Ei ole terveiden tehtävä tuhlata aikaansa ja verorahojaa sairaan joutoväen paasaamiseen. Maailma on kova paikka, ja jokaisen tulee huolehtiä itsestään omatomisesti. Jos ei siihen kykene, niin on kuoltava pois rasittamasta elinvoimaisia.
Sairaat saavat hoitaa itsensä
Anonyymi-ap
13129
1Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Ei Suomessa ole jäljellä pienintäkään inhimillisyyttä.
Milloin sitä oli?
Aloittajan mieli muuttuu kun itse sairastuu. Tuskin jää kadulle kuokemaan, vaan rupeaa kovaäänisesti vaatimaan yhteiskunnan apua.
MUTTA jos hyttynen pistää? ;D Lihava kansa juoksee lääkäriin.
Perussuomalaisen vika on Suomen luonnon pilaaminen.
Parempi on antaa saastuttajien kuolla pois tuhoamasta elinympäristöä.
Jeesus sanoi: "Antaa kuolleiden haudata kuolleensa."
Hakutulos
kuolleensa:ut:x
1. Matt. 8:22 Mutta Jeesus sanoi hänelle: "Seuraa sinä minua, ja anna kuolleitten haudata kuolleensa".
2. Luuk. 9:60 Mutta Jeesus sanoi hänelle: "Anna kuolleitten haudata kuolleensa, mutta mene sinä ja julista Jumalan valtakuntaa".
3. Hebr. 11:35 On ollut vaimoja, jotka ylösnousemuksen kautta ovat saaneet kuolleensa takaisin. Toiset ovat antaneet kiduttaa itseään eivätkä ole ottaneet vastaan vapautusta, että saisivat paremman ylösnousemuksen;
On sitten varmaan parempi, että aloittaja ei koskaan sairastu mihinkään sairauteen, jos on tuollainen ajattelutapa ja asennoituminen.
Tosi on...ja kun joku muuttaa "voi huoltoyhtiön nimissä" tehdä tyhjään asuntoon muutoksia... kuten juuri tyhjilleen jäänyt naapurin asunto...uusi tulokas joutuu vuorostaan vaihdattamaan bideesuihkua, lukkoa, hanaa jne.. kävin kirjastossa ja "naapuri asunnon korjaaja" vieraili todennäköisesti asunnossani jäljistä päätellen yms. Lattialla kurajälkiä...nitoja rikottu ja viety siitä vieteri, pengottu paikkoja...ollos hyvä vaan!
Läheiset ja lapset voi hoitaa ilmaiseksi. Jos niin paska ihminen että ei ole läheisiä niin ihan hyvä että vähän kärsii kun jää ilman hoitoa.
Sairaanhoitajat vois tehdä vaan ammattitaitoa vaativat toimenpiteet niin niitä riittäs pienemmät määrät.
Mitä tarkoitat läheisillä, kenties omaisia ??
Onko ihminen paska, jos ei ole läheisiä ? Miten se tekisi ihmisestä paskan ?
Jos alkaa ihmisiä luokittelemaan paskoihin ja kaikkeen muuhunkin, niin taitaa itse jäädä ilman läheisiä.
Löytyykö läheisistä lääkäri, kirurgi, psykologi yms. ? Käytössä tietenkin leikkaussali yms.
Kaippa tuo on itsensä hoitamista jos maksaa jollekkin paskalle lääkärille ja hoitajille palkkaa tuosta hoidosta. saatanan elätit.
Palkkasta otettu vuosien ajan rahaa noiden paskojen elättämiseen ja kun sitten tarvis hoitoa niin ihan paskatatoista hoitoa vaan saa noilta eläteiltä.