Suomi mukaan USA.n Kuubaiskuun?

Sen jälkeen kohti venäjää.....Suomella jo ydäreitä jemmassa mistä venäjä ei tiedä mitään...
481
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Suomella ei ole mitään. Amerikkalaisilla voi olla tai olla olematta atomipommeja Suomessa. Meille eivät sitä kerro.

Äänestä
  • Kuulemma myös ne britannian pari hassua ohjusta tarvii jenkkejä laukaisuun.

    Äänestä

  • Anonyymi00002 kirjoitti:

    Kuulemma myös ne britannian pari hassua ohjusta tarvii jenkkejä laukaisuun.

    Stubb Orpo ja Saukki etulinjaan maihinnousujoukkoihin

    Äänestä

No ei ikinä! Vaikka toivonkin että Kuuba demokratisoituisi, niin sympatiani ovat täysin Kuuban puolella. Johtuu siitä että ennen Fidel Castron vallankumousta, USA piti Kuubaa käytännössä alusmaanaan ja sitä johti USA:n asettama nukkehallitsija jonka hallituskauden aikana moni opposition edustaja katosi.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Sen jälkeen kohti venäjää.....Suomella jo ydäreitä jemmassa mistä venäjä ei tiedä mitään...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu