Siitä ettei minulla ole lapsia eikä siis myös lapsenlapsia jotka joutuis kärvistelemään tässä edellisten sukupolvien pilaamassa maailmassa. Huvittaa kun Suomessa ällistellään alentunutta syntyvyyttä. No kuka harhainen pösilö tuo lapsia tälläseen hajoamispisteessä olevaan maapalloon ja Suomen jo hajonneeseen hyvinvointiyhteiskuntaan? Lisukkeena ryssän uhka.
Voi miten onnellinen olen joka päivä
Anonyymi-ap
689
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Lapset sopeutuvat kyllä, vaikka aikansa eläneet ovatkin sopeutumattomia. Nykypäivän nuorille monikulttuurisuus on jo itsestäänselvyys ja lukuisilla suomitytöillä on monikulttuuriset poikaystävät. Nykysuomi on paljon parempi kuin sulkeutunut ja antisosiaalinen aika viime vuosituhannella.
Olet niin väärässä kuin ihminen voi olla.
Olen lapseton hyvätuloinen. Ihanaa kun saa tuhlata rahansa vain itselle eikä kukaan kerjää rahaa. Kohta vaihdan taas kalliimpaan autoon.
Itseäni kadutti ennen lapsettomuus.ei enää.
Nyt kaikki sanovat että olisi hirveää tehdä lapsia nykymaailmaan psykiatreille ja matujen, femakkojen kynsiin sairaaseen maailmaan.
Lapsettomuus onkin kuin lottovoitto.
Kokeile noita.
https://www.yliopistonverkkoapteekki.fi/Viagra
Ei ole lapsia minullakaan, enkä ole niitä koskaan yrittänyt hankkia. Avioerosta on jo yli 35 vuotta. Eihän se paha olisi jos olisi niitä lapsia laitettu, mutta olisi kurjaa jos lapsien takia täytyisi olla tekemisissä exän kanssa.