Järjestöpomoille palkkakatto Kiitos Wille Ryydman

Wille Rydmanilta palkkakatto: Korkeintaan 75 000 €/vuosi järjestöpomoille
Sosiaali- ja terveysministeriön (STM) avustuksia saavien järjestöjen työntekijöillä on palkkakatto vuodesta 2027 lähtien, ministeri kertoo.
Tossakin puolet liikaa.
279
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Mielenterveystyötä tekevä järjestö antoi 400 000 euron pääomalainan yksityiselle ravintolayhtiölle – samaan aikaan järjestöpomo valitettelee lisäresurssien puutetta

Äänestä

Moni järjestöjohtaja tienaa kuin ministeri – Diakonissalaitoksen pomon tulot lähes 20 000 euroa kuukaudessa

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Wille Rydmanilta palkkakatto: Korkeintaan 75 000 €/vuosi järjestöpomoille
Sosiaali- ja terveysministeriön (STM) avustuksia saavien järjestöjen työntekijöillä on palkkakatto vuodesta 2027 lähtien, ministeri kertoo.
Tossakin puolet liikaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu