Perussuomalaisten puheenjohtajalta

on hävinnyt viimeinenkin järjenhiven. Sen lisäksi, että hän sanoo Timo Soinin mielipidettä mölinöiksi hän nostaa itsensä muiden poliitikkojen yläpuolelle. Ministeriltä vaarallista puhetta varsinkin kun oppi on sastu mäkkärin pöytiä pyyhkimällä.
Iltalehdestä:
"Purran mielestä vanhojen tai sen paremmin nykyistenkään poliitikkojen ei kannata kommentoida asioita, joista eivät ”selvästi tiedä mitään”."
19189
2Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 19

Vanhimmat

Purra luulee olevansa hierarkiassa jumalasta seuraava, ylöspäin.

2Äänestä
  • Hän kuvittelee tietävänsä asiat asiantuntijoita paremmln. Valehtelee säästävänsä vaikka roiskii rahaa ulkomaalaisille firmoille ja hyvätuloisille. Valtion velka on kasvanut 2 kertaa enemmän kuin Marinin hallituksen aikana. Nyt on jo 190 miljardia. Itselleen hän hommasi 500 euroa kuussa lisää rahaa käteen kuussa. Työtön yksinhuoltaja joutuu samalla rahalla elättämään lapsemss.

    1Äänestä

  • Anonyymi00002 kirjoitti:

    Hän kuvittelee tietävänsä asiat asiantuntijoita paremmln. Valehtelee säästävänsä vaikka roiskii rahaa ulkomaalaisille firmoille ja hyvätuloisille. Valtion velka on kasvanut 2 kertaa enemmän kuin Marinin hallituksen aikana. Nyt on jo 190 miljardia. Itselleen hän hommasi 500 euroa kuussa lisää rahaa käteen kuussa. Työtön yksinhuoltaja joutuu samalla rahalla elättämään lapsemss.

    Eihän Purra itse edes etsi säästökohteita vaan sen tekevät valtionvarainministeriön työntekijät ja hänen taustatiiminsä. Ei Purra aiemmin mikään talousasiantuntija ollut, ei ole tehnyt töitä talouden asiantuntijatehtävissä vaan lähinnä oman puolueen toimissa.

    Äänestä

Ei sillä järkeä koskaan ole ollutkaan!

2Äänestä
  • Just niin. Vasemmisto-demareilla on järkeä eniten koko eduskunnassa. Rohkeasti hommat hoituu hutikassa heiluen ja boolia pikkujulkkiksille tarjoillen. He tukevat jopa pitkiä leipäjonoja vaan siksi, että Neuvostoliitossakin jonotettiin ruokakauppoihin. Heillä aate on ainoa, kallis ja oikea!

    Äänestä

  • Anonyymi00007 kirjoitti:

    Just niin. Vasemmisto-demareilla on järkeä eniten koko eduskunnassa. Rohkeasti hommat hoituu hutikassa heiluen ja boolia pikkujulkkiksille tarjoillen. He tukevat jopa pitkiä leipäjonoja vaan siksi, että Neuvostoliitossakin jonotettiin ruokakauppoihin. Heillä aate on ainoa, kallis ja oikea!

    Purra on virallistanut leipäjonot myöntämällä niille 3 miljoonan tuen. Hänestä on ihanaa nöyryyttää suomalaisia ja jopa lapsiakin jotka hakevat ruokaa jonosta niin nälissään että alkavat heti syömään paikan päällä.

    Tosin perussuomalaiset varastavat nuokin valtion tukirahat:
    https://puheenvuoro.uusisuomi.fi/tapio-tuomaala/koyhien-ruoka-apua-perussuomalaisesti-omaan-taskuun/

    Äänestä

  • Anonyymi00007 kirjoitti:

    Just niin. Vasemmisto-demareilla on järkeä eniten koko eduskunnassa. Rohkeasti hommat hoituu hutikassa heiluen ja boolia pikkujulkkiksille tarjoillen. He tukevat jopa pitkiä leipäjonoja vaan siksi, että Neuvostoliitossakin jonotettiin ruokakauppoihin. Heillä aate on ainoa, kallis ja oikea!

    Porvaripropagandaa pukkaa.

    Äänestä

Heheh, äänestäjän aliarvioimista. Jokainen on oman elämänsä asiantuntija.
Turha aukoo meille päätä, Rouva Iso-RouvaMinisteri. Ei näyön perusteella ole oma ammattitaitosi kovin hääppöinen! Mutta puskista sut sinne hilatiinkin, Jussin kaljaporukasta. Jota Timo ei oikein pitänyt uhkana aikoinaan.

2Äänestä

Suuri valtiomies Purra tietää mitä leikkaa .

Äänestä

Purra sanoi juuri sen mikä pitää paikkansa. Aivan huipputyyppi.

Äänestä
  • Älä viitsi viisastella.

    Äänestä

Mistä persut puhuisivat eduskunnassa, jos he puhuisivat vain asioista, joista tietävät jotain ja niistäkin vain totta?

Ihku-baarin akustiikasta?

Äänestä

Erittäin osuvasti sanottu Riikan suusta ja pitää täysin paikkansa.

Äänestä

Milloin Soini on kehunut Perussuomalaisia?

Äänestä
  • Ei ollut kyse perussuomalaisista vaan Suomen altistamisesta ydinaseiden kohdemaaksi sallimalla ydinaseet Suomeen.

    Rouva ministeri voisi tutustua ydinaseiden kantamaan. Niitä ei todellakaan tarvita Suomessa. Ei niitä kävellen mihinkään kuljeteta. Trumpin nykyajatusten takia niitä ei edes tänne koskaan tule Purran uhosta huolimatta.

    Äänestä

  • Silloin kun oli persujen perustaja ja toimi puolueenjohdossa. Soini itse teki virheen haalimalla äärioikeistoainesta puolueeseen saadakseen sen läpi eduskuntavaaleissa ja sitten kävi niinkuin kävi, hänet pistettiin sivuun ja tilalle nostettiin halla-aho.

    Äänestä

Viiraa pahasti!

Äänestä

Ei järkeä!

Äänestä

PAHASTI VIIRAA!

Äänestä

Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

on hävinnyt viimeinenkin järjenhiven. Sen lisäksi, että hän sanoo Timo Soinin mielipidettä mölinöiksi hän nostaa itsensä muiden poliitikkojen yläpuolelle. Ministeriltä vaarallista puhetta varsinkin kun oppi on sastu mäkkärin pöytiä pyyhkimällä.
Iltalehdestä:
"Purran mielestä vanhojen tai sen paremmin nykyistenkään poliitikkojen ei kannata kommentoida asioita, joista eivät ”selvästi tiedä mitään”."

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu