YEL maksuihin muuto

Anonyymi-ap

Yrittäjien joukko aloite eläketurvan muutosvaatimuksista kalahti omaan nilkkaan. Omat koirat purivat ja nyt riittää purtavaa kuinka yritykset selviävät YEL maksujen korotuksista.

Yritysten verosuunnittelu paljasti porsaanreiän josta verovaroja on lapioitu yrittäjän lopettamisen tai sukupolvenvaihdoksen jälkeen eläkkeisiin joita ei ole yritysaikana haluttu itse rahoittaa.

Sosialismi on rakennettu porsaanreikien päälle Suomen pienyrittäjien keskuudessa. Harmillista että vilppi paljastui juuri kokoomuksen ollessa hallituksen johdossa. Muistaakseni kokoomus on ollut terhakkaana poistamassa ammattiyhdistysnsksuje verovähennysoikeutta palkansaajista.Palkansaajilta joiden eläkejärjestelmä on rakennettu taloudellisesti kestävälle perustalle eikä niihin vapaamatkustajia houkutteleviin porsaan reikiin joita vähemmän taitavat verosuunnittelijat etsivät.

0

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Päivän Riikka: polttoöljyn hinta räjähti

        Näyttää tuo putinismi ilmenevän persuissa myös Suomen yrittäjien kampittamisena. Polttoöljy on se katalyytti, joka pitää
        Maailman menoa
        36
        2141
      2. Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!

        Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten
        Maailman menoa
        59
        1955
      3. Helsingin yllä valopalloja

        https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/1508be00-28c9-4156-83dc-0be5e7aa3066 "Helsingin taivaalla lensi lauantaina puolen yön
        Sinkut
        121
        1900
      4. HÄLYYTYS!!

        Ukraina se hyökkää jo Suomen maaperälle. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/645b83ce-e074-4f00-8b99-245d01b38a36
        NATO
        377
        1612
      5. Kovasti on hävittäjiä ilmassa. Nytkö se alkoi?

        Onko nyt sota ?? `Vai harjoituksiako vain? Hävittäjät pörrää kovasti.
        Kouvola
        103
        1611
      6. Helsingin yllä lensi yöllä jotain outoa puolen yön aikaan valopalloja

        Poliisi on saanut tapauksesta yhden havaintoilmoituksen. Valopalloja oli noin parikymmentä ILtalehdessä on video tapah
        Maailman menoa
        124
        1444
      7. Millainen on naisellinen nainen

        Nyt kun taas mennään keikkuen kesään, niin millainen nainen on naisellinen? Pukeutuminen, olemus, puhetapa, jne. Vilma n
        Sinkut
        182
        1072
      8. Raamatullinen kaste

        Seurakunnassamme kastettiin mm eräs muslimi, joka oli tullut uskoon. Hän oli ollut Suomessa viitisen vuotta. Hän oli lu
        Kaste
        53
        947
      9. Mitkä asiat kaivatun ajattelussa

        Ihmetyttävät? Mikä on tullut yllätyksenä?
        Ikävä
        73
        875
      10. Mitkä olisivat kolme tärkeintä

        vihjettä kaivatustasi?
        Ikävä
        27
        869
      Aihe