Päivi Usaan turvaan?

Amishit ja moni muu pakeni Usaan eli Amerikkaan turvaan vainoja. Nyt Trump 80v olisi turva satama. Sieltä P on saanut jo rahaa.
394
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Mitä turvaa se tarvitsee? Että ihan maanpakoon.

Äänestä

Kyllä amerikkaan mentiin pakoon uskonpuhdistuksen aikaan, mutta silloin kirkko vainosi eikä siksi että ei uskottu lääketieteeseen. Ei sellaista vainoa ole koskaan ollut olemassakaan että jos ei usko mitä lääkärikirjassa lukee, niin joutuu vainottavaksi.

Äänestä

Vainottu Räsäskä voisi perustaa Utahin autiomaahan kristillisen yhteisön, jossa Raamatun kaikki lait olisivat arvossaan ja toisinajattelijat saisi kivittää hengiltä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Amishit ja moni muu pakeni Usaan eli Amerikkaan turvaan vainoja. Nyt Trump 80v olisi turva satama. Sieltä P on saanut jo rahaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu