Sanokaa minun sanoneen, mutta Suomi ei ole enää mikään oikeusvaltio!
Korkein oikeus = Paskin oikeus
15
162
Vastaukset
- Anonyymi00001
PÄINVASTOIN!
Korkeimmasta Oikeudesta kun tuli tuomio Päivi Räsäselle!
Olemme siis yhä sivistysvaltio!- Anonyymi00006
Oikeus ei toteutunut - poliittinen päätös.
- Anonyymi00010
Olemme sivistysvaltio vasta sitten kun aloitamme pakolliset eheytyshoidot homoille.
- Anonyymi00011
Anonyymi00010 kirjoitti:
Olemme sivistysvaltio vasta sitten kun aloitamme pakolliset eheytyshoidot homoille.
Suomen Psykologiliitto, Psykiatrialiitto ja Lääkäriliitto ovat kaikki yksiselitteisesti tyrmänneet eheytyshoidot ja todenneet niiden olevan haitallista puoskarointia, jolla ei ole mitään lääketieteellistä perustaa.
https://www.laakarilehti.fi/terveydenhuolto/laakariliiton-aaltonen-eheytyshoidot-eivat-nytkaan-ole-sallittuja/
https://www.psyli.fi/suomen-psykologiliiton-kanta-eheytyshoitoihin-on-ehdottoman-kielteinen/
Olemme sivistysvaltio juuri siksi että täällä ei anneta laittomia ja ihmisoikeuksien vastaisia pakkohoitoja ihmisille joidenkin pimeiden hihhulien ja homojenvihaajien toiveesta. Emme elä Venäjällä emmekä Iranissa ja sellaisten yhteiskuntien arvoja ihailevien kannattaa muuttaa sinne.
- Anonyymi00002
KKO on murhatuomionsa antanut ja heittänyt ensimmäisen kiven.
- Anonyymi00003
Ei ole vuosiin ollut kuin pelkkä vitsi, mutta selväksi on tullut että toiset saavat enemmän oikeutta kuin toiset, että ei kannata suomen oikeuslaitokseen luottaa.
- Anonyymi00004
Markku Ruotsila: Orwellin ennustukset käyvät toteen, Suomea ollaan muuttamassa woke-valtioksi
Professori Markku Ruotsila: ”Tässä maassa on nyt selvästi kiellettyjä sanoja ja ajatusrikoksia.” - Anonyymi00005
Ei ole ei.
Suomi vietiin valheilla Natoon ja nyt ne yrittää runtata ydinaseet lakiin ja maahan.- Anonyymi00013
Ryzzänkätyrit ovat myös homojenvihaajia, no tietenkin. Kuuluu taudinkuvaan.
Eikä kukaan yritä runtata tänne ydinaseita. Siitäkin pitää valehdella, mutta ettehän te ryzzänkätyrit koskaan ole muuta tehneet kuin valehdelleet aina. Aina.
- Anonyymi00007
Korkein oikeus se vasta erikoinen työpaikka on. Henkilökunnasta ei yhtään valokuvaa.
Siellä piiloudutaan ja tehdään päätöksiä olemattomin perustein. Eikö teillä tosiaan ole suurempia rikoksia ratkaistavana kuin Päivi Räsäsen? Hävetkää! - Anonyymi00008
Päinvastoin olemme nimenomaan sivistysvaltio. Täällä ei pieni äärihihhulien piiri muuta tätä maata Venäjän tai Afganistanin kaltaiseksi maaksi, jossa homoja saa vihata ja solvata ja sortaa ja vainota vapaasti.
Teidän homojenvihaajien kannattaa muuttaa Venäjälle. Siellä on teidän arvojenne mukainen yhteiskunta ja homoja saa vihata mielin määrin.
Me suomalaiset emme halua tänne Venäjän arvomaailmaa. - Anonyymi00009
No oli tuossa hyvää se, että oikeus kirjasi sen, ettei homppelit ole normaaleja suomalaisia.
- Anonyymi00012
Eikä muuten kirjannut mitään sellaista. Päin vastoin KKO piti tuomittavana ja loukkaavana sitä että homoseksuaaleja ei pidetty samanarvoisina heteroseksuaalien kanssa.
https://yle.fi/a/74-20217361
"KKO toteaa myös, että kirjoituksessa homoseksuaaleja ei pidetä samanarvoisina heteroseksuaalien kanssa koska heteroseksuaalisuus esitetään normaalin mittapuuna, jota kohti homoseksuaali mahdollisesti voi eheytyä. KKO katsoo, että näiltä osin Räsäsen lausumilla oli solvattu homoseksuaaleja ryhmänä seksuaalisen suuntautumisen perusteella."
- Anonyymi00014
29.4. veronmaksajat kustansivat (YLE) erikoislähetyksen kun dystopia-suomi odotti että oikeusvaltio toteuttaa, mutta pettyi kun paljastuikin, että itse oikeusvaltio on syytä saattaa tutkinnan alaiseksi.
Todellakin. Suomi ei ole oikeuusvaltio yhtään sen enempää kuin että sillä olisi maailman paras terveydenhuolto.
Hokemia voi heitellä äänten kalastelun merkeissä. - Anonyymi00015
Totta, ennen oikeus vapautti sellaiset joilla oli riittävästi rahaa. Nykyisin jopa köyhätkin vapautetaan ellei oikeudenkäynnille ole perusteita, ennen saivat ainakin sakon.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1552513Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1462352Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot971009- 64881
- 61774
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka273701Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18697Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85680Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait202658Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22648