Selitykseksi ei kelpaa se, että tänne on harhautunut pari ilmeisesti Ukrainan droonia. Harhautuminen voi johtua myös venäjän elektronisesta häirinnästä.
Venäjämielisten jutut ovat todella lapsellisia.
Venäjämielisten jutut ovat todella lapsellisia.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 19
Vanhimmat
Ainoa uhka on ryzzä.
Moni sinua raukkaa säälii kun olet noin ulkona asioista, johtuuko se siitä että et parempaan kykene?
UKRAINA TUHOAA SUOMAN TALOUDEN JA KOHTA ALKAA KANSA KERJÄÄMÄÄN.
Muuta ryzzä venäjälle.
Onneksi kuolet pian.
Moni? onko teitä 2 vai 3 siellä säälimässsä?
Sä vaikutatkin jo ihan kerjäläiseltä.
Venäjä ei ole uhka meille. EU on SUURIN UHKA LAAJENTUMISPYRKIMYKJSINEEN. SITÄ VOI SANOA HITLERISMIKSI TAI NAPOLEONISMIKSI.
Susna on itselleen suurin uhka, maksaa itse pommit joilla sitä itseään susnaa pommitetaan.
Onhan se uhka kun niskaan tipahtaa 50 kiloa ukroryssän lähettämää sotilasräjähdettä.
UKRO NATSIEN LENNOKKI JA POMMI SE.
Venäjä pitää velvoittaa pudottamaan ne omien rajojensa sisälle
Et taida ymmärtää kuinka paljon rahaa menee ukrainaan ja seleskin lähipiireineen taskuun.Ukrien kautta sotiminen tekee meistä venäjän vihollisen.Katso karttaa ja hämmästy miten iso se venäjä onkin.Ukrien sota ei ole meidän sota,raha hanat kiinni. Tällä sirkuskääpiöllä ei ole minkäänlaista aikomustakaan tehdä rauhaa mutta kun avustusrahat loppuu on pakko tehdä rauha.Jos ukrit menettää maa alueita niin mitä sitten.Viisi miljoonaa pakolaista ei välitä ukrainasta mitään,miksi meidän pitäisi.
Luuletko saavasi pietarin trolliluusereilta jonkin asiallisen vastauksen kysymykseen?
Kyllä kaakkois-Suomessa se alkaa olla se suurin uhka!
Suomi tietää parhaiten, mitä se haluaa. Mitä enempi on köyhyyttä ja nälkiintyneitä ihmisiä, sitä parempi! Sotaintoilusta maksetaa riemumielin, rakas lähimaamme Ukraina tarvitsee suomalaisia.
"Ukraina tarvitsee suomalaisia"
Kyllä, ja siksi autamme heitä. Ukraina tekee hyvää työtä pistäessään venäjän tärkeää infraa paskaksi.
Nyt olet asian ytimessä toveriZ!
Mitä merkitsee yhden öljytynnyrin sytyttäminen palamaan Koivistolla tai vaikka kaikissa Venäjän öljysatamissa Suomenlahdella? Ei yhtään mitään, koska suurin osa Venäjän öljyviennistä kulkee Aasian kautta Kiinaan, Intiaan ja muualle maailmaan.
Suomelle ja Euroopalle tuo tulee merkitsemään niin korkeita energianhinnan korotuksia, että sossujen luukut laitetaan pian säppiin ja asiakkaat leipäjonoihin, joissa tuskin riittää jaettavaa kaikille.
Mutta mitä merlitsee Ukrainalle, kun Venäjä on tuhonnut Odessan ympäristön öljyinfran ja samalla lailla maan länsiosassa olleet EU-maiden kaasu- ja öljysäiliöt?
Se merkitsee, että sotakalustolla ei ole dieseliä käytössä riittävästi. Se merkitsee, ettei junilla voida siirrellä joukkoja, koska junaradat ovat ilman sähköä.
Monet EU-maat ovat jo aloittelemassa salaa neuvotteluita Venäjän kanssa, kun hormusin salmen läpi ei kulje kuin niiden maiden öljyä, jotka eivät ole osallisia Iranin sodassa. Kun USA lähtee halemaan viimeisenkin uraanihipun maasta, kuten maan uutiset aivopesevät Jenkkejä ny joka ikinen päivä, niin hutit iskevät Suezin kanavaan ja sulkevat sen. Voit muistella, mitä tapahtui 12-päivän sodan aikana, kun sama tapahtui.
Joka hamstrasit vessapaperia?
Vaikka Venäjän keväthyökkäys ei ole edes alkanut, niin Novoosynove ja Luhivske ovat viimeiset paikkakunnat, jotka Ukraina menetti viikon sisällä. Oskov-joen itäpuoli alkaa jo kokonaan Venäjän hallussa.
Siksi sneelensky yrittää epätoivoisesti saada droneiskuillaan Baltianmaat. Puolan ja Suomen mukaan omaan sotaansa Venäjää vastaan.
Miksi he suostuivat USA:n proxiksi sotimaan ja valtaamaan Venäjän. Sekoittiko luvattu voitonparaati Punaisella Torilla koomikon pään? Kaupan päälle luvattiin tietysti lisäksi loputon aseiden ja rahan virta maahan, sekä joukkojen koulutus joissain Natomaissa jo ennen hyökkäyksen aloittamista.