Europarlamentti hyväksyi EU:n ulkopuolelle rakennettavat palautuskeskukset: Näin suomalaismepit äänestivät
Suomalaisista mepeistä esityksen puolesta äänestivät kokoomuksen Mika Aaltola, Aura Salla ja Pekka Toveri sekä perussuomalaisten Sebastian Tynkkynen. Vastaan äänestivät kokoomuksen Sirpa Pietikäinen, Sdp:n Maria Guzenina ja Eero Heinäluoma, vasemmistoliiton Li Andersson, Merja Kyllönen ja Jussi Saramo, vihreiden Maria Ohisalo sekä Rkp:n Anna-Maja Henriksson.
Keskustan Elsi Katainen äänesti tyhjää. Poissa äänestyksestä olivat vihreiden Ville Niinistö sekä keskustan Katri Kulmuni.
Hyvä että vihdoin aloitetaan kunnolla palautukset. Tämäkin vaan olisi pitänyt tehdä jo vuosikymmeniä sitten.
Palautuskeskukset tulevat
7
134
Vastaukset
- Anonyymi00001
Äänestyksestä näkee selvästi, mitkä puolueet ovat kansallismielisiä ja ajattelevat suomalaisten parasta. Ihmetellä täytyy miten korkea kannatus eduskunnassa on vihervasemmistopuolueilla, jotka haluaisivat pitää rajat auki kaikille halukkaille. Tulijoita kyllä maailmassa riittää, mutta suomesta loppuu rahat tulijoiden elättämiseen.
- Anonyymi00003
Ne on loppu jo.
- Anonyymi00002
Ihmisoikeusjärjestöt ovat kritisoineet esitystä voimakkaasti. Diskoraha ja raiskaaminen ovat luovuttamattomia ihmisoikeuksia.
- Anonyymi00004
Vaaleissa muistetaan, Sirpa, Maria ja muutkin pellet peli on pelattu. Aika raukkoja olette.
- Anonyymi00006
Vihervasemmistopuolueita rahoitetaan venäjältä. Näin on aina ollut ja tulee olemaan. Kenen leipää syöt, sen lauluja laulat.
- Anonyymi00007
juuri näin:
- ovat suomen tuhoajia aina olleet
- Anonyymi00009
tuo viittaa sisällissotaan , on ihan turha tehdä täällä mitään jos osa väestöstä kusee hommat 😠😠😠
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Päivän Riikka: polttoöljyn hinta räjähti
Näyttää tuo putinismi ilmenevän persuissa myös Suomen yrittäjien kampittamisena. Polttoöljy on se katalyytti, joka pitää362141Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!
Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten641982Helsingin yllä valopalloja
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/1508be00-28c9-4156-83dc-0be5e7aa3066 "Helsingin taivaalla lensi lauantaina puolen yön1211910HÄLYYTYS!!
Ukraina se hyökkää jo Suomen maaperälle. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/645b83ce-e074-4f00-8b99-245d01b38a363811633Kovasti on hävittäjiä ilmassa. Nytkö se alkoi?
Onko nyt sota ?? `Vai harjoituksiako vain? Hävittäjät pörrää kovasti.1031621Helsingin yllä lensi yöllä jotain outoa puolen yön aikaan valopalloja
Poliisi on saanut tapauksesta yhden havaintoilmoituksen. Valopalloja oli noin parikymmentä ILtalehdessä on video tapah1241454Millainen on naisellinen nainen
Nyt kun taas mennään keikkuen kesään, niin millainen nainen on naisellinen? Pukeutuminen, olemus, puhetapa, jne. Vilma n1821072Raamatullinen kaste
Seurakunnassamme kastettiin mm eräs muslimi, joka oli tullut uskoon. Hän oli ollut Suomessa viitisen vuotta. Hän oli lu53957- 73885
- 27879