Peli-Karhut järjestää kiekkokoulun kesäkuussa junioreille, jonka takia jää joudutaan pitämään siihen saakka hallilla. Halli päivät pitkät tyhjillään, kun edustusjoukkueen kausikin päättyy jo maaliskuussa. Paljonko tuo jään pitäminen kesäkuulle maksaa veronmaksajille?
Paljonko kiekkokoulu maksaa kaupungille
15
428
Vastaukset
- Anonyymi00001
Toukokuun taitaa vielä viikonloput olla kiinni, mutta maksaa mitä maksaa. Kallista touhua.
- Anonyymi00002
Kyllä kyseinen leiri on ollut monen junnun mielessä jo viime kesästä asti, tärkeä leiri Iisalmelaisille nuorille. Älkää eläkeläiset kitiskö tämmöisestä, kohta valitetaan kun nuoret ei liiku ja kiusaavat teitä kauppakeskuksissa. Kaikesta se pitää valittaakin, keskustellaanko vaikka kulttuurikeskuksen remontista ennemmin ;)
- Anonyymi00003
Ehkä olis hyödyllisempi risusavotta kurssi.
- Anonyymi00004
Jos sinulla aikaa on niin ole hyvä vain, voin antaa osoitteen missä voit harjoitella.
- Anonyymi00005
Rahastusta koko leiri.
- Anonyymi00006
Se maksaa aivan liikaa. Voisivat pitää sen kiekkokoulun, vaikka siinä jäähallin parkkipaikalla rullaluistimilla.
- Anonyymi00007
Huhtikuun loppuun halli aktiivisessa käytössä, miksi seurat ei hyödynnä toukokuussa hallia? Valitetaan samalla pulaa jäävuoroista.
- Anonyymi00008
No ei paikkakunnan junnujen kannata minnekään kiekkokouluun mennä, kun junnupolku on rahastusta 17-vuotiaisiin asti ja sen jälkeen kannattaa laittaakin pillit pussiin, kun A-junnuihin ja edustukseen hommataan pelaajat muualta.
- Anonyymi00009
Täälä ei tarvita kiekkokoulua, ei ainakaan minun verorahoilla kiekkoa lätkitä!!
- Anonyymi00010
Olisi hyvä, että saisi itse päättää mihin verojaan maksaa. Omiin tarpeisiin tottakai.
- Anonyymi00011
No minun rahoilla ei ylläpidetä jalkapallokenttiä saati remontoida kulttuurikeskusta, en käy kirjastossa ja uimahalli kiikunkaakun.. Voi luoja on savolaiset melekosia.
- Anonyymi00012
Oikeestaan aika moni asia on ihan turha, täällä ei esimerkiksi tarvitse kesällä mitään kukkia eikä puistoja. Antaa pajujen ja horsmien kasvaa, älytöntä rahan tuhlausta kaikki haravointi ja nurmen leikkuu, minun veroeuroilla tehdään tuollaista humpuukia.
- Anonyymi00014
Minun verorahoilla ei tarvita uimahallia, jäähallia, kirjastoa, ensilumen latua (lumen varastointia kesällä paloisvuorella) kadut voisi olla hiekkapinnalla, ei katuvalaistusta. Mitä tarvitsen niin maksan itse.
- Anonyymi00015
Kuka IPK:n Junnu on pääässyt pisimmälle kiekkokaukalossa/akateemisessa koulutuksessa?
- Anonyymi00017
Kylläpä heitit vaikean kysymyksen.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma
Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.2812946Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala
Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka582338Israel euroviisujen 2.
Israel sai taas eniten yleisöääniä. Suomesta täydet 12 pistettä, poliittinen ”ammattiraati” antoi 0 pistettä. Hyvä Is3482007- 1151747
Euroviisut ei enää niin musiikkikilpailu?
Kappaleiden taso ei enää ole mikä sijoituksen ratkaisee.Eikö kukaan ihmettele että Israel pärjää lähes joka vuosi kisois1261709Mun mielestäni on tosi loukkaavaa
Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra2121375- 661327
- 591263
- 681253
Rakas nainen ymmärsin
Että minun pitää pitää kiinni sinusta. Haluan, että sä olet onnellinen. Olet mulle se oikea ja mä sulle. Rakastan Sua yl781203