Terveydenhuolto toimii kuulemma hyvin, vaan kantaväestö joutuu odottamaan kuukausia. Hammashuoltokin on ilmainen tunkeutujille. Odotellaan... Vielä kaksi kuukautta jäljellä... Jospa sitten näkisin lekurin, tai Tuonelan virran lautturi ehtii väliin.
Paperittomien
14
285
Vastaukset
- Anonyymi00001
Törkeää käytöstä kantaväestöä, eli veronmaksajia kohtaan. Kaikkihan tietävät että eläkkeellä olevat maksavat veroja korotetun taulukon mukaan, ns. Lipposen malli.
- Anonyymi00002
Eipä jauheta skeidaa.Suomessa ja Hyvinkäällä varsinkin kyllä pääsee lekuriin jos on todellakin tarve. Ne varpaankynnet voi leikata joku muukin kuin lääkäri.
- Anonyymi00003
Niin pääsee, aivan totta. Mutta kun vihdoin pääset on tauti jo pahentunut tai jopa Rauhannummi kutsunut. Ohituskaistan käyttäjät ovat oma lukunsa.
- Anonyymi00004
Pääsee pääsee, rahalla pääsee nopeasti, samana päivänä,. Mutta tavallinen jantteri joutuu odottamaan kuukausia siinä ajassa ehtii tapahtua paljon.
- Anonyymi00005
Sinä ja sinun varpaankuntesi . Miten voit olla niin pihalla nyky Hyvinkään terveydenhoidosta.
- Anonyymi00006
Anonyymi00005 kirjoitti:
Sinä ja sinun varpaankuntesi . Miten voit olla niin pihalla nyky Hyvinkään terveydenhoidosta.
Joku osaamaton sekoittaa jalkahoitajien hommat lekurien tehtäviin.
- Anonyymi00007
Anonyymi00006 kirjoitti:
Joku osaamaton sekoittaa jalkahoitajien hommat lekurien tehtäviin.
Näin näyttäisi olevan.Jos tosiaan on tullut vedettyä olusia ja hampparin väärää niin kauan ettei vyötärö taivu kynsien leikkuuseen niin turha sitä on lekurille pyrkiä. Uskallan väittää että Hyvinkäällä pääsee niin labraan kuin lääkäriinkin aina kun on todellinen tarve. Toki on paljon vaivoja joiden hoitoon on kuukausian jonot,mutta ne eivät ole niin vakavia että pitää mediheli tilata.Ja jos joskus sitten Rauhannummi kutsuu niin eikö se ole niin että "pidot paranee kun väki vähenee".
- Anonyymi00008
Anonyymi00007 kirjoitti:
Näin näyttäisi olevan.Jos tosiaan on tullut vedettyä olusia ja hampparin väärää niin kauan ettei vyötärö taivu kynsien leikkuuseen niin turha sitä on lekurille pyrkiä. Uskallan väittää että Hyvinkäällä pääsee niin labraan kuin lääkäriinkin aina kun on todellinen tarve. Toki on paljon vaivoja joiden hoitoon on kuukausian jonot,mutta ne eivät ole niin vakavia että pitää mediheli tilata.Ja jos joskus sitten Rauhannummi kutsuu niin eikö se ole niin että "pidot paranee kun väki vähenee".
Suomessa on 100 % kuolleisuus.
- Anonyymi00009
Anonyymi00005 kirjoitti:
Sinä ja sinun varpaankuntesi . Miten voit olla niin pihalla nyky Hyvinkään terveydenhoidosta.
Täysin totta tuossamukana. Vuosi sitten varpaan reunavalli tulehtui kun kynsi kääntyi kasvamaan sisään. Tulehtunut ja kosketusarka, eikä kenkää voinut enään käyttää. Terkkarissa määrättiin voidetta hiveltäksi päälle ja "kyllä se siitä" !!! Muutaman päivän päästä yksityiselle ja kynsi leikattiin reunasta auki ja "siivu" pois. Jalkahoitajat EIVÄT SAA tehdä kirurgisia toimenpiteitä, joten sen höpötyksen voi näissä tapauksissa jättää pois. Antibiottikuuri tuli kaupan päälle. Fakta on se että tulehtuneet lihakseen kasvaneet kynnet saa leikata vain lekuri. Aloituksen ja ketjun keskustelussa esille tullutta tapausta en tunne, mutta yleensä nuo reunavallin tulehdukset ovat yleisiä hoitohenkilöstön mukaa ja leikkauksia tehdään paljon. Onko todellinen syy esim. kengät, en tiedä.
- Anonyymi00010
Voit silti paremmin kuin nämä tunkeutujat. On silti syvältä ettei terkkaan viitti edes mennä kun vaivoja ei saada siihen kuntoon ettei ne joka tapauksessa pahenisi. Esim. hampaast irronnut paikka tarkkoitti kun ei korjattu ajoissa niin katkesi juuresta. Menee poistoon.
- Anonyymi00011
Se tässä nyppii kun muualta tulleet jyräävät kantaväestön, tullaan kaislaveneellä varvastossuissa, hetken päästä niillä on viimosen päälle merkkivaatteita ja terveystarkastus, tottakai.
- Anonyymi00012
Mutta myyntihommat he osaavat. Osa siirtynyt Ruotsista tänne ja vallanneet markkinat. Suomen huumepoliisit samaan aikaan miehistöpulassa.
- Anonyymi00013
Ovat varsin pystyvää ja ahkeraa porukkaa.Kaislaveneen rantauduttua ripeästi varvastossut nurkkaan ja ahkerana töihin. Ja kun on painettu töitä kunnolla niin alkaa elintasokin nousta.Kuinka itsellä.Meneekö päivä jotenkin näin. Aamulla väljähtynyt siivu punkkua pullonpohjalta,vilkaisu kelloon joko olisi fatta auki. Sitten ainainen valitusvirsi virkailijalle vaikeasta lapsuudesta ja kun avuistukset on saatu niin pikapikaa keppanan ostoon ja puiston penkille auringonottoon.Siitä on mukava seurata maahanmuuttajan kiiruhtamista töihin. Kyllä teitä lusmuja riittää.
- Anonyymi00014
Mullahin hammasremontti
maksaa sinulle helposti 10.000 euroa veroina.
Se on kaikesta muusta pois.
Kenen syy ?
Sdp- tietysti.
He ovat sdp- äänestäjiä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lopetin kokonaan ravintoloissa ruokailun ja juomisen
Ravintoloissa hinnat ovat aivan naurettava korkealla. Alkoholin juomisessa ravintoloissa ei ole senkään vertaa järkeä.1612308Omakotitalossa väkivaltaa ounasrinteellä
Kertoo iltalehdet Mitä lienee Tapahtui. Verinen ihminen kannettu lanssiin222124Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka4931634Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait3111398Kasteen merkityksestä ihmiselle
Jeesuksen hyvä ystävä Nikodemus meni heti Jeesuksen kasteen jälkeen kysymään häneltä kasteen merkityksestä ihmiselle. J4201219Miesmäinen vanha nainen joka kulkee lastenvaunujen kanssa
Mikähän kaheli tämä yks kaupungilla karvahattu päässä kulukeva vanha eukko on joka työntää lastenvaunuja. Onhan sitte201197Molemmat päät
aivan tulessa😫 Miksi pitää ihmisen tällaisesta kärsiä??? Jos koko ajan pnettaa, niin miksi sitä seksiä ei voi sitten s1341066Ethän leiki kanssani J- mies
Jos oletkin joku pelimies, jolla monia vaihtoehtoja, katkon kylmästi yhteyden. En jaksa sellaisia miehiä.1071055kukaan ei pakota kasteeseen..
Kommentointi estetty, joten kommentoin tähän.Kukaan ei pakota pakkokasteesta puhuvaa kastamaan lastansa.Noloa edes ehdot4001035Liikenne onnettomuus
Luin juuri Ampparista Konneveden kauheasta onnettomuudesta jossa menehtyi 60-luvulla syntynyt mies. Onko kellään tarkemp9912