Kuka keksikään maahanmuuttajia suosivan automaattieläkkeen? No keskustan Matti sen keksi!
Tonnin takuueläkkeen saavat maahanmuuttajat voivat kiittää epäreiluksi haukutusta edustaan keskustaa ja sen ex-puheenjohtajaa Matti Vanhasta, kirjoittaa politiikan erikoistoimittaja Timo Haapala.
Tonnin takuueläkkeen saavat maahanmuuttajat voivat kiittää epäreiluksi haukutusta edustaan keskustaa ja sen ex-puheenjohtajaa Matti Vanhasta, kirjoittaa politiikan erikoistoimittaja Timo Haapala.
Vastaukset 21
Vanhimmat
Juuri luin samaa. Matti Vanhanen on aiheuttanut Suomelle niin paljon pahaa että oikeuteen koko ukko ja omaisuuden jäädyttäminen ja pois ottaminen. Vanhanen on ollut tekemässä niitä lainahakemuksia jossa Suomi on velkaantunut ja toisesta päästä jakanut rahaa lomaileville etelän kulkijoille. MEIDÄN RAHAT!!! Keskusta on p’ska puolue ja Suomen vihollinen kuten sossut ja muu vasemmisto. Heidän syystään Suomi on nyt kurjuudessa.
Kyllä suomen kurjuus on ihan tämän persuhallituksen ansiota. Kolme vuotta vallassa ja kaikki käyrät sojottaa alaspäin. Jokainen mittari punaisella. Huippu saavutus .
Kommentti: Kuka keksikään maahanmuuttajia suosivan automaattieläkkeen? No keskustan Matti sen keksi!
Tonnin takuueläkkeen saavat maahanmuuttajat voivat kiittää epäreiluksi haukutusta edustaan keskustaa ja sen ex-puheenjohtajaa Matti Vanhasta, kirjoittaa politiikan erikoistoimittaja Timo Haapala.'' nukku matti keksi
Ei päivääkään töitä ne tee... biisi.
Kyllä se tyättömyys lähtöö nousuhun kun kaikki loputkin etuudet poistethan on kokomuksen kunigas ajatus
Juuri näin. Kokoomuksen ja persujen kuningas ajatus. Vielä kun kasvavat leipäjonot kielletään, niin ollaankin lähellä täystyöllisyyttä.
Miten nuo etuudet lisää työllisyyttä kysyn vaan
Kaiken takana on kepuli Matti V.
Kurvinen on kaiken takana oikein hyeenä
Matti Vanhanen oli viimeisin täysjärkinen pääministeri, sen jälkeen ollut vain halpoja kopioita.
Kepuli Kurvinen sai kunnolla kynsilleen eilisen kyselytunnin aikana Purralta. Oikean tyhmyyden esikuvana lakimies esitti miksei hallitus lisää energiakriisiin turvetuotantoa.
Purra siihen, voi Antti kuule kun teidän edellinen hallitus maksoi valtion rahoilla siitä että turvetuottajat romuttivat turvekoneet!
SE TIEDETÄÄN ETTÄ KANNALLA ON LYHYT MUISTI!
Ai saakeli kun osu komiasti.
Mutta se että on noin saakerin tyhmiä päättäjiä eduskunnassa hoitamassa maamme asioita.
Wahlroos on oikeassa.
Seurasin myös tuota kyselytuntia. Kepuje Kauhavalainen Kurvinen käyttäyti kuin kossua kumonnut,kapakasta konttinut kyselytunnilla.
Näytti kyllä tosi omituiselta Kurvisen kruisailu kyselytunnilla tymine kysymyksineen ja välihuuteluineen, ettei vain ollut terästetty kahvitauko takana.
Miksei kurvista kanneta ulos kuin vennamoa kun ei osaa käyttäytyä möläjää silloin kun ei oo puheenvuoroa eikä pysy penkis emme tarvitse tuollaisia kansanedustajia kattelis muita hommia vaikka sirkukseen
Syntymä tyhmä
OIsko ottanut kepun lohtua, niinkuin eräs kepulainen edellisessä hallituksessa.
Kurvinen kulkee ja koirat haukkuu.
Koirat haukkuu ja persuilla kaikki valta. Mutta mutta... Missä viipyy halpa bensa? Missä viipyy luvattu euron bensa? Suunsoittoa kyllä piisaa, teot vaan puuttuu.