Minne Googin Prinssi on kadonnut ja miksi?

Anonyymi-ap

Missä Prinssi Putin on ja miksi?

Itselläni on epäilys että on sairastunut ja piilottelee ettei selviäisi miten heikko hän on ettei kukaan tulisi ja nitistäisi häntä kun hän on sairaana.

Toinen vaihtoehto on se että suunnittelee todellista kevätyllätyshyökkäystä Suomeen.

14

190

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi00001

      Kiduttamassa henkilökohtaisesti mielisairaalaan kaappaamaansa mielentervettä totuudenpuhujaa.

    • Mitään tietoa mistään Putinin sairaudesta tai hyökkäyksestä Suomeen ei ainakaan minulla ole.

      Siitä huolimatta rukoilen presidentti Putinin puolesta. Toivotan hänelle Jumalan runsasta siunausta ja kaikkea hyvää.
      Olkoon koko Venäjän maa ja kansa siunattu, suojeltu ja varjeltu kaikelta sodalta, vihollisen hyökkäyksiltä ja pahuudelta.

      Antakoon kaikkivaltias Jumala myös Suomen poliittisille päättäjille rakkautta Putinia ja Venäjää kohtaan, niin että maittemme välit paranisivat, yhteinen valtiollinen raja aukeaisi ja rauhanomainen kanssakäyminen ja turismi maittemme välillä elpyisi.

      • Anonyymi00002

        Putin on tapattanut yli 2 miljoonaa ihmistä,
        enimmäkseen nuoria ja keski-ikäisi miehiä.
        Vain Stalin ja Hitler ylsi samoihin lukuihin.


      • Anonyymi00003
        Anonyymi00002 kirjoitti:

        Putin on tapattanut yli 2 miljoonaa ihmistä,
        enimmäkseen nuoria ja keski-ikäisi miehiä.
        Vain Stalin ja Hitler ylsi samoihin lukuihin.

        Anteeksi, jos kerron tällä palastalla, että Henry Kissinger oli juutalainen? Sehän saattaa olla antisemismiä? Kun tuossa niin innokkaasti Putinia verrataan Staliniin ja Hitseriin?

        AI-yhteenveto (tekoäly)
        Henry Kissinger (1923–2023) oli yhdysvaltalainen diplomaatti ja poliitikko, jonka toiminta ulkoministerinä ja turvallisuusneuvonantajana (1969–1977) liittyy useisiin verisiin konflikteihin, joiden seurauksena kuoli satoja tuhansia tai jopa miljoonia ihmisiä.
        Häntä on arvosteltu ja syytetty sotarikoksista liittyen erityisesti seuraaviin tapahtumiin:

        Vietnamin sota ja Kambodža: Kissinger oli keskeisessä roolissa laajentamassa Vietnamin sotaa Kambodžaan, missä Yhdysvaltojen salaiset pommitukset tappoivat kymmeniä tuhansia siviilejä ja horjuttivat maan vakautta, mikä johti lopulta Punakhmerin nousuun.
        Chile: Hän tuki sotilasvallankaappausta, joka syrjäytti demokraattisesti valitun presidentti Salvador Allenden vuonna 1973, mikä johti Augusto Pinochetin diktatuuriin ja tuhansiin kuolonuhreihin.
        Itä-Pakistan (Bangladesh): Kissinger ja Nixon tukivat Pakistanin hallintoa vuoden 1971 sisällissodassa, vaikka he tiesivät sen syyllistyvän raakoihin kansanmurhiin Bengalin alueella.
        Itä-Timor: Vuonna 1975 hän antoi vihreää valoa Indonesian hyökkäykselle Itä-Timoriin, mikä johti pitkään ja veriseen miehitykseen.

        "HS 3.12.2023: Henry Kissinger osoittaa, että jotkut saavat hirveyksistä tuomion ja jotkut Nobelin rauhan­palkinnon

        Essee|Yhdysvaltain entinen ulkoministeri Henry Kissinger juoni diktaattorin valtaan ja syöksi kansoja surman suuhun. Siitä huolimatta Tony Blairille ja muille oli suuri kunnia tuntea hänet, kirjoittaa HS:n ulkomaantoimittaja Pekka Mykkänen."

        https://www.hs.fi/maailma/art-2000010032816.html


      • Anonyymi00005

        Saatana on fasistidiktaattori Vladimir Putinin herra.


    • Anonyymi00004

      Johtopäätös:
      Kun on riitävän pitkään suomalaisten valtamedioiden manipuloitavana, niin sitten alkaa ilmestymään kuvatunlaisia aloituksia milloin millekin some-palastalle.

      • Anonyymi00006

        Joo, TASS, RIA Novosti ja Komsolmolskaja Pravda ovat sentään rehellisyyden ja tinkimättömän journalistisen objektiivisuuden lipunkantajia🤣🤣🤣


      • Anonyymi00007

        Olet totuutta kaihtava koira, joka ei sano mitä rikoksia, joista on satojatuhansia todisteita olemassa, Putin on tehnyt ja teetättänyt rikoskumppaneinaan.

        Ano Turtiainen on siitä hyvä esimerkki, joka ei ole koskaanmaininnut mitään esim. Ukrainan siviileistä, jotka Putin on murhauttanut ohjusiskuillaan ja joita tuo murhaaja toteuttaa edelleenkin Ukrainassa.


      • Anonyymi00008
        Anonyymi00006 kirjoitti:

        Joo, TASS, RIA Novosti ja Komsolmolskaja Pravda ovat sentään rehellisyyden ja tinkimättömän journalistisen objektiivisuuden lipunkantajia🤣🤣🤣

        Joopaa joo... Kun Nord Stream kaasuputki räjähti, niin YLE juoksutti yli viikon ajan niin sanottuja asiantuntijoita todistelemassa, että Venäjä räjäytti putken?
        Ei räjäyttänyt Venäjä...
        Hyvä esimerkki länsimaisten tiedoitusvälineiden luotettavuudessa?
        Tosin täytyy myöntää että he saanevat perinpohjaisen koulutuksen työhönsä? Tässä siitä esimerkkinä Atlantic Councilin kansainvälinen koulutustilaisuus toimittajille.
        Tässä opetetaan tunnistamaan disinformaatio faktatiedosta:

        https://youtu.be/Z_3l4JisSxQ?t=2789


    • Googlen Pinssi hukassa?🤔
      Ehkä kirpparilta löytyy uusi?🤔

    • Anonyymi00009

      totuuksisuus on että nyky maa ilmassa akkressiivista johtajaa ei oikejastaan tarvitse keksijä.

      Venätällä on jo yksi oma tiktaattori, vlatimir putskutin, joka aloitti sotan Ukrainoo vastaan, kun selväksi kävikin, että pitkäl aikavälil kilpailullisuus ittevaltiujen ja temokratijan välillä ei päättyisi Vlatimirin etuksi ja että Ukrainan eurooppalaistumisvalintaisuus voisi itte asijassa onnistua kaikes eu istisuujessaansa ja natoutumuksessaansa Putinin mielen suuttumukses.

      Selef Urge

    • Anonyymi00010

      nainen, muuten samanlainen kuin mies, mutta yksi outous jokaisella naisella on jossakin päin olemustaan.

      " Emätin ei löysty pysyvästi yhdynnöistä, sillä se on joustava lihaselin, joka palautuu muotoonsa. Ikääntyminen, hormonaaliset muutokset (vaihdevuodet) ja synnytykset voivat kuitenkin vaikuttaa lantionpohjan lihasten tiukkuuteen ja häpyhuulten kimmoisuuteen, mikä saatetaan kokea "löystymisenä". Lantionpohjan lihastreeni auttaa ylläpitämään tiukkuutta"

    • Anonyymi00011
    • Anonyymi00012

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitäs peitsarissa on tapahtunut eilen illalla

      Mikkelissä iso poliisioperaatio https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/39ef020c-2d81-4d72-b720-651f458ba3e2
      Mikkeli
      95
      2613
    2. Mitä jos saisit selville

      että kaivattusi tekee susta pilaa?
      Ikävä
      197
      1002
    3. Mitä ajattelit ensimmäisenä kun

      näit kaivattusi ekaa kertaa?
      Ikävä
      57
      806
    4. Sofia teki aika pahat oharit

      Leikkiikö Sofia kansainvälistä kosmopoliittia vai menikö rehdisti pupu pöksyyn, kun perui viestillä tulonsa puoli tunti
      Kotimaiset julkkisjuorut
      138
      739
    5. Mikä on toinen nimesi?

      Tiedätkö naisen?
      Ikävä
      57
      645
    6. Havaintoja ihmisen ulosteesta lenkkeilypoluilla

      Oletteko havainneet ihmisen ulostetta taajamaa kiertävillä lenkkeilypoluilla?
      Kuhmo
      16
      551
    7. Mies, toivotko että kaivatullasi

      olisi vähän isommat rinnat? Kuinka paljon isommat olisi kivat?
      Ikävä
      51
      535
    8. Mikä on sun ja kaivattusi nimen viimeinen kirjain?

      Välillä näin päin...
      Ikävä
      40
      514
    9. Mitä nainen tekisit J-miehen kanssa?

      Jos saisit juoksemalla kiinni?
      Ikävä
      55
      495
    10. Peräännytkö nainen vai mitä sanot

      Jos sanon sulle että rakastan sua? Suututko oletko vihainen vai olisiko tunteet molemminpuolisia?
      Ikävä
      52
      494
    Aihe