Ei yhtään euroa enää Suomalaisilta Ukrainaan.

Nyt riittää Zelenskyin toimet.
Eikä myöskään aseita.
Anteeksi pyynnöt ei auta mitään.Nolla arvo.
24318
1Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 24

Vanhimmat

Niinpä. Aseita ja ammuksia sinne tarvitaan. Ryssä uskoo vain kineettistä rauhantyötä. 30 000 vanjaa per kuukausi on jo ihan asiallista poistumaa.

Äänestä
  • Niinpä, aseita ja ammuksia sinne tarvitaan, menepä hönö sinne viivalle pullistelemaan , äläkä täällä keuhkoa . Osaatko muuten laskea ? 30 000 / kuukausi, neljän vuoden ajan , tuntuuko siltä , että sinua on kusetettu????

    Äänestä

niissä lentovehkeissä on itsetuhojärjestelmä eli kun ohittaa kohteensa niin putoavat heti !!!

Äänestä
  • Niissä lentovehkeissä,,, oletko ihan tosissasi? Aku Ankka ei välttämättä ole paras tietolähde, jos oma polla ei säteile.

    Äänestä

  • Anonyymi00003 kirjoitti:

    Niissä lentovehkeissä,,, oletko ihan tosissasi? Aku Ankka ei välttämättä ole paras tietolähde, jos oma polla ei säteile.

    saksan v1 oli laskuri ja silloin kun potkuri oli riittävästi pyörinyt niin pultit räjähti ja vapautti siivekkeet syöksyyn eli tämä 1944 ajattelitko että nykyaikaisissa ei olisi mitään varmistinta kuten ilmatorjunta kranaateissa silloin

    Äänestä

Meidän hallitus vaan hyssyttelee, Pitäisi Zelelle antaa jäykkä nootti , että vaihtavat drooniensa suuntaa ,Venäjä on iso maa . Perkele Suomeen ei saa tulla ainuttakaan Zelen paukkua ja rahoitus pois heti.

Äänestä
  • Okei, annetaan.

    Soo soo, Zele!

    Jatkahan nyt Venäjän pommittamista.

    Äänestä

Stubbi lupasi 10 miljardia ja vielä puolet on menemättä. Helppo on jakaa toisten rahoja. Minäkin jakaisin, muttei ole valtuuksia. Tosin, en ole kyllä antanut valtuuksia Stubbillekaan, joten millähän valtuuksilla hän noita rahoja jakelee?

Äänestä
  • Meidän idiootti hallituksen luvalla se jakaa velkarahoja.

    Äänestä

  • Anonyymi00014 kirjoitti:

    Meidän idiootti hallituksen luvalla se jakaa velkarahoja.

    Älyttömältä tuntuu, että ensin Suomi ottaa maailmalta velkaa ja antaa velkarahat Ukrainalle.

    Äänestä

Kokoomuksen värisuora takaa sen eduskunnalta kysymättä.

Äänestä

Paljon sota tarvikkeita Ukrainaan lisää. Tietysti on kurjaa kun pari droonia harhautui Suomen puolelle. Onneksi ei sattunut isoja menetyksiä. Nyt vaan torjumaan harha drooneja. Ukraina käy sotaa sodan aloittajaa Venäjää vastaan. Venäjän häirintä singaalit ovat syynä. Eli Venäjän syy on miksi näin kävi. Venäjä voisi lopettaa sodan mutta pässi valejohtaja Putin on juurisyy kaikkeen. Onko totta että Venäjä hakee nyt Kuubasta sotilaita?. Taitaa olla kova sota kiima Venäjällä. Liha myllyyn heidät heitetään. nämä Kuubalaiset ,eivät tiedä mikä heitä odottaa.

Äänestä
  • Ukraina yrittää Suomeen Mainila kakkosta. Sitä tässä haetaan, täysin tahallinen teko. Meni vaan hiukan pieleen. Mutta kyllä ne vielä jostain syyn saa, jonka varjolla saadaan Nato-Suomi mukaan taisteluun. Menee kuten ennustinkin, toinen rintama Venäjää vastaan avataan viimeistään 2028.

    Äänestä

  • Anonyymi00012 kirjoitti:

    Ukraina yrittää Suomeen Mainila kakkosta. Sitä tässä haetaan, täysin tahallinen teko. Meni vaan hiukan pieleen. Mutta kyllä ne vielä jostain syyn saa, jonka varjolla saadaan Nato-Suomi mukaan taisteluun. Menee kuten ennustinkin, toinen rintama Venäjää vastaan avataan viimeistään 2028.

    Kyllä ne minun puolesta saa Mainilaankin hyökätä. Sehän on vain yksi lukuisista Venäjän ryöstämistä paikkakunnista tänään.

    Äänestä

Sinne meni juuri öljytankkeri, ottaakohan se paluu kuormaan sotilaita.

Äänestä

Pahasti haisee mahorkka ja kaalisoppa tietyistä kirjoituksista.

Äänestä

Ei yhtään euroa enää Suomalaisilta Ukrainaan.

Voisi Suomen johto vaihteeksi keskittyä auttamaan Suomen köyhiä.

1Äänestä

1 centti Ukrainaan se riittää

Äänestä
  • Hyvä kun haluat lähettää.

    Äänestä

Enpä ole tähän mennessä antanut omasta tilistäni mitään, omasta päätöksestäni. Enkä anna. Minulla on omakin elämä ja tarpeeksi tiukkaa joten ei tule rahaa.

2Äänestä
  • Juu, sinun homeiset pennisi varmaan johtavatkin erikoisoperaation menestykseen.

    Äänestä

  • Anonyymi00022 kirjoitti:

    Juu, sinun homeiset pennisi varmaan johtavatkin erikoisoperaation menestykseen.

    Jos se kaatuminen niin vähästä on kiinni, niin kaatukoot sitten koko Ukraina. Minä en välitä eikä ole minun asiani rahoittaa valtiota jolla on enemmän varallisuutta luonnovaroina kuin meillä koskaan tulee olemaan. Vastaan vain omasta elämästä tässä suomalaisten poliitikkojen pilalle pistämässä Suomessa. En tule antamaan yhtään rahaa palkastani millekään muulle valtiolle. Annan jo Suomelle tarpeeksi ja voisi sanoa että lähes tyhjän takia. Koeta pärjätä pahan mielesi kanssa ja jakele toki rahasi Ukrainalle 👍

    Äänestä

Suomen rahat suomalaisille!🇫🇮👍

Äänestä
  • Ja luodit ja droonit venäläisten kalloihin!

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Nyt riittää Zelenskyin toimet.
Eikä myöskään aseita.
Anteeksi pyynnöt ei auta mitään.Nolla arvo.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu