Nyt riittää Zelenskyin toimet.
Eikä myöskään aseita.
Anteeksi pyynnöt ei auta mitään.Nolla arvo.
Ei yhtään euroa enää Suomalaisilta Ukrainaan.
24
314
Vastaukset 24
- Anonyymi00001
Niinpä. Aseita ja ammuksia sinne tarvitaan. Ryssä uskoo vain kineettistä rauhantyötä. 30 000 vanjaa per kuukausi on jo ihan asiallista poistumaa.
- Anonyymi00006
Niinpä, aseita ja ammuksia sinne tarvitaan, menepä hönö sinne viivalle pullistelemaan , äläkä täällä keuhkoa . Osaatko muuten laskea ? 30 000 / kuukausi, neljän vuoden ajan , tuntuuko siltä , että sinua on kusetettu????
- Anonyymi00002
niissä lentovehkeissä on itsetuhojärjestelmä eli kun ohittaa kohteensa niin putoavat heti !!!
- Anonyymi00003
Niissä lentovehkeissä,,, oletko ihan tosissasi? Aku Ankka ei välttämättä ole paras tietolähde, jos oma polla ei säteile.
- Anonyymi00008
Anonyymi00003 kirjoitti:
Niissä lentovehkeissä,,, oletko ihan tosissasi? Aku Ankka ei välttämättä ole paras tietolähde, jos oma polla ei säteile.
saksan v1 oli laskuri ja silloin kun potkuri oli riittävästi pyörinyt niin pultit räjähti ja vapautti siivekkeet syöksyyn eli tämä 1944 ajattelitko että nykyaikaisissa ei olisi mitään varmistinta kuten ilmatorjunta kranaateissa silloin
- Anonyymi00004
Meidän hallitus vaan hyssyttelee, Pitäisi Zelelle antaa jäykkä nootti , että vaihtavat drooniensa suuntaa ,Venäjä on iso maa . Perkele Suomeen ei saa tulla ainuttakaan Zelen paukkua ja rahoitus pois heti.
- Anonyymi00011
Okei, annetaan.
Soo soo, Zele!
Jatkahan nyt Venäjän pommittamista.
- Anonyymi00005
Stubbi lupasi 10 miljardia ja vielä puolet on menemättä. Helppo on jakaa toisten rahoja. Minäkin jakaisin, muttei ole valtuuksia. Tosin, en ole kyllä antanut valtuuksia Stubbillekaan, joten millähän valtuuksilla hän noita rahoja jakelee?
- Anonyymi00014
Meidän idiootti hallituksen luvalla se jakaa velkarahoja.
- Anonyymi00019
Anonyymi00014 kirjoitti:
Meidän idiootti hallituksen luvalla se jakaa velkarahoja.
Älyttömältä tuntuu, että ensin Suomi ottaa maailmalta velkaa ja antaa velkarahat Ukrainalle.
- Anonyymi00007
Kokoomuksen värisuora takaa sen eduskunnalta kysymättä.
- Anonyymi00009
Paljon sota tarvikkeita Ukrainaan lisää. Tietysti on kurjaa kun pari droonia harhautui Suomen puolelle. Onneksi ei sattunut isoja menetyksiä. Nyt vaan torjumaan harha drooneja. Ukraina käy sotaa sodan aloittajaa Venäjää vastaan. Venäjän häirintä singaalit ovat syynä. Eli Venäjän syy on miksi näin kävi. Venäjä voisi lopettaa sodan mutta pässi valejohtaja Putin on juurisyy kaikkeen. Onko totta että Venäjä hakee nyt Kuubasta sotilaita?. Taitaa olla kova sota kiima Venäjällä. Liha myllyyn heidät heitetään. nämä Kuubalaiset ,eivät tiedä mikä heitä odottaa.
- Anonyymi00012
Ukraina yrittää Suomeen Mainila kakkosta. Sitä tässä haetaan, täysin tahallinen teko. Meni vaan hiukan pieleen. Mutta kyllä ne vielä jostain syyn saa, jonka varjolla saadaan Nato-Suomi mukaan taisteluun. Menee kuten ennustinkin, toinen rintama Venäjää vastaan avataan viimeistään 2028.
- Anonyymi00013
Anonyymi00012 kirjoitti:
Ukraina yrittää Suomeen Mainila kakkosta. Sitä tässä haetaan, täysin tahallinen teko. Meni vaan hiukan pieleen. Mutta kyllä ne vielä jostain syyn saa, jonka varjolla saadaan Nato-Suomi mukaan taisteluun. Menee kuten ennustinkin, toinen rintama Venäjää vastaan avataan viimeistään 2028.
Kyllä ne minun puolesta saa Mainilaankin hyökätä. Sehän on vain yksi lukuisista Venäjän ryöstämistä paikkakunnista tänään.
- Anonyymi00010
Sinne meni juuri öljytankkeri, ottaakohan se paluu kuormaan sotilaita.
- Anonyymi00015
Pahasti haisee mahorkka ja kaalisoppa tietyistä kirjoituksista.
- Anonyymi00017
Ei yhtään euroa enää Suomalaisilta Ukrainaan.
Voisi Suomen johto vaihteeksi keskittyä auttamaan Suomen köyhiä. - Anonyymi00018
1 centti Ukrainaan se riittää
- Anonyymi00021
Hyvä kun haluat lähettää.
- Anonyymi00020
Enpä ole tähän mennessä antanut omasta tilistäni mitään, omasta päätöksestäni. Enkä anna. Minulla on omakin elämä ja tarpeeksi tiukkaa joten ei tule rahaa.
- Anonyymi00022
Juu, sinun homeiset pennisi varmaan johtavatkin erikoisoperaation menestykseen.
- Anonyymi00024
Anonyymi00022 kirjoitti:
Juu, sinun homeiset pennisi varmaan johtavatkin erikoisoperaation menestykseen.
Jos se kaatuminen niin vähästä on kiinni, niin kaatukoot sitten koko Ukraina. Minä en välitä eikä ole minun asiani rahoittaa valtiota jolla on enemmän varallisuutta luonnovaroina kuin meillä koskaan tulee olemaan. Vastaan vain omasta elämästä tässä suomalaisten poliitikkojen pilalle pistämässä Suomessa. En tule antamaan yhtään rahaa palkastani millekään muulle valtiolle. Annan jo Suomelle tarpeeksi ja voisi sanoa että lähes tyhjän takia. Koeta pärjätä pahan mielesi kanssa ja jakele toki rahasi Ukrainalle 👍
Suomen rahat suomalaisille!🇫🇮👍
- Anonyymi00023
Ja luodit ja droonit venäläisten kalloihin!
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ampuminen kylpylässä
Onko vornasen timbe käynyt hiukan kylpemässä vai mikä tämä ampumatapaus on kylpylässä? Tuntuu aika villi meno olevan naa741670- 231172
Kemijärvellä vesionnettomuus
Pitkänsillan ja taiteilijanniemen välillä nähty henkilön painuvan veden alle. Mitä on tapahtunut? Onko vesihiisi taas as321073Hei, voitko kuunnella
Voisitko auttaa minua selvittämään asioita? En halua ajaa sinua hulluuteen kanssani, en sitoa sinua, en esittää vaatimu134906Joku porukka lähtenyt täältä
Ihmeen hiljainen on palsta nyt. Yleensä tänne tulvii aloituksia yms, mutta nyt on kyllä erikoisen hiljaista.189826- 64694
Olipa yllätys
Kuten hyvin moni tiesi/arvasi että valetta alusta loppuun toi *olemme ystäviä* satu. Instassaan käsi kädessä kuva kertoo192609On todella ikävää
Todella ikävää, että asiat ovat menneet tällaisiksi. Tämä ei ollut missään vaiheessa tarkoitukseni. Olen tehnyt virheit79598- 49561
- 70539
Se kun olit pitkästä aikaa silmieni edessä
Oli kyllä sykähdyttävää. Tiedätkö, mikä laittaa minut ikävöimään sinua? Kun palautan mieleeni valtavan ihanan olemuksen,32518- 55507
- 57485
Oletteko koskaan torjuneet kaivattuanne?
Minä olen, kun en silloin tajunnut vielä ihastuneeni. Yritin paikata tapahtunutta, mutta ei onnistunut enää.25457Kai sä mies ymmärrät..
..ettet jättänyt vaihtoahtoa. Tottakai toivon vielä, että pystyisit toimimaan niin että asiat korjaantuisivat. Vahvast28432- 34424
- 33423
- 40417
- 16409
- 82398