch?v=mdB3G3xRG_k
      AIPAC on maksanut kaikki Israelille myönteiset politikot valtaan jo 60-luvulta asti.
      Nyt kenraali Neil McCasland tapaus ja Trumpin terrorisminvastaisen päällikön Joe Kentin irtisanoutuminen on alkanut herättää politikkoja ja armeijan johtoa, että ei nuo kaikki julkisuuteen kerrotut asiat olekkaan median väittämää salaliittoteoriaa, vaan täyttä totta.
      Edessä on vielä verinen sota USA:n mantereella. Aito Trump on Cheyenne Mountain tukikohdan sisällä turvassa ja tuo lyhyt ja paksu versio hänestä, joka riehuu vapaana, on vihollisen hallinnoima kaksoiskappale hänestä.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persujen vaalilupaus oli euron bensa

      Nyt puhutaan jo kolmen euron bensasta. Kyseessä on Suomen historian törkein vaalipetos.
      Maailman menoa
      122
      2263
    2. Vain vasemmistohallitus saa minut menemään töihin

      Änkyräkapitalistien sortaessa kansaa en laita rikkaakaan ristiin. Elän mielummin Kelan tuilla, ja jos niitä leikataan, n
      Maailman menoa
      58
      2197
    3. Maataloustuet perittävä korkojen kera takaisin

      Yrittäjiltä jotka ovat myyneet tuotantoaan ulkomaille. Veronmaksajan kustantama tuki on tarkoitettu elintarvikkeiden hi
      Maataloustuki
      50
      1875
    4. EK: Suomi tarvitsee vuosittain 45 000 maahanmuuttajaa

      Senpä takia Riikkakin laulaa sen lauluja kenen leipää syö. Viime vuonnahan Suomeen muutti 50 tuhatta ulkomaalaista. htt
      Maailman menoa
      31
      1485
    5. Topi osti Askon

      Hieno mies. Pelastaa työpaikkoja. Kiitokset myös emännälleen, joka pitää isännän virkeänä. https://www.is.fi/taloussan
      Maailman menoa
      95
      1437
    6. Mitä kirjainta kaipaat?

      Pitkästä aikaa tämmöistä. Onko kirjain muuttunut edellisestä. ☺️
      Ikävä
      94
      1407
    7. Kastaa ja upottaa on eri sanat

      Kastaa ja upottaa on eri sanat ja niillä on eri merkitys. Eikä Jeesusta haudattu upottamalla maahan kaivettuun kuoppaan
      Kaste
      219
      1171
    8. Oliko se oikeasti epäselvää

      sinulle että olin ihastunut sinuun? (Ymmärrän että siitä on aikaa, eikä voi olettaa että kaikkea muistaisi tai että men
      Ikävä
      66
      1170
    9. Uskomatonta touhua!

      Ei olis uskonut että kateus yrittäjää kohtaan menee noin pitkälle. TTP:ssa irrotettu sähköjohto jäätelöaltaasta. Kaikki
      Haapavesi
      31
      1170
    10. Miten hän sinua katsoi?

      😊😊😊😊😊😊
      Ikävä
      69
      1030
    Aihe