Persujen kannatus syöksyy, uskovaiset tuomiolla

Anonyymi-ap

Ei mene äärioikeiston salaliittoteoreetikoilla tällä hetkellä vahvasti Suomessa. Nyt pitäisi tehdä jotain.

Mitä pitäisi tehdä?

5

75

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi00001

      Ehkäpä lisää koulusivistystä ja vähemmän populismia.

    • Anonyymi00002

      Katsoa peiliin.

    • Anonyymi00003

      Suomen talous syöksyy mukana, uskovaisia ja uskovaisia tiedemiehiä pilkataan aivan kuin uskovaiset tiedemiehet Isaac Newton, James Clerk Maxwell ja Max Planck olisivat sekopäitä, vaikka nykyinen hyvinvointi perustuu länsimaissa näiden miesten poikkeuksellisen suureen kyvykkyyteen. Vihervasureiden perseenpyyhintätyöllä ei tosiassa luoda hyvinvointia mihinkään valtioon vaan perseenpyyhintätyöt ovat mahdollisia vain, jos tuollaiset nerot kuin Isaac Newton luo jotain sellaista, joka mahdollistaa yhteiskunnan aineellisen kehityksen.

    • Anonyymi00004

      Uskonnollisuudella ei ole mitään tekemistä älykkyyden kanssa. Kun mainitaan satoja vuosia sitten eläneitä tiedemiehiä, on yleisesti tiedossa että he eivät pääsääntöisesti olleet uskovaisia. Julkisesti ole pakko olla, koska yksinkertaisesti silloin ei mitenkään voinut pärjätä yhteiskunnassa jos kertoi liian vapaamielisesti mielipiteitään . Se oli jopa hengenvaarallista.

    • Anonyymi00005

      Päivä paistaa risukasaan 😂

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Turussa Varissuolla bussikuski ajoi lapsen yli lapsi kuoli

      Poliisi " Epäilee " kuskia törkeästä liikenneturvallisuuden vaarantamisesta ja törkeästä kuolemantuottamuksesta.
      Maailman menoa
      373
      2336
    2. IS: Väitöstutkimus - Pyöräilybuumi oli pelkkä kupla!

      Pyöräilybuumista paljastui karu totuus Väitöstutkimuksen mukaan suuri suomalainen pyöräilyrenessanssi olikin vain pelkk
      Maailman menoa
      61
      1816
    3. 154
      1385
    4. Martina Aitolehden Victoria-tytär, 16, tietää riskit - Teki silti yllättävän päätöksen

      Victoria Eerikäinen on Martina Aitolehden ja Esko Eerikäisen tytär. Hän on yksi Nepot-sarjan tähdistä. Sarjan kuvausten
      Suomalaiset julkkikset
      13
      1214
    5. Apostolit kastoivat eri tavalla kuin kirkko

      Raamatussa on kaksi ristiriitaista kastekaavaa. Toinen ei voi olla oikea. Kumpi on alkuperäinen? "Menkää siis ja tehkää
      Kaste
      502
      1181
    6. Vastuunkantoa

      Nyt kun Ähtäri on historiansa pahimmassa kriisissä, päättäjä luikkii perunakellariin: "Eronpyyntö kaupunginvaltuuston pu
      Ähtäri
      48
      925
    7. Olen varattu

      Kihloissa ja menemme naimisiin. Anteeksi💔
      Ikävä
      90
      854
    8. Haluatko enää nähdä mua mies?

      Se on täysin sinusta kiinni.
      Ikävä
      71
      822
    9. Ruohonpolttoa Suomussalmella

      Poikaporukka oli kuullut että ruohonpoltto on muotia, joten Kirkkopuistossa oli tekoruohoa poltettu. Ketkä liene asialla
      Suomussalmi
      42
      786
    10. Alavuden Ähtärin kylä 1.1.2028

      Ketä saamme kiittää tästä?
      Ähtäri
      28
      783
    Aihe