Olen ollut jo vuosi uskossa Jumalaan ja Hänen anteeksiantoonsa. Yritin myös tosissani tehdä joskus parannusta ns. synneistäni, kun en tiennyt mitään armollisesta Jumalasta.
Nykyään juon lähes joka päivä jonkun verran ja varsinkin näin kesäkuumalla olutta on kiva naukkailla ja lonkeroakin välillä.
Minulla on myös aivan valtavan voimakkaita seksuaalisia haluja, poikkeaviakin.
Kun tulee naukkailtua niin joskus saa naistakin ja pääsee toteuttamaan fantasioitaan. Kaikkein härskeimpiä en voi toteuttaa, sillä muuten minut vietäisiin linnaan, vaikka Jumala kyllä antaisikin anteeksi ilman ehtoja. Mutta kyllä kaikkea värän erikoisempaakin yleensä pääsee kokeilemaan, varsnkin jos nainen on tarpeeksi ottanut!
Aamulla on taas armo uus ja saa jatkaa elämäänsä normaalia ihmistä näytellen ja töissä ahertaen. Siunausta kaikille Jeesuksen haavassa!
Nykyään juon lähes joka päivä jonkun verran ja varsinkin näin kesäkuumalla olutta on kiva naukkailla ja lonkeroakin välillä.
Minulla on myös aivan valtavan voimakkaita seksuaalisia haluja, poikkeaviakin.
Kun tulee naukkailtua niin joskus saa naistakin ja pääsee toteuttamaan fantasioitaan. Kaikkein härskeimpiä en voi toteuttaa, sillä muuten minut vietäisiin linnaan, vaikka Jumala kyllä antaisikin anteeksi ilman ehtoja. Mutta kyllä kaikkea värän erikoisempaakin yleensä pääsee kokeilemaan, varsnkin jos nainen on tarpeeksi ottanut!
Aamulla on taas armo uus ja saa jatkaa elämäänsä normaalia ihmistä näytellen ja töissä ahertaen. Siunausta kaikille Jeesuksen haavassa!
Vastaukset 6
Vanhimmat
...eivät tule menemään Jumalan valtakuntaan.
Joka katsoo naista himoiten on jo tehnyt huorin hänen kanssaan.
Armon väärinkäyttö kulkee lähellä Pyhän Hengen pilkkaa.
Jos jatkat touhuasi on edessäsi syvä paatumus ja ikuinen tuho.
Ei tunnu siltä, että tässä jokin kuolemaa pahempi joskus uhkaisi. Toki minustakin paljon kuolee ruumiini mukana. Ehkä vihdoin pääsen panohaluistani ja irstaista seksuaalifantasioista eroon. Minullapa, niin kuin kaikilla, on Isän tykönä vanhurskas Jeesus joka rukoilee edestäni vaikka syntiä teenkin. Paneminen ja naukkailu eivät ole edes syntiä minun mielestäni. Kristushan tehtiin synniksi, ei paneminen ja naukkailu. Lisäksi Isä Jumala on tuominnut Jeesuksen näistä synneistäni, ei minua enää tuomita! Eikä ketään muutakaan kaiketi?!
Mutta "veljeä"ei ainakaan voi syyttää "suoritus"uskonnosta(lain alaisuudesta). Olisiko tässä nyt esimerkki vastakohdasta lain "orjuudessa"eläville??? Vaikka johonkinhan se raja on vedettävä,ja silloin alkaa se paljon parjattu "suoritus". Eli ihminen ei voi elää haureellisesti pelastuakseen jne.!!!
Jeesus antaa sinulle voiman kulkea Hänen teillään/tahdossaan,se mikä sinua sitoo esim.haureuden aluella ei ole jumalasta. jumala edellyttää armossaan meiltä selkeitä tekoja.
Matt.7.18. Ei saata hyvä puu kasvaa pahoja hedelmiä eikä huono puu kasvaa hyviä hedelmiä.
19. Jokainen puu, joka ei tee hyvää hedelmää, hakataan pois ja heitetään tuleen.
20. Niin te siis tunnette heidät heidän hedelmistään.
21. Ei jokainen, joka sanoo minulle: 'Herra, Herra!', pääse taivasten valtakuntaan, vaan se, joka tekee minun taivaallisen Isäni tahdon.
22. Moni sanoo minulle sinä päivänä: 'Herra, Herra, emmekö me sinun nimesi kautta ennustaneet ja sinun nimesi kautta ajaneet ulos riivaajia ja sinun nimesi kautta tehneet monta voimallista tekoa?'
23. Ja silloin minä lausun heille julki: 'Minä en ole koskaan teitä tuntenut; menkää pois minun tyköäni, te laittomuuden tekijät.'
Hes.18:
26. Jos vanhurskas kääntyy pois vanhurskaudestansa ja tekee vääryyttä, sentähden hänen on kuoltava; vääryytensä tähden, jota on tehnyt, hänen on kuoltava.
27. Ja jos jumalaton kääntyy pois jumalattomuudestaan, jota on harjoittanut, ja tekee oikeuden ja vanhurskauden, hän säilyttää sielunsa elossa.
28. Koska hän näki ja kääntyi pois kaikista synneistänsä, joita oli tehnyt, hän totisesti saa elää; ei hänen ole kuoltava.
29. Mutta Israelin heimo sanoo: 'Herran tie ei ole oikea.' Minunko tieni eivät olisi oikeat, te Israelin heimo? Eikö niin: teidän omat tienne eivät ole oikeat!
30. Niinpä minä tuomitsen teidät, te Israelin heimo, itsekunkin hänen teittensä mukaan, sanoo Herra, Herra. Kääntykää, palatkaa pois kaikista synneistänne, ja älköön syntivelka tulko teille lankeemukseksi.
31. Heittäkää pois päältänne kaikki syntinne, joilla te olette rikkoneet, ja tehkää itsellenne uusi sydän ja uusi henki. Ja minkätähden te kuolisitte, Israelin heimo?
32. Sillä ei ole minulle mieleen kuolevan kuolema, sanoo Herra, Herra. Siis kääntykää, niin te saatte elää."
Siunausta sinullle ja voimia Herran tielle,käänny kun aikaa viellä on.
En ymmärrä edustamaasi uskonelämääsi, sanon aivan suoraan. Kadutko lainkaan tekojasi? Pyhä Henki vaikutttaa uskovassa synnintunnon ja kertomustyylistäsi päätellen et näe mitään ristiriitaa Raamatun ohjeiden ja elämän menosi välillä. En elä itsekään puhtaasti - siihen emme itse milloinkaan kykene. Ole rehellinen itsellesi, päätä seuraatko Herraa Jeesusta vai noudatat lihallisen luontosi himoja ja käskyjä.
Minähän olen rehellinen itselleni, Jumalalle ja jopa sinulle! Sanot, ettet itsekkään pysty elämään puhtaasti. Mikä oikeus sinulla on vaatia sitä sitten minulta?
Minä sanon rehellisesti, että minulla on kaikenlaisia perverssejä haluja. Haluan panna kaikkea mikä liikkuu! Toisaalta haluan myös seurata Kristusta.
Sinä toinen uhkailija! Minuun ei lainsaarna tehoa. Katso omaan sydämeesi, siellä kyllä riittää tuomittavaa jos tuomita haluat. Jumala on minullekin taivaspaikan valmistanut ja sitä ei uhkailijat voi minulta pois viedä.