Ihmisten ruoanlaitto kyvytkin viedään kun uuni
tunnistaa ruuan? Mitä siinä tunnistamista jos uuniin vaan lämpö päälle tai pois?
ketkä ostaa? onko älyjääkaapit samoja, tulee hälytys jos kaappi näkee jokin vähissä?
Turhia keksintöjä uuni joka tunnistaa ruoan?
7
76
Vastaukset
- Anonyymi00001
Nykynuori tarvii tekoälyn, joka tunnistaa ruoan. Ei voida enää nykyaikana edellyttää tavalliselta edistyneeltä ihmiseltä, että olisi opetellut matalapalkka-alojen sanastoa. Peruna? porkkana? kananmuna? sianliha!! naudanxxx!!! ja miten niitä valmistetaan. Jos nykyaikaisessa keittiössä on joku keittiökone, jolla ruokaa valmistetaan, niin se on varmaan joku mikro tms. jolla joku pitsa lämmitetään. Siitäkin on oltava käyttöohje kolmellakymmenellä kielellä.
- Anonyymi00003
nämä on samoja ihmisiä varmaan ketkä ei tiedä rasputin mystiko kysymystä oljen korsillakaan miljonääri visassa
tai tähti arpa ei tiedä karsintojen jälkeenkään 3 kuvasta missä pieni värivirhe vasen yläkulma.
se kyl oli vanha mummo mutta.. kaikkea outoa on.
- Anonyymi00002
Kaikki ostaa jatkossa ensinnäkin muuta ei ole myynissä kun älykäs äly laitteita ja sama kun 95v puhutiin että ei kukaan tarvii matkapuhelita se on vain juppien puhaaa ja nyt suurin osa ihmistä ei voi mennä edes wc ilman älykästä puhelintaan koska tarvitevat sitä älykäseen wc käyntiinsä ja wc selffienhin.
- Anonyymi00004
Nuotio tunnistaa ruuan.
- Anonyymi00005
Ei nyt sentään kiviajalle tarvii palata.
- Anonyymi00006
Kyllä tollanen uuni on ihan kätevä ainakin jos on niin kännissä, ettei jälkeenpäin muista, mitä on syönyt.
Ei tule sellaisia morkkiksia kuin Hietaselle, joka arveli jonkun syöneen hänen suullaan kissan paskan.- Anonyymi00007
Kätevä tai ei jatkosssa myydään vain laitteita joisssa on noita äly ominaisuuksia uutena et liikestää saa "vanhan" ajan malleja. Perus kännyköita on sentään vielä paria mallia myynissä mutta nekin poistuu vimestään kun 6g vaditaan että voit laitteitasi käyttäää.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vesikin maksaa, miksei hengitysilma?
Jatkuvasti itketään ettei ole rahaa mihinkään, mutta tilastojen mukaan rahaa on enemmän kuin koskaan, joten miksei asial11546Satuolennoista tarinointi ei kuulu peruskoulun tehtäviin
Opetustunteja on muutenkin käytössä vain rajallinen määrä. Eli nämä satuhommat koulun ulkopuolelle vapaaehtoisiin harras911460Lahkokasteen ja kristillisen kasteen erot
Raamatun mukaan Kristillisessä yhdessä kasteessa Jumala pesee ja puhdistaa ihmisen sydämen ja poistaa perisynnin kirouks4221031Suomalainen perheenisä vaatii Suvivirren esittämisestä hyvityksiä
Itse lapsena uskonnonopetuksesta vissiin traumoja saanut ihka suomalainen (!) perheenisä vaatii Espoon kaupungilta korva192901Heikki Paasosen Marita-vaimo jätti tunteikkaat jäähyväiset: "Tällä kertaa me..."
Heikki Paasonen on naimisissa Marita Paasosen (os. Alatalo) kanssa ja heillä on kaksi pientä lasta. Nyt koitti aika jätt2777- 105774
Pirkanlinna yleisötapahtuma
Oli todella hyvä tilaisuus. Ja EERO. L. Aivan mahtava tyyppi. Veti rennosti ja asiallisesti. Ja yleisöltä hyviä kysymyks42731Kuka omistaa keltaisen vanhan aravan?
Pitäs saada rakennuksen omistajaan yhteys, rappukäytävät on siivottomassa kunnossa. Hiekkaa ja roskia rappusissa, lisäks29730- 7694
- 60683