Persuhallitus saanut talouden kuralle euroopan ykkönen työttömyydessä !
Ykköstä pukkaa
Anonyymi-ap
32286
1Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 32
Vanhimmat
onko suomi tekoälyn käytön kärkimaa 🤣
Nyt ne demarien luomat suojatyöpaikat katoaa 🙂
mutta ennen kaikkea suomessa on kova työvoimapula ja tarvitsemme lisää maahanmuuttoa🤣🤣🤣
"Nyt ne demarien luomat suojatyöpaikat katoaa"
ja 41 000Miljoonan sijoitus 2019-2023 meni "hukkaan"!!!!!
olis kiva tietää mille alalle ?
On laskettu että tulee halvemmaks maksaa kotona olemisesta, kuin tukea työntekijäpulasta kärsivää yrittäjää ja työtöntä.
Työttömyys pahenee koko ajan lisää tekoälyn vuoksi.
Työttömiä tulee kaikista yhteiskuntaluokista koko ajan lisää.
Valtion velkaa ja sotien aiheuttamaa kustannusta maksetaan koko ajan lisää.
Vasta silloin, kun on päästy edes 2000 luvun alun taloustilanteeseen, voidaan ajatella todella sosiaaliturvaa tarvitsevien ukemista.
Ei ole sellaista kuin Persuhallitus.
Ei vielä, EHKÄ 2027, jos sama kehitys jatkuu, eli SSDP;n kannatus jatkaa SYÖKSYÄÄN ja Perussuomalaisten nousuaan!!!!!
Tyhjänpyörittäjäpersu katselee gallupia ylösalaisin?
Ainakaan seuraavalla vaalikaudella.
Ei ole persulla "matikkapäätä" Jos kannatusprosentti laskee niinkuin persuilla tekee niin kannattajat vähenee. Huom! Vähenee. Mutta jos kannattaja prosentti nousee siis kasvaa .suurenee . Niknkuin SDP.llä ja Myös Vasemmistoliitolla . Nikn silloin kannatus Nousee.!!
Onko TULLUT uusi PUOLUE ssdp ?
Istunut liian pitkään Ihkussa ?
Kerrotko missä maassa on Persuhallitus!? Meillä Suomessa on Kokoomushallitus, jonka ohjelman mukaan mennään....ja korjaillaan 2019-2023 SSDP johtoisen kauhukabinetin jälkiä!!!!
Meillä Suomessa on oikeistohallitus.
Hallituksessa ei ole yhtäkään ei-oikeistolaista puoluetta.
Kepulaiset valmistautuu hyppäämään huulipunakakkoseen veroja korottamaan ja saksimaan ja niin p..rkeleesti.
https://www.suomenmaa.fi/uutiset/keskustan-lohi-hslle-suomalaisten-on-parjattava-vahemmalla-edessa-ankara-sopeutus/
Vaalien jälkeen äänen kellossa ollessa taas toinen ilman että kepu tekee vaatimiaan leikkauksia. Saman kaavan toistuessa kuin Marinin hallituksessa. Keskustan vaatiessa 4 vuotta vyönkiristyksiä lopputuloksella missä Marinin hallitus perui kaikki leikkaukset.
"Pelastetaan palvelut" keskusta perumassa palvelulupauksensa mikä ei yllätä laisinkaan. Päinvastoin keskustan maakunnissaan leikatessa sotepalveluita ja niin p..rkeleesti. Ennen aluevaaleja ja niiden jälkeen.
on ihan sata varma ettei Lohi leikkaa maataloustuista päinvastoin pyhiä lehmiä keskustalta löytyessä pilvin pimein mikä näkyy seuraavan hallituksen hall.ohjelmasta.
Keskusta ei ole hallituksessa. Kantakaa vastuunne, perskokkareet!
Nyt jo valmistellaan työttömyyskorvau lakien krjausliikettä. Siis tämän hallituksen aikana, seuraavaa hallitusta varten.
Nalle tarttee tukia.
Maataloustuet ja lapsilisät harkinnanvaraisiksi.
Perspiireissä Kakkonen on ykkönen.
Marinin aloittaessa valtion velka oli 110 miljardia koronan ja sodan takia velkaa tuli 38 miljardia mutta työllisyysaste oli historian paras ja myös pohjoismaiden paras työtuntien määrä oli myös korkein pohjolassa. Persuhallitus tekee velanoton ennätyksen jota tuskin mikään hallitus ei riko köyhiltä leikkaaminen ei nosta Suomea suosta ja rikkaiden paapominen ei tule palauttamaan verohelpotuksia vaan rahat menee veroparatiiseihin.
Marinin hallituksen velanotto oli ideologista ja turhaa - se oli valinta, ei välttämättömyys tai pakko. Tämä hallitus on joutunut suurimman osan velastaan ottamaan edellisten hallitusten virheellisten, pää pilvissä eletyn kuvitelman, hyvinvointivaltion vuoksi. Jollaiseen me emme ole tuottaneet riittävästi rahaa. Suuri osa tämän hallituksen velanototsta, kohdistuu edellisen hallituksen tekemiin pysyviin menolisäksiin - joihin Marinin "tytöt" eivät osoittaneet rahaa, eivätkä edes toteuttaneet kuin "päätöksen" tehtävistä asioista. Marinin hallitus ei myöskään tehnyt minkäänlaisia säästötoimia, vaikka se olisi ollut välttämätöntä Suomen talouden kannalta. Marinin hallitus oli suoranainen ja varsinainen tuhohallitus Suomelle.
Ei ymmärrä miksi täällä katsellaan noita päättäjiä jotka eivät osaa kuin selitellä asioita , vuosi max. ja ulos jos ei ole tulokset olennaisesti muuttuneet , aivan älytöntä jahkailua tilanteessa jossa vaadittaisiin nopeita vaikuttavia toimenpiteitä , ei tuonne oppipoikia saisi laittaa päättäviin asemiin. meillä on surkeat päättäjät tässä maassa .
Tulospalkkaus vaalilupausten mukaan kvarttaalittain, jos ei onnistunut, niin ulos ja kortistoon!!
Aika entinen ei koskaan enää palaa.
Siitä on pitänyt huolen Putin ja tämä Nobelin rauhanpalkintoa vaativa viimeistelee loput.
Trump aiheuttaa siviileille YMPÄRI MAAILMAA kärsimystä ja talouden alasmenoa.
Myös nälänhätää. Kuolemaa.
Trumpon kuoleman kauppias.
Hallitus on sekundaa.
Nolo juttu Suomelle, että meillä on päässyt ihan hallitukseen persujen kaltaiset valehtelevat ja tyhmät tollot.
Perussuomalaiset eivät ole se suurin ongelma, vaan Kokoomus ja muut sotahullut.