Miksi edes eivät veroja maksa lakkoilijat.
Kun ovat isänmaan ja demokratia järjestelmän vastaisia toiminnoissaan Tukevat lähi-idän terroristisiä valtioita ja heidän sotaisia järjestöjään.
Kotimaassa hallituksen vastaisia lakkoja, muitakin lakkoja mm 112 päivää lakossa isot tehtaat 6 -minuutin muka -takia, kun nekin poliittisia.
Verottomia lakkolaisten toimeksiantajat.
Pöljää tuollaisia vetää mukana, valtion tuillakin vielä ay-liitoille.
Pienois- neuvostoliitto yhä elää liittojen mukana.
Elätetään vasemmistolaisia kalliisti
6
113
Vastaukset
- Anonyymi00001
Oletko kenties kateellinen kun sinä työtön et voi edes lakkoilla?
- Anonyymi00002
Kun 10% suomalaisista omistaa 54% kaikesta, niin pitäisikö heidän maksaa puolustus menoista 54%?
- Anonyymi00003
Miksi pitäisi ? Heille on aivan sama, kenen nimissä Suomi on.
- Anonyymi00004
Aloittaja vihaa ay-liikettä siitä syystä, kun sen työkaverit istuivat sen ulos työpaikastaan. Sille oli taatusti syynsä. Sama vollotus on jatkunut jo vuosia Keskustan palstalla.
- Anonyymi00005
tekee puolet halvemmalla kun kovapalkkaiset , se on sitä kilpailua
- Anonyymi00006
Huonoa kilpailua kun tekee pelkkää sutta ja sekundaa. Luulisi työnantajan ymmärtävän että säheltäjälle ei kannata maksaa mitään tyhjästä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1552540Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482377Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1021072- 64891
- 65829
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka274717Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18717Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85700Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait203680Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22658